پیام مازند

آخرين مطالب

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران :

دیوارکشی بین آموزش با پرورش خطای استراتژیک است فرهنگي

دیوارکشی بین آموزش با پرورش خطای استراتژیک است
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران از جدایی آموزش با پرورش در این نهاد انتقاد کرد و گفت : یک دیوار بلند بین آموزش با پرورش کشیده شده که صدای همدیگر را نمی شنوند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد شعبانی روز دوشنبه در همایش استانی تجلیل از فعالان عرصه تربیتی مدارس مازندران در ساری افزود : فلسفه شکل گیری علوم تربیتی حفظ اصولی بود که حضرت امام (ره) بر آن تاکید داشتند و نوع گفتمان مطرح شده ایشان نیز همین بود و انقلاب ما روی معنویت و ارزش های انسانی و انسان بودن تمرکز دارد و آنچه علوم پرورشی هم روی آن کار می کند همین است.
وی ادامه داد : اما متاسفانه ما در حفظ این مدل دچار خطای استراتژیک هستیم، در تربیت نیروهای انسانی در سطح مدارس هم دچار خطا در عملکرد و هم در نگرش ها هستیم.
شعبانی بر ضرورت اصلاح اشتباهات صورت گرفته در جدایی آموزش با پرورش در مدارس تاکید کرد و گفت : بدون صبحگاه ، بدون پرچم جمهوری اسلامی امور تربیتی تحقق نمی یابد. اگر مدرسه ای نمادهای تربیتیش که مانند مراسم آغازین ، برنامه های شاداب ، زنگ های تفریح پرمغز و پرمعنا ، زنگ ها و پنجره های آزاد و عناصر هویت ساز است ، نداشته باشد باید مدرسه را پلمب کرد.
وی افزود : نباید عناصر تربیتی در چند مسابقه محدود شود و نمی توانیم امور تربیتی را تنها به مسابقات فرهنگی - هنری تقلیل دهیم و در مقابل همه تلاشمان را به کار بگیریم تا بچه هایمان فقط تبدیل به قهرمان و رتبه آور در کشور شوند .
معاون آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر این که مهم ترین مشکل در حوزه تربیتی ، نگرش هاست ، توضیح داد : نگاه تربیتی درست ، تربیت درست را در مدرسه رقم می زند و خروجی هایش دانش آموزان مطلوبی می شوند که مبنای نظری ارزشمند در سند تحول بنیادین است و بر مهندسی فرهنگی مدارس تاکید دارد.
شعبانی گفت : زمانی در مدرسه و آموزشگاه می توانیم موفق باشیم که مجموعه ای از عوامل تحت عنوان عناصر تربیت در کنار هم قرار بگیرند ، در غیر این صورت آن مدرسه ، مدرسه استانداردی نیست و مربی پرورشی باید از همه عناصر مدرسه برای تربیت دانش آموز استفاده کند.
در این مراسم از 26 نفر از فعالان حوزه تربیتی و فرهنگی استان تجلیل شد. این فعالان در بخش های مختلف شامل اعضای دبیرخانه ملی همیار مشاور مستقر در مازندران، معاونین پرورشی پیشکسوت شهرستان ها، مربیان بررتر تشکل های فرهنگی آموزش و پرورش، مربیان آزاد سرود، و والدین برتر بودند.
همچنین در همایش از فعالان حوزه خیرین فرهنگی و پرورشی استان، مدارس برتر در فعالیت فرهنگی، نیروهای اداری دارای فعالیت و اقدامات فرهنگی برجسته تجلیل شد.
7335/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield