پیام مازند

آخرين مطالب

در نشست شورای عالی استان ها مطرح شد:

استاندار از شوراها عذرخواست/ معامله کاغذی 120 معدن سياسي

استاندار از شوراها عذرخواست/ معامله کاغذی 120 معدن
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - درپی نقد رئیس شورای عالی استان ها مبنی بر نبود تفکر شورایی که از سوی خبرگزاری مهر مطرح شد، استاندار مازندران با منتخبان مردم در شوراها نشست برگزار و از تاخیر پیش آمده عذرخواهی کرد.
 احمد حسین زادگان استاندار مازندران در نشست شورای عالی استان با بیان اینکه نشست با شوراها کمک می کند تا صدای نمایندگان مردم را بشنویم افزود: نقد رئیس شورای عالی استان ها سبب شد تا با نمایندگان مردم نشست برگزار کنیم.
وی مشغله کاری و انتخاب تازه معاون سیاسی امنیتی را دلیل تاخیر در برگزاری نشست با شوراها بیان کرد و افزود: در دوره گذار بودیم و تصمیم گرفتیم تا سریع با شوراها نشست برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه جلسات با شوراها باید جزو نشست های اولیه استانداری برگزار می شد از برگزاری باتاخیر نشست با شوراها عذرخواهی کرد.
حسین زادگان تصریح کرد: درباره معادن جدید مصوبه کردیم که مجوز ندهیم و نزدیک به 120 معدن در استان وجود دارد که فقط کاغذ آن با رقم های آنچنانی خرید و فروش می شود و چند دست معامله شد.
استاندار مازندارن با اظهار اینکه منطقه غرب استان حفاظت شده است اما باید برای تامین مصالح آن فکری کرد گفت: میزان نیاز منطقه باید تامین و برآورد شود و باید برای معادن موجود برنامه ریزی کرد.
وی با بیان اینکه معادن غنی در منطقه مازندران شامل روی و مس شناسایی شده است گفت: باید رابطه معقول و آشتی بین مصالح زیست محیطی و منافع مردم برقرار کنیم.
حسین زادگان یادآور شد: اگر معادن درباره اخذ مجوز تخلف کردند باید بررسی شود و اگر فرایند کار به گونه ای است که مسائل رعایت نمی شود نیز باید پیگیری کند.
استانداری مازندران درباره 80 درصد درآمد روستاها اضافه کرد: اگر حقی در قانون پیش بینی شده باید اجرایی شود زیرا یکی از دلایل انحراف از قانون عدم حسابرسی و نظارت ها است.
وی آموزش شوراها بویژه از طریق فضای مجازی لازم دانست و گفت: از نظر علمی آموزش ها لازم و ضروری است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield