پیام مازند

آخرين مطالب

انسجام بخشی فعالیت‌های دینی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی فرهنگي

انسجام بخشی فعالیت‌های دینی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی
  بزرگنمايي:

پیام مازند- حجت الاسلام ناصر شکریان امیری صبح سه شنبه در جلسه هم اندیشی سکونت گاه‌های غیررسمی و بررسی مناطق آسیب پذیر در سالن شهدای تبلیغات اسلامی اداره کل تبلیغات اسلامی دربابل اظهار داشت: موضوع آسیب‌های اجتماعی از موضوعات اولویت دار و حائز اهمیت است و باید برای آن برنامه ریزی منسجم فرهنگی داشت.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نقشه راه در حوزه آسیب‌های اجتماعی افزود: مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند عزم جدی و همت و تلاش همه مسئولین و دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی است و باید این وحدت رویه در تمام روند فعالیت‌های اجرایی حفظ و تقویت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه در سال‌های اخیر اشاره و تصریح کرد: تعمیق و تقویت باورهای دینی در جوانان و نوجوانان امروز یکی از مهم‌ترین رسالت دستگاه‌های فرهنگی و دینی است و روحانیون و مبلغان باید دراین حوزه همت مضاعف و تلاش جهادگونه داشته باشند.

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع وجود ظرفیت هیئات مذهبی، کانون‌های فرهنگی تبلیغی و مؤسسات قرآنی.....اشاره و تاکید کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با وجود مراکز و مؤسسات فرهنگی و دینی و حضور مبلغان و روحانیون می‌تواند در این مناطق اثر گذار باشد و بسیاری از این معضلات و آسیب‌ها در این مناطق کاهش و یا رفع گردد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش پایانی سخنان خود به موضوع تهاجم فرهنگی دشمن به ویژه در سال‌های اخیر اشاره و بیان داشت: مشارکت‌های عمومی و مردمی در فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند به عنوان یک فرصت و ظرفیت با حضور دستگاه‌های اجرایی و نهادهای فرهنگی برنامه ریزی شود و از خود مردم در استفاده از ظرفیت‌ها استفاده گردد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield