پیام مازند

آخرين مطالب

انجمن آثار و مفاخر مازندران راه اندازی شد فرهنگي

انجمن آثار و مفاخر مازندران راه اندازی شد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - انجمن آثار و مفاخر مازندران با هدف شناسایی مفاخر فرهنگی،‎ روز چهارشنبه به دستور استاندار و با مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، این انجمن که زیر مجموعه انجمن آثار و مفاخر کشور خواهد بود، از امروز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
این انجمن با هدف شناسایی مفاخر فرهنگی استان، حمایت مادی و معنوی از آثار فاخر فرهنگی و هنری، برگزاری نکوداشت چهره های ماندگار، ارائه نشان فرهنگی استان تشکیل شد و مقرر شد که دبیرخانه این انجمن در واحد پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران شروع به کار کند.
اعضای این انجمن مطابق با اساسنامه کشوری این انجمن عبارتند از آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان، احمد حسین زادگان استاندار مازندران به عنوان رییس انجمن، محمد دامادی نماینده مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس ، محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر، سیروس مهدوی پژوهشگر مازندران و مدیر مسئول فصلنامه فاخر اباختر، کریم الله قائمی زبان شناس مازندرانی و نایب رییس دانشنامه تبرستان و مازندران و حجت الاسلام محمود علیخانی، پژوهشگر دینی و سرپرست دبیرخانه کانون مساجد استان مازندران و حسین نورانی کوتنایی به عنوان مسئول دبیرخانه انجمن می باشند.
شایان ذکر است امروز 8 اسفند طی مراسمی، حکم ریاست شاخه استانی انجمن آثار و مفاخر که به امضای حسن بلخاری قهی، رییس انجمن آثار و مفاخر کشور رسیده توسط محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به احمد حسین زادگان استاندار مازندران ارائه شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم گفت: برگزاری همایش حدیث نعمت خدا، بزرگداشت یک عمر فعالیت فرهنگی هنری ابوالحسن خوشرو استاد موسیقی و آواز استان مازندران در مجتمع فرهنگی هنری حر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائمشهر در تاریخ 20 اسفند امسال، نخستین فعالیت این انجمن و در سال 1398 برگزاری اختتامیه جشنواره جایزه قلم ستوده (به یاد منوچهر ستوده پدر جغرافیای تاریخی ایران و صاحب اثر برجسته از آستارا تا استرآباد) نیز از دیگر برنامه های آن خواهد بود.
9919/1899


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield