پیام مازند

آخرين مطالب

شهر ارطه صاحب پارک دوستدار کودک شد ورزشي

شهر ارطه صاحب پارک دوستدار کودک شد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری – ایرنا – به مناسبت گرامیداشت چهلیمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران اسلامی و در روز جمعه با حضور مسئولین شهرستانی و ورزش دوستان اولین پارک دوستدار کودک در شهر ارطه افتتاح و همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شد .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، شهردار ارطه در مراسم افتتاح این پارک گفت: اولین پارک دوستدار کودک شهر ارطه به مساحت 2 هزار و 260 متر مربع و یک میلیارد و 840 میلیون ریال هزینه اجرا شده است .
حبیب الله قاسمی به تازه تاسیس بودن شهر ارطه اشاره کرد و افزود: در شهر ارطه مبلمان ورودی شهر همچون کانال ، بلوار ، زیرسازی ، آسفالت ، لکه گیری در فضایی به مساحت 300 متر مربع و هزینه ایی بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان انجام شده است .
وی برنامه سال آینده شورا و شهرداری ارطه را استارت اولین جاده سلامت و نشاط اجتماعی در شهر ارطه اعلام کرد و گفت : اولین جاده سلامت و نشاط اجتماعی به متراژ یک هزار و 680 متر در آبندان شهر ارطه برای سلامت و نشاط اجتماعی شهروندان اجرایی خواهد شد .
نماینده مردم قائمشهر ، جویبار ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: ورزش همگانی می تواند در سلامت و شادابی مردم دخیل باشد . این نظام هم تمام سعی و تلاش خود را به کار گیری می کند تا هزینه های بیشتری را برای ورزش تخصیص دهد .
عبدالله رضیان با اعلام این که در دو سال اخیر اتفاق خوبی در مجلس افتاد، توضیح داد: اتفاق خوبی که طی 2 سال گذشته افتاد این بود که مالیات بر ارزش افزوده 27 صدم را به احداث بناهای ورزشی تخصیص داده اند تا هر شهرستانی بتواند برای تکمیل بناهای ورزشی خود از این منابع استفاده کند .
وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه قائمشهر، جویبار، سوادکوه شمالی، سوادکوه و سیمرغ 16 سالن ورزشی نیمه تمام وجود دارد ، افزود : برخی از این سالن ها باید امسال به اتمام می رسید اما به دلیل اهمیت ورزشگاه شهید وطنی و مسابقات لیگ برتر حدود 9 میلیارد تومان از این منابع برای تکمیل و بازسازی این ورزشگاه هزینه شده است که در آینده ایی نزدیک به بهره برداری می رسد.
رضیان به تعدد بالای محیط های ورزشی در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: درست است که مسئولین حوزه ورزش در بهینه سازی و اصلاح محیط های ورزشی خود درخواست های زیادی دارند بنابراین ماهم تمام سعی و تلاش خود را به کارگیری خواهیم کرد تا در این راستا به ورزش دوستان کمک کنیم .
به مناسبت چهلیمن سالگرد پیروزی انقلاب همایش بزرگ پیاده روی در شهر ارطه برگزار شد . این پیاده روی از حسینیه امام زاده طاهر بورخیل تا زمین فوتبال قاسم خیل ارطه برگزار شد .
شهر ارطه یازده هزار نفر جمعیت دارد که این شهر مناطق جوجاده ارطه ، قاسم خیل ارطه ، بورخیل ارطه ، کفشگرکلا ارطه ، ابوخیل ارطه و افراتخت را شامل می شود.
7334/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield