پیام مازند

آخرين مطالب

کارگردان، نویسنده و بازیگر تلویزیون و سینما:

بازیگری مهم تر از بازیگر است فرهنگي

بازیگری مهم تر از بازیگر است
  بزرگنمايي:

پیام مازند - کارگردان، نویسنده و بازیگر تلویزیون و سینما با اشاره به اینکه بازیگری مهم تر از بازیگر است، گفت: بازیگری نوعی ابزار در انتقال معنا و مفهوم زندگی به دیگران بوده و خردمندی دانش در ادا درآوردن و اطفار بازیگری و شکل بیرونی خلاصه نمی شود بلکه در مفاهیم باطنی، روح را ارتزاق می کند.
جهانگیر الماسی در گفت وگو با ایسنا مازندارن با اشاره به گستردگی جایگاه هنر در زندگی اجتماعی ، اظهار کرد: ضرورت مسئولیت هنر به خصوص در آغاز قرن بیست و یکم به مراتب بیشتر از دوران پیشین احساس می شود، به ویژه هنرهای نمایشی به جهت اینکه وارد بعد تازه ای از زندگی اجتماعی شده است.
وی با بیان اینکه تفاوت فاصله جوامع انسانی با یگدیگر بسیار زیاد است، تصریح کرد:از طرفی عده ای در آفریقا گرفتار مسائل اولیه زندگی از گرسنگی گرفته تا بهداشت، بیماری و محیط زیست هستند و از طرفی دیگر تعریف رفاه اجتماعی در برخی جوامع از موقعیت عادی خارج شده و در یک سطحی قرار گرفته که حتی تصورش نیز تقریبا غیر ممکن است.
الماسی افزود: دامن زدن به آگاهی دانایی و شعور اجتماعی هنر به خصوص هنرهایی که توسط رسانه‌های جمعی مانند تئاتر،سینما،موسیقی و غیره قابلیت تکثیر و نمایش را دارند می تواند اسباب توزیع عادلانه رفاه در جامعه انسانی شود.
این بازیگر سینما با تاکید بر اینکه اکنون میل بیشتری در جوانان برای یادگیری آکادمیک هنر وجود دارد، خاطرنشان کرد: علیرغم تلاش هایی که توسط برخی واحدهای آموزشی کوچکتر به خصوص بخش خصوصی در حال اتفاق است ، در حوزه آموزش های هنری دانشگاه ها و علوم به جهت نبودن جستجو،پژوهش و مطالعه کافی هنوز دوره های آموزشی 50 سال پیش را الگوی خود قرار داده اند.
الماسی گفت: همانگونه که علوم انسانی ابزار حکومت است، هنرمی تواند مورد استفاده مدیریت های جوامع و منابع انسانی باشد اما سیاست مستقیما نمی‌تواند در حوزه هنر دخالت کند.
وی اضافه کرد: سیاستمداران می توانند در چینش ،تقویت، عدم تقویت برخی جریان های فرهنگی یا تفکرات شبه فرهنگی و دامن زدن به شبه روشنفکری یا دگر اندیشی در کنترل منابع انسانی از هنر بهره مند شوند اما به طور مستقیم فکر نمی کنم هنرمندان آنقدر ارزان‌قیمت باشند که در اختیار جریان‌های کوتامدت سیاسی قرار بگیرد.
کارگردان سینما بازیگری را نوعی ابزار در انتقال معنا و مفهوم زندگی به دیگران دانست و افزود: خردمندی دانش در ادا درآوردن و اطفار بازیگری و شکل بیرونی خلاصه نمی شود بلکه در مفاهیم باطنی، روح را ارتزاق می کند.
الماسی با اشاره به سابقه 60 ساله خود، بازیگری را مهم تر از بازیگر عنوان کرد و ادامه داد: امروزه بعد از ظهور نسل نو عرصه های تازه ای به خصوص پس از جنبش 1968 و جنبش دانشجویی به وجود آمد چون ساحت سطح جسم انسان از سینما و بازیگری فاصله گرفت و بازیگرانی که بیشتر شبیه مردم بودند مطرح شدند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield