پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران تاکید کرد

لزوم توجه به عوامل استراتژیک وحدت آفرین ملی در مازندران سياسي

لزوم توجه به عوامل استراتژیک وحدت آفرین ملی در مازندران
  بزرگنمايي:

پیام مازند - مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران بر لزوم توجه به عوامل استراتژیک وحدت آفرین ملی برای ایجاد همگرائی برای بقا و حیات نظام تاکید کرد. به گزارش ایسنا مازندران، حسین منفردی در دوره آموزشی پدافند غیرعامل فرماندهان نواحی سپاه سه استان شمالی گیلان، گلستان و مازندران در سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه انقطاع نسلی در آرمان و اهداف نظام یکی از تهدیدات جدی برای حاکمیت است، اظهار کرد: افرادی که خود از موثرین انقلاب بودند و بر آرمان‌ها و اهداف آن که استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و همچنین عدالت خواهی بود پافشاری می کردند، امروز خود مخل تحقق این اهداف هستند که به تعبیری آن را انقطاع نسلی می گویند.
وی افزود: انقطاع بین نسلی یعنی اکثر جوانان و نوجوانان امروزی در ایران ارتباط هدفمند خوبی نسبت به آرمان‌ها و اهداف انقلاب پیدا نکردند. یکی از دلایلی که منجر به این شده تا شاهد شکاف و یا بی اعتمادی بین مردم و حاکمیت باشیم، همین است و اگر به صورت جدی و عالمانه که مدنظر رهبری است، این موضوع مورد مطالعه و چاره اندیشی نشود به احتمال خیلی زیاد نظام در آینده دچار مشکلات جدی‌تری خواهد شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران با اشاره به اینکه وقتی که عوامل پیروزی انقلاب را مورد بررسی قرار می‌دهیم یکی از عوامل مهم همگرایی نسل جوان با طراحان و گردانندگان انقلاب بر محور آرمان ها، اهداف، شعائر و غیره بوده است، خاطرنشان کرد: این همگرایی در دوران هشت ساله دفاع مقدس باعث شده تا در مقابل همه فشارها، تنگناها و مشکلات، تاب آوری جوانان جامعه افزایش یافته و ملت بزرگ ما هم نیز پشت این جوانان مقتدرانه ایستادند تا سرافراز و سربلند از این آزمایش بزرگ نمره قبولی بگیرند.
منفردی ادامه داد: اگر بپذیریم که این عامل یکی از عوامل مهم پیروزی است اکنون یکی از وظایف مهم پدافند غیرعامل به ویژه کارگروه سازماندهی و مشارکت مردمی که مسئولیت آن به عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، باید با مشارکت تمامی دلسوزان نظام و ایران و با تکیه بر رویکرد علمی که رهبری نیز در ششم آبان ماه سال جاری به آن تاکید داشتند، راهکار کاهش بی اعتمادی بین مردم و حاکمیت و به عبارتی همگرا کردن ملت به ویژه جوانان را نسبت به آرمان ها و اهداف شکل گیری انقلاب نزدیک کرد.
مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران تاکید کرد: برای ایجاد همگرائی برای بقا و حیات نظام که یکی از ضروری‌ترین امور کنونی حاکمیت است، به عوامل استراتژیک وحدت آفرین ملی نیاز داریم و از جمله عوامل استراتژیک وحدت آفرین ملی، جمعیت (حامیان) است که باید مورد پذیرش اکثریت مردم یا ملت باشد و در ایران باید اقوام فارس، ترک، کرد، لر، عشایر، بلوچ و غیره، مذاهب اعم از شیعه، سنی و اقلیت های دینی مسیحی، یهودی و جنسیت و غیره به آن باور داشته باشند.
مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران با اشاره به مکان، به عنوان یکی دیگر از عوامل وحدت ملی گفت: از نظر جغرافیائی شمال، جنوب، شرق، غرب، مرکز و غیره و یا شهری و روستائی، اکثرا به آن پایبند باشند.
منفردی با اشاره به اینکه مورد زمانی نیز حایز اهمیت است، تصریح کرد: زمان باید دوران و یا زمانهای متعددی را پوشش دهد به عبارتی هر چقدر تاریخ انقضای عوامل طولانی تری داشته باشد اعتبار بیشتری نیز دارد.
وی با اشاره به اینکه شهدا به عنوان یکی از این عوامل استراتژیک وحدت آفرین ملی، سرمایه های اجتماعی ارزشمندی هستند که جایگاه خاصی نزد مردم کشور دارند، اظهار کرد: شهدا نه تنها مورد احترام و تکریم همه ملت ایران هستند، بلکه در فرهنگ تمامی ملل دنیا انسان‌هایی که جانشان را برای تمامیت ارضی کشور، باورهای، هنجارها و ارزشهای نثار کردند مورد احترام هستند.
مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران در مورد راهکار اجرائی برای تحقق عامل استراتژیک وحدت‌آفرین ملی خاطرنشان کرد: در برگزاری یادواره‌های شهداء همه قشرها، اقوام، مذاهب، گروه‌ها، اصناف و غیره باید مشارکت فعال داشته باشند و فقط شنونده نباشند.
منفردی با بیان اینکه پرداخت به روحیات حماسی و نظامی شهدا لازم اما کافی نیست، گفت: انجام پروژه های علمی در زندگی شهدا به ویژه شهدای خاص به منظور شناسایی دلایل و رمز روحیه ایثار، عرفان، عدالتخواهی، و غیره آنان برای تعیین و تبیین الگوی زندگی ایرانی اسلامی ضروری است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield