پیام مازند

آخرين مطالب

استاندار مازندران :

رفع مشکل پسماند 10هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد سياسي

رفع مشکل پسماند 10هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران گفت : برای ساماندهی و رفع مشکلل پسماند در استان حدود 10 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است .
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان روز یکشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در ساری گفت : در شرایط فعلی امکان تامین این میزان اعتبار از سوی دولت به دلیل برخی محدودیت های مالی وجود ندارد.
نماینده عالی دولت در مازندران راهکار پیشنهادی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای رفع مشکل پسماند را با توجه به محدویت مالی دولت تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه اعلام کرد.
وی یکی از این مشوق های سرمایه گذاری را خرید برق نیروگاههای زباله سوز بخس خصوصی با نرخ تضمیمی از سوی وزارت نیرو بیان کرد.
حسین زادگان ابراز امیدواری کرد که با با حضور و مشارکت بخش خصوصی و حمایت اعتباراتی دولت بخشی از مشکلات ناشی از پسماند در مازندران بر طرف شود.
وی با اشاره به زباله های عفونی در مازندران خواهان نشست مشترک با علوم پزشکی و بخش خصوصی برای کاهش نگرانی در این حوزه شد.
استاندار مازندران تصمیم نهایی برای کاهش مشکلات پسماند استان را توزیع اعتبار در قالب اعتبارات کوتاه مدت و بلند مدت بیان کرد.
** واگذاری 30 فقره زمین برای سرمایه گذاری زیربنایی
استاندار مازندران همچنین با اشاره به تبصره 4 ماده یک تغییر کاربری اراضی کشاورزی ، گفت : بر اساس این تبصره 30 فقره زمین برای پروژه های مختلفی از جمله پرورش دام های شیری یا سورتینگ ها و انبارها در اختیار سرمایه گذاران قرار داده شد.
وی افزود: در این اراضی 30 پروژه زیربنایی اجرایی می شود.
6982/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield