پیام مازند

آخرين مطالب

در گفتگو با مهر عنوان شد:

آغاز اجرای 780 پروژه روستایی همزمان با دهه فجر در کشور گفتگو

آغاز اجرای 780 پروژه روستایی همزمان با دهه فجر در کشور
  بزرگنمايي:

پیام مازند - تنکابن - معاون سازمان امور دهیاری ها و شهرداری های کشور گفت: در آغاز دهه فجر امسال عملیات اجرایی 780 پروژه در روستاهای کشور آغاز شد که مبلغ ریالی آن هفت هزار و 800 میلیارد ریال است.

سعیدرضا جندقیان  با اشاره به اجرای 780 پروژه روستایی همزمان با دهه فجر در کشور اظهار داشت: اعتبار تخصیصی برای پروژه های روستایی قابل توجه بوده و در توسعه و رشد روستاها بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
جندقیان اضافه کرد: تفاهم نامه ای با پست بانک جمهوری اسلامی به منظور ایجاد در آمد پایدار برای دهیاری ها منعقد کردیم که بر اساس آن اگر دهیاری ها طرح اشتغالزایی یا توان ایجاد درآمد داشته باشند به آنان تسهیلات اعطا می شود.
معاون امور دهیاری ها و شهرداری های کشور با بیان اینکه این تسهیلات سقف نداشته و بدون ضمانت به دهیاری ها واگذار می شود، تصریح کرد: مبلغ 128 میلیارد تومان بودجه برای واگذاری این تسهیلات در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره پتاسیل بسیار بالای شهرستان تنکابن در زمینه گردشگری و بومگردی خاطر نشان کرد: بوم گردی صرفا به معنای خانه قدیمی یا باغ و درخت نیست بلکه گردش گردشگران در اجتماع روستایی و آشناشدن با روستا زندگی و اصالت اهالی آن است.
جندقیان با تاکید بر اینکه بومگردی می تواند درآمد سرشاری را عاید روستاییان کند، بیان داشت: دوسال قبل تفاهم نامه ای با سازمان میراث فرهنگی به منظور تقویت زیرساخت های روستایی برای 500 روستای هدف گردشگری منعقد کردیم که تاکنون به 280 روستا براساس مفاد تفاهم نامه به هر روستا یکصد میلیون تومان کمک کردیم.
جندقیان با بیان اینکه وزارت کشور متولی ایجاد اشتغال نیست ،‌گفت: اما ما برای ایجاد اشتغال در روستاها ورود کردیم.
این مسئول با تاکید براینکه دهیاران باید در تهیه طرح هادی نقش موثری داشته باشند ، افزود: به همین منظور لایحه دهیاری ها در 18 ماده برای بررسی و تصویب به هیات دولت رفته که پس از تصویب آن به صحن علنی مجلس میرود که در آن مواردی ضروری چون نقش دهیاران در تصویب طرح هادی دیده شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield