پیام مازند

آخرين مطالب

احداث نخستین مرکز بیماری‌های خاص در نور؛ پَر! مقالات

احداث نخستین مرکز بیماری‌های خاص در نور؛ پَر!
  بزرگنمايي:

پیام مازند- داستان این گزارش از آنجا آغاز شد که بنیاد امور بیماری های خاص تصمیم گرفت برای ساماندهی و ارتقای وضعیت بیماران خاص و صعب العلاج مازندران، نخستین مرکز بیماری های خاص را در شهرستان نور احداث کند و برای همین منظور پیدا کردن زمینی برای ساخت این مرکز در دستور کار این بنیاد قرار گرفت.

در این راستا فرمانداری شهرستان نور با این امر موافقت کرده و در کمیته انطباق نیز این واگذاری زمین تایید شده اما شورای شهرو شهردار این شهر گویا در ابتدا راضی به این امر نبودند، در ادامه ماجرا اعضای شورای شهر رضایت خود را از اهدای زمین برای ایجاد مرکز بیماری خاص اعلام می کنند اما شهردار نور رضایت قطعی خود را اعلام نکرده و واگذاری زمین هنوز پا در هوا مانده است.

*آمار بیماران خاص در مازندران به بیش از 16 هزار نفر می رسد

محمدرضا سالار نماینده بنیاد بیماری خاص در استان مازندران با اشاره به اینکه بنیاد بیماری های خاص یک نهاد عمومی غیر دولتی است ، اظهارکرد: مراکز پزشکی خاص در راستا و ارتقای وضعیت بیماران خاص در زمینه آموزشی، پیشگیری و درمان فعالیت می‌کند.

وی افزود: این مراکز پزشکی در کشور توسط  بنیاد و با همکاری خیرین اداره می شود و گروه بیماران خاص و صعب العلاج می توانند تمامی خدمت درمانی و آموزشی خود را از این مرکز دریافت کنند.

نماینده بنیاد بیماری خاص در استان مازندران با اشاره به رویکرد بنیاد که حرکت به سمت جامعه سلامت نگربا افق کاملا شفاف است، افزود: بر اساس آخرین آماری که از شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور دریافت شد، 5 هزار و 632 نفربیمار دیابتی، 68 نفربیمار دیالیزی، 5 نفر هموفیلی و 84 نفر تالاسمی ، 7 نفربیمار ام اس و 84 نفربیمار سرطانی در شهرستان نور وجود دارد.

سالار آمار مبتلایان به بیماری خاص را در سال 92 را 11 هزار و 508 نفر عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر آمار بیماران خاص در مازندران به بیش از 16 هزار نفر می رسد و یکی از اهداف مرکز بیماری خاص در این استان فراهم آوردن تمامی خدمات آموزشی ، تشخیصی و درمانی برای مبتلایان است.

وی ادامه داد: عدم وجود مرکز پزشکی بیماران خاص و سرطانی در شمال ایران باعث شد تا جرقه احداث این مرکز پزشکی در شهرستان نور روشن شود.

سالار با اشاره به اینکه مبتلایان به سرطان از غرب مازندران جهت انجام رادیوتراپی به بابلسر می آیند، گفت: با توجه به پیشنهاد داده شده توسط نماینده بنیاد بیماری خاص در مازندران به شورای شهر نور در 26 آذر 96 و همچنین طی جلسه ای که با حضور اعضای شورای شهر و دکتر فاطمه هاشمی رییس بنیاد امور بیماری های خاص در تهران برگزار شد، مقرر گشت تا شهرداری زمینی را در اختیار مرکز بیماران خاص جهت ساخت نخستین مرکز پزشکی بیماران خاص در شمال ایران قرار دهد.

* تفاهم نامه ای که گویا به نفع شهرداری نبود

نماینده بنیاد بیماری خاص در استان مازندران  با اشاره به اینکه مکاتبات اداری به طور رسمی برای دریافت این زمین انجام گرفت، تصریح کرد:  تفاهم نامه ای در 20 اردیبهشت میان شهرداری و بنیاد امور بیماری های خاص برای احداث این مرکز منعقد شد اما با وجود تعهدات بسیاری که بنیاد در این تفاهم‌نامه از جمله عدم فروش زمین، عدم تغییر کاربری و استفاده از نیروی بومی را پذیرفته بود، شهرداری از اهدای زمین امتناع کرد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این، موضوع اهدای زمین در کمیته انطباق با حضور فرماندار و اعضای شورای شهر نور مورد موافقت قرار گرفت، یادآور شد: در تاریخ هفتم مهرماه 1397، اهدا زمین به امضای کمیته انطباق و اعضای شورای شهر رسید اما شهردار به استناد ماده 55 بند 6 از دادن زمین سرباز زد.

*واگذاری زمین به مرکز پزشکی بیماران خاص با شرایط خاص!

نماینده بنیاد بیماری خاص در استان مازندران ادامه داد: طی نامه ای از سوی شهردار نور، این زمین اهدایی با شرایطی چون تامین نیروی انسانی، اعطای درصدی از درآمد به دست آمده به شهرداری و مدیریت شهرداری در پیشبرد امور، از 4 هزار مترمربع به 27 هزار مترمربع افزایش یافت که عاقلانه نبوده است.

سالار با بیان اینکه شهرداری نور فعالیت بنیاد بیماران خاص را با درمانگاه های خصوصی اشتباه گرفته است، تصریح کرد: این مرکز در صورت احداث برای بیماران سرطانی و خاص، رایگان و صرفا از نیروهای بومی استفاده می کند.

وی افزود: با اجرای این پروژه بیش از 50 فرصت شغلی در دو فاز شیمی درمانی، رادیوتراپی و دیابت بوده و همچنین  تالاسمی، هموفیلی، ام اس، پیوند کلیه، مرکز غدد و غیره است، ایجاد می شود.

*عدم توجه نماینده مجلس نور و محمودآباد به احداث مرکز پزشکی بیماران خاص

نماینده بنیاد بیماری خاص در استان مازندران گفت: علیرغم نامه ای که به اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در جهت همکاری با این مرکز زده شد متاسفانه هیچ توجهی به نامه نداشتند و فقط در جلسات موافقت خود را اعلام کردند اما هیچ حرکتی در این مورد از وی دیده نشده است.

* کوچ نخستین مرکز پزشکی بیماران خاص به نوشهر؟

سالار با بیان اینکه بی تدبیری مدیران نور باعث شد این پروژه در این شهرستان ادامه پیدا نکند، یادآورشد: رئیس شورای شهر نوشهر با اعلام آمادگی از اجرایی شدن این پروژه با زمینی به مساحت 4 هزار و 500 متر حمایت کرده است.

*آنچه در وظایف فرمانداری بود انجام شد

اما علی شادمان  فرماندار نور  با اشاره به اینکه نشستی در اجرای پروژه مرکز پزشکی بیماران خاص با اعضای شورا برگزار شد، اظهار کرد: سازو کارها و نحوه مصوبات و دادن مشورت یه اعضای شورا انجام گرفت، در کمیته انطباق نیز این طرح مصوب شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امر شورای شهر برای تایید این طرح در شک و شبهه بودند، تصریح کرد: فرمانداری تمام آن چه را که در حیطه اختیارات خود بود را تمام و کمال انجام داد اما باقی مسائل به شهرداری و بنیاد بیماری های خاص مربوط می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بایدها و نبایدهای قوانینی که بوی تخلف می‌دهند

مجوز راه‌اندازی 27 اقامتگاه بوم‌گردی در بخش کجور نوشهر صادر شد

باغ‌های مرکبات مازندران در معرض هجوم مگس مدیترانه‌ای

شوری 4 برابری آب دریای خزر با طرح انتقال

بدهی در بدهی ؛ ریشه مشکل کمبود دارو و تجهیزات در مازندران

همگام با قدم‌هایی در مسیر عاشقی/ همه خادم الحسین (ع) هستند

پاییز مازندران در جنگل های راش سوادکوه

53 هفته پس از سیل، یادم تو را فراموش + فیلم

تور صیادان مازندران پهن شد/نگرانی از نفس های آخر ماهی سفید و کپور

تند شدن نبض خشکسالی در تالاب بین‌المللی میانکاله

ظرفیت گردشگری طبیعت؛ ناشناخته در مازندران

تولیدات معدنی مازندران هم ردیف نفت درآمدزاست اگر...

نم کشیدن صنعت نوغانداری در مازندران

فعالیت خاموش مهدهای کودک غیرمجاز در مازندران

فرو نشست در راه مازندران...

نیروگاه زباله‌سوز ساری کلاف سردرگم

فعالیت های بدون نظارت معادن شن و ماسه در سوادکوه

کنترل 10 بیماری مهلک در کودکان/ سلامت یارانی که دیده نمی شوند

غمنامه دریا و ساحل ادامه دارد/ دستکاری در آمار غریق مازندران

"ردپای پیر" امیر فرمانده که تا شهادت متوقف نشد

روایتی از عملیات والفجر 8/ چگونگی عبور از اروند خروشان و فتح فاو

دغدغه ای به نام «زباله» در مازندران/ توقف انتقال زباله به جویبار

گروگان گازهای گلخانه‌ای را بیشتر بشناسید!

محصولات پاییزه در سراشیبی تولید/ آژیر قرمز در مهد کشاورزی

رجزخوانی عاشقانه گوزن‌ها در جنگل‌های شمال

قوهای آوازخوان به تالاب میانکاله رسیدند

تهدید مسافران در جاده هراز بر اثر ریزش سنگ

چالش های مدارس رسالت آموزش را از بین می برد؟

هفته ای به نام و کام دولت/از روبان چند متر آسفالت تا دربی دولتی

ساماندهی دماوند در انتظار تصویب طرح جامع مدیریت

ترویج کاشت درخت «پالونیا »در شمال کشور فرصت یا تهدید

جولان قلیان در گردشگاه‌ها

کمبود مراکز تفریحی و نگرانی بابت افزایش قلیان سراها در تنکابن

مرید پروری برخی مداحان به انحراف کشاندن عزاداری است

مشاهده رد پای نینجاهای چینی در حوالی تالاب میانکاله

گردشگری مزرعه؛ در گیرودار "شعار و عمل" مسئولان مازندران

مازندران؛ 170 روز پس از بحران/ حال سیمرغ خوب است اما بابل را دریابید

رامسر، رنگین کمان زیبایی های شمال ایران

مازندران سیاهپوش شد/ آیین هایی که جان می بخشد

طلاق عاطفی چیست؟

زندانی در قلب شهر

شماره 41 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

جشن خرمن؛ آیین شکرگزاری در مازندران

روبان ساماندهی "غول زباله" در مازندران چه زمانی بریده می‌شود؟

1000 تن انجیر گلوگاه در حسرت صنایع تبدیلی

جنگل دالخانی، دالان سبز بهشت در رامسر

اسلام بر پایه توحید، نبوت و معاد است

زن‌ها زودتر افسرده می‌شوند یا مردان؟

مهارت افزایی، بایسته رونق تولید

سنگینی آفت خانه باغ‌های غیربومیان بر باغداری مازندران