پیام مازند

آخرين مطالب

اوقاف مازندران 900 سوئیت برای مسافران نوروزی آماده کرد فرهنگي

اوقاف مازندران 900 سوئیت برای مسافران نوروزی آماده کرد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه مازندران گفت که بیش از 900 سوئیت برای اقامت گردشگران نوروزی در بقاع امامزدگان و زائرسراهای استان آماده شده است .
حجت الاسلام مسعود قربانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از افزایش آمار اماکن اقامتی بقاع متبرکه استان نسبت به تعطیلات نوروز گذشته خبر داد و افزود : همچنین برای رفاه حال گردشگران بخشی از این فضاهای اقامتی پس از نوسازی و بازسازی ، نو نوار شده است
وی با اعلام این که بازسازی و نوسازی این اماکن از محل درآمد بقاع متبرکه انجام شده است ، گفت : با این وصف با توجه به مشکلات اقتصادی مردم ، هزینه اقامت در زائرسراها امسال افزایش نیافته است و به همان قیمت سال قبل است.
قربانی هزینه اقامت هر شب در زائرسراها و سوئیت های وابسته به مقابر امامزادگان مازندران را بر اساس درجه بندی از 200 تا 700 هزار ریال اعلام کرد .
وی گفت : هزینه پایین اقامت در این سوئیت ها به همراه قرار گرفتن مقابر امامزادگان در جاهای خوش آب و هوا و منظره در مازندران باعث شده تا هرساله بر تعداد مسافرانی که این مکان ها را به عنوان محل اقامت انتخاب می کنند ، اضافه شود .
مازندران بر اساس آمارهای رسمی ، یکهزار و 22 بقعه دارد. آمار پایگاه اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هم نشان می دهد که در تعطیلات نوروز گذشته یعنی از 25 اسفند سال 1396 تا 15 فروردین 1397 اماکن متبرکه مازندران میزبان یک میلیون گردشگر بود.
معاون اوقاف مازندران همچنین گفت که سوئیت های بقاع امامزادگان و زایرسراهای استان از 20 اسفند امسال تا 14 فروردین سال آینده آماده پذیرش مسافران و گردشگران است .
2096/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield