پیام مازند

آخرين مطالب

معاون آموزش و پرورش مازندران:

آموزش و پرورش با کمبود نیروی پرورشی مواجه می شود فرهنگي

آموزش و پرورش با کمبود نیروی پرورشی مواجه می شود
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران گفت: در پنج سال آینده حدود نیمی از مربیان پرورشی بازنشسته می شوند که باعث کمبود نیرو در این حوزه می شود.
محمدشعبانی روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت هفته امور تربیتی، اظهار کرد: تاکید در نامگذاری این هفته یادآوری اهمیت تربیت است تا آموزش و پرورش ورود گسترده تری در این زمینه داشته باشد.
وی با بیان اینکه مسئولان حوزه پرورشی باید با استفاده از همه فرصت ها، زمینه مشارکت دانش آموزان را در فرآیندهای اجتماعی و مسیر تربیت، فراهم کنند، افزود: 700 مشاور در مدارس مازندران، مسئولیت هدایت تحصیلی دانش آموزان را بر عهده دارند و این فرصتی بزرگ برای تاثیرگذاری در تربیت دانش آموزان است.
معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه با استفاه از ظرفیت700 نفره مشاوران در مدارس مازندران می توانیم زمینه های بروز آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم، گفت: پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی، مساله ای دارای اهمیت در حوزه تربیت است.
این مسئول تصریح کرد: در پنج سال آینده حدود نیمی از مربیان پرورشی بازنشسته می شوند که باعث کمبود نیرو در این حوزه می شود.
شعبانی با اشاره به فعالیت1200 معاون پرورشی و 1800 مربی پرورشی در حدود چهار هزار مدرسه در مازندران، ادامه داد: 120 هزار دانش آموز در سامانه همگام عضویت دارند و میزان علاقه مندی دانش آموزان به حوزه های مختلف، در این سامانه ارزیابی می شو.
وی با بیان اینکه همزمان با هفته امور تربیتی، نمایشگاه هایی در سراسر استان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: 13 اسفند ماه همایش فعالان امور تربیتی را برگزار می کنیم.
معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه روند جدیدی در حوزه امور تربیتی در پیش گرفته ایم، اظهار کرد: تغییر رویکردهای امور تربیتی از بخشی نگری به جمعی نگری و کمی نگری به کیفی نگری در سال جاری اجرایی کردیم.
این مسئول با اشاره به فعالیت186 سازمان مردم نهاد در حوزه دانش آموزی، افزود: تاکنون 30 هزار نفر از دانش آموزان به عضویت سازمان های مردم نهاد درآمده اند.
شعبانی با بیان اینکه تیم هشت نفره سر سمن ها تشکیل می شود، گفت: در پایان سال تحصیلی جدید، جشنواره شاخه دانش آموزی سازمان های مردم نهاد برگزار می کنیم.
وی با اشاره به اینکه در حال تدوین برنامه جامع برای سازمان های مردم نهاد دانش آموزی هستیم، تصریح کرد: این برنامه تا پایان خردادماه سال آینده تدوین می شود.
این مسئول با بیان اینکه کتاب نقشه راه فعالیت پرورشی در دست تدوین است، گفت: افزایش انسجام بین نهادهای مرتبط در امور فرهنگی، دستاورد مهمی برای این حوزه به دست می آورد اما اکنون نرخ این انسجام، پایین است.
بیش از 530 هزار دانش اموز در مدارس مازندران به تحصیل مشغول هستند.
9927/1899


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield