پیام مازند

آخرين مطالب

مازندران پاک و میراث ماندگار ، نیازمند عزم همگانی است سياسي

مازندران پاک و میراث ماندگار ، نیازمند عزم همگانی است
  بزرگنمايي:

پیام مازند- احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در مراسم آئین درختکاری و پاکسازی حریم راه که در جاده قائمشهر به بابل برگزار شد ، افزود : از حضور دانش آموزان در این مراسم تشکر می کنم که با نواختن سرود ما را به آینده امیدوار کرده اند .
وی با بیان اینکه واقعیت امر این است که ما در استان مازندران طرح میراث ماندگار و مازندران پاک را استارت زده ایم ، ادامه داد : طرح میراث ماندگار همان طرح درختکاری در مازندارن است چرا که مازندارن بدون درخت قابل تصور نیست .
استاتدار مازندران با اعلام این که در سال های اخیر به میراث های عظیم خود یعنی درخت و جنگل کم توجهی کرده ایم ، گفت : پیش بینی ما در استان مازندارن کاشت یک میلیون اصله نهال است که به نظر می رسد این تعداد کاشت نهال بیشتر شود چرا که طبق آخرین آمار طی هفته گذشته 250 هزار اصله نهال توسط بخش خصوصی با هزینه خودشان تامین و در حال کاشت است .
حسین زادگان با اشاره به این که کاشت نهال در مازندران باید استمرار پیدا کند ، افزود: نباید این کار مقطعی ، نمادین و شعاری باشد ، بلکه باید همیشه و در طول سال این کار انجام شود .
وی گفت : درست است که اسفند ماه زمان کشت و زراعت چوب است ، ولی باید به زراعت چوب هم به عنوان کار اقتصادی و هم زیست محیطی نگاه کنیم .
استاندار مازندارن با تاکید بر این که پاکیزه نگه داشتن محیط های عمومی در استان باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود ، گفت : متاسفانه در استان مازندران طی سال های اخیر در کنار جاده ها و معابر شاهد ریختن زباله و نخاله های ساختمانی بوده ایم و طرح مازندران پاک با این هدف شروع شده که محیط استان را زباله زدایی کنیم و به وضعیتی برسانیم که در شان فرهنگ مازندران باشد.
حسین زادگان افزود : طرح مازندارن پاک با کمک دهیاری ها ، شوراها ، کارکنان دولت و مردم با فرهنگ سازی تداوم می یابد تا بتوانیم استانی پاک و تمیز داشته باشیم .
وی توضیح داد : موضوع مازندارن پاک موضوعی نیست که توسط دولت و دستگاههای دولتی قابل حل باشد . زباله های چندین ساله باقی مانده در محیط های عمومی مانند حاشیه خیابان ها و جاده ها توسط یک دستگاه قابل جمع آوری و پاکسازی نیست و همه دستگاهها و مردم باید در این زمینه همکاری کنند.
استاندار مازندران با تاکید بر این که تا قبل از پایان سال باید پاکسازی مبادی ورودی شهر انجام شود ، گفت : از همه مهم تر باید کار تبلیغاتی در ورودی محورهای استان مازندارن توسط فرماندارن انجام شود و آنان هم نسبت به نصب مازندارن پاک اقدام کنند .
وی هدف گذاری طرح مازندران پاک را یک ساله اعلام کرد و گفت : بعد از آن به سراغ طرح های بعدی در استان خواهیم رفت چون در استان مازندران سرمایه های عظیمی همانند آب بندان و دریا وجود دارد که به آن کم توجهی شده است و بنا بر این در این زمینه هم نیازمند عظم همگانی هستیم تا بتوانیم در ورود گردشگر به این استان موفق عمل کنیم .
در این مراسم نمادین 250 اصله نهال در حاشیه جاده قائمشهر - بابل توسط استاندار مازندران و همراهان قرص شد.
بر اساس اعلام مسئولان محلی ، در جاده قائمشهر به بابل و فرعی جاده قراخیل به سمت قائمشهر ٢ هزار اصله نهال قرص خواهد شد .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield