پیام مازند

آخرين مطالب

سنگربان ذخیره ، امید نساجی برای ناکام کردن توپخانه پرسپولیس ورزشي

سنگربان ذخیره ، امید نساجی برای ناکام کردن توپخانه پرسپولیس
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - دروازه بان جوان مازندرانی که طی هفته های اخیر اعتماد سرمربی نساجی را جلب کرده، جمعه هفدهم اسفند برای سومین بازی پیاپی درون دروازه نماینده مازندران در لیگ برتر قرار می گیرد تا توپخانه قرمزپوشان تهران را در ورزشگاه وطنی قائمشهر ناکام کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدامین رضایی 22 ساله که تا پیش از آغاز لیگ برتر در فوتبال کشور چهره شناخته شده ای نبود، به واسطه چند حضور اثرگذاری که درون دروازه نساجی مازندران طی دیدارهای لیگ برتر داشت، اکنون به چهره ای قابل اعتماد بین هواداران نساجی تبدیل شده است.
رضایی بیش از 3 سال است در نساجی حضور دارد و برای هواداران نساجی شناخته شده است ، اما حضور ' حامد لک 'در نساجی از ابتدای فصل جاری، سبب شد که او دروازه بان دوم نساجی شود و بیشتر از روی نیمکت بازی های نساجی را ببیند.
این دروازه بان آملی که از سال 1385 فوتبال را آغاز کرد، با توجه به عملکرد مناسبش در دروازه نساجی در حال تبدیل شدن به دروازه بانی مطمئن است.
** معجزه جوانگرایی آقا معلم
نگاهی به عملکرد رضایی در دروازه نساجی نشان می‌ دهد که او روند رو به رشدی را در لیگ هیجدهم پشت سر گذاشته است. او با توجه به اعتقاد مجید جلالی به استفاده از بازیکنان جوان و همچنین عملکر مناسبی که داشت، در نیم فصل دوم بیشتراز نیم فصل نخست در ترکیب اصلی تیم قرار گرفت.
دروازه بان جوان نساجی زمان سرمربیگری نکونام در 15 دیدار نیم فصل نخست، 2 بار فرصت ایستادن درون دروازه نساجی را به دست آورد. نخستین بار هفته پنجم لیگ هیجدهم و پس از شکست بحث برانگیز نساجی در اهواز مقابل فولاد خوزستان، نکونام تصمیم گرفت که از دروازه بان جوان نساجی برای ترکیب اصلی استفاده کند. دیدار هفته پنجم نساجی مقابل نفت مسجد سلیمان تازه لیگ برتری شده بود که در قائمشهر برگزار می شد. نساجی به دلیل فشاری که بابت پیروز نشدن در 4 هفته نخست لیگ برتر و کسب 2 امتیاز از 4 بازی متحمل می شد، باید به پیروزی می رسید تا از این فشار خارج شود. بنابراین نخستین کار ممکن این بود که توپی از دروازه نساجی عبور نکند. محمدامین رضایی با ایستادن در دروازه نساجی توانست نخستین کلین شیت این تیم در لیگ برتر را ثبت کند. به عبارتی نخستین دروازه بانی او در لیگ برتر با نخستین پیروزی و نخستین کلین شیت نساجی پیوند خورده است.
عملکرد خوب رضایی در دیدار با نفت مسجد سلیمان سبب شد که نکونام از او برای بازی هفته ششم مقابل پرسپولیس تهران نیز استفاده کند. در حالی که گمان می شد به واسطه تجربه لک در لیگ برتر و همچنین سابقه بازی در استادیوم آزادی، نکونام او را درون دروازه نساجی قرار دهد، نام رضایی به عنوان دروازه بان اصلی نساجی برای دیدار هفته ششم اعلام شد. رضایی در این دیدار پربرخورد و پرحاشیه در داوری که با شکست نساجی به پایان رسید نیز عملکرد تقریبا مناسبی داشت. دروازه او یک بار توسط علی علیپور مهاجم قائمشهری پرسپولیس و یک بار هم توسط دفاع نساجی باز شد.
پس از بازی پرسپولیس-نساجی، دیگر به رضایی فرصت ایستادن درون دروازه نساجی داده نشد ، اما با روی کار آمدن مجید جلالی، رضایی یک بار دیگر فرصت یافت که توانمندی های خود را در دروازه نساجی نشان دهد. محرومیت حامد لک برای دیدار نساجی با تراکتورسازی در هفته هفدهم فرصت مناسبی برای محمدامین رضایی ایجاد کرد تا در یک دیدار حساس و مهم برای سومین بار در لیگ برتر دروازه بانی کند.
رضایی در دیداری که اهمیت بسیار زیادی داشت و تراکتورسازی نیز با ستاره های نامدارش به قائمشهر آمده بود، سنگربان نساجی شد و واکنش های بسیار خوبی نشان داد. هر چند که او در یک صحنه مشکوک و جنجالی پای بازیکن حریف را کشید و داور هم نقطه پنالتی را نشان نداد، اما در باقی دقایق بازی دروازه بانی مطمئن بود و نشان داد که می تواند آینده خوبی در فوتبال ایران داشته باشد. نساجی در آن دیدار به تساوی 1 بر 1 رسید و اجازه پیروزی به تراکتورسازی را نداد. نکته قابل توجه این که تک گل تراکتورسازی را در این دیدار جئورجی گولیسیانی مدافع نساجی وارد دروازه کرد تا رضایی یک بار دیگر دروازه اش با گل به خودی هم تیمی اش باز شود.
دیدار هفته هیجدهم نساجی در جم و مقابل پارس جنوبی را حامد لک برای نساجی دروازه بانی کرد که در زمین بی کیفیت و باتلاقی جم، با نتیجه 3 بر 1 به سود میزبان پایان یافت. به نظر می رسد که این نتیجه سبب شد جلالی یک بار دیگر به رضایی اعتماد کند و در دیدار حساس نساجی مقابل فولاد خوزستان که با سرمربیگری قطبی برای همه تیم ها خط و نشان می کشید، دروازه بان دوم نساجی را درون دروازه قرار دهد.
رضایی در دیدار مقابل فولاد برای چهارمین در لیگ برتر سنگربان نساجی شد و عملکرد بسیار خوبی هم مقابل مهاجمان خطرناک فولاد از خود نشان داد. رضایی مقابل فولاد با چند حرکت به موقع، توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید تا خیال هواداران نساجی برای حراست از دروازه این تیم در فصل آتی تا حد زیادی راحت باشد. نساجی این دیدار را نیز با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد تا دومین کلین شیت رضایی و چهارمین پیروزی نساجی در لیگ برتر ثبت شود.
این عملکرد مناسب سبب شد که او با نظر جلالی دروازه بان اصلی نساجی در دیدار هفته بیستم مقابل نفت مسجد سلیمان باشد. دیداری که نساجی تا دقیقه 88 پیروز آن بود و در 6 دقیقه پایانی با دریافت 2 گل، پیروزی را با تساوی تعویض کرد. رضایی هر چند که در این دیدار 2 گل دریافت کرد، اما نمی توان او را روی گل ها چندان مقصر دانست. هجوم پرتعداد نفتی ها برای فرار از شکست در محوطه جریمه و به هم ریختگی خط دفاعی در دقایق پایانی زیر این فشار سبب شد که نفتی ها دو بار دروازه رضایی و نساجی را باز کنند.
حاشیه های داوری و اعتراضات نیمکت نشینان نساجی به داور در ثانیه های پایانی بازی سبب شد که داور دیدار، به حمید مطهری مربی نساجی و حامد لک که برای دومین بازی پیاپی نیمکت نشین بود کارت قرمز نشان دهد. به این ترتیب رضایی با محرومیت مجدد لک، فرصت دیگری یافت تا برای ششمین بار درون دروازه نساجی بایستد. او که نیم فصل نخست نیز مقابل پرسپولیس دروزاه بان نساجی بود، حالا برای دومین تقابل با پرسپولیس آماده می شود و در صورت تکرار عملکرد مناسب خود در دروازه نساجی می تواند جای خود را در دروازه نساجی و حتی نگاه مربیان سایر تیم ها تقویت کند.
حاصل 5 دیداری که رضایی برای نساجی در لیگ برتر دروازه بانی کرد، 2 پیروزی، 2 تساوی یک شکست است. میانگین گل های خورده او در هر بازی، کمتر از میانگین گل های خورده لک در دیدارهای لیگ برتری نساجی است. رضایی در 5 دیدار 5 گل دریافت کرد که 2 گل توسط بازیکنان خودی وارد دروازه او شد. حامد لک نیز 15 بار در لیگ برتر برای نساجی درون دروازه ایستاد و 18 گل دریافت کرد.
نساجی مازندران ساعت 16 روز جمعه 17 اسفند در استادیوم شهید وطنی قائمشهر میزبان پرسپولیس تهران است.
9927/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انصراف نماینده آمل از حضور در لیگ بسکتبال

مازندران با 2 تیم درلیگ برتر کشتی شرکت کرد

ابتکار: امیدواریم حضور زنان در لیگ برتر نیز محقق شود

جدایی مهاجری از نساجی قطعی نیست/ مخالفت با استعفای آقای سرمربی

رئیس کمیته تعیین وضعیت: باشگاه نساجی پاسخگوی طلبکاران نیست

نماینده قائمشهر از مالک باشگاه نساجی خواست به تعهداتش عمل کند

فوتبال مازندران به یک تجارت پر سود تبدیل شده است

کسی از لیگ برتر فوتسال راضی نیست/ آرژانتین به ایران می آید

خرید بلیط اینترنتی؛ 48 ساعت قبل از شروع بازی‌های نساجی

تخصص پزشکی ایران در درمان آسیب‌های ورزشکاران بالاتر از سطح جهان است

احیا، ترویج و ارتقای ورزش‌ها و بازی‌های بومی و محلی در مازندران

پیشکسوتان فوتسال ایران درجام خیریه پا به توپ می شوند

حضور کوچین آمل در لیگ برتر بسکتبال کشور تایید شد

سرمربی نساجی قائمشهر از هواداران عذرخواهی کرد

آزمون سخت نساجی با پدیده/ سرپرست و برخی بازیکنان غیب شدند

تایید غنی‌ سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته در ایران

جایی در ورزش مازندران ندارم!

نوشهر میزبان مسابقات غواصی ارتش های جهان

تیم غواصی ارتش ایران دو رکورد جهانی را جا به جا کرد

ایران؛ قهرمان رقابت های غواصی ارتش های جهان

احتمال خداحافظی نساجی از "وطنی"

تجویز مکمل برای ورزشکاران در حوزه اختیارات مربیان نیست

رزیتا علیپور: در انتظار کسب نتیجه طلایی در جاکارتا باشید

جوادنکونام: حداقل 6 امتیاز بابت اشتباهات داوری از دست داده‌ایم/کار سختی مقابل نفت مسجدسلیمان داریم

نساجی با عبور از "نفت" تاریخ‌ساز شد

بانوی کاراته کا مازندرانی به مدال نقره بازی های آسیایی دست یافت

"وطنی" میزبان استقلال می شود؟

شبکه اینترنتی مایکوجو در استان مازندران فعال شد

پیاده شدن بابلی‌ها از قطار جام حذفی کشور

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران : اعتراف به اشتباهات کردید ولی چه سود؟

زمان و مکان نشست خبری نساجی مازندران و سپید رود رشت اعلام شد

بی مهری مسئولان مرا از شهرم راند

مالک باشگاه دانش: ورزش فریدونکنار بوی بد سیاست و سیاسیون به خود گرفته است!

جدال در ماراتن فوتسال شهروند ساری و گیتی پسند سه مصدوم بر جای گذاشت!

کلنگ زنی خانه پینگ پنگ بابلسر در سال 98

وزیر اطلاعات به مازندران سفر می کند

بازی "برد - برد" ورزش فریدونکنار با رفع مشکل حقوقی استادیوم آزادی

کلنگ مجتمع ورزشی روستای بی‌نمد فریدونکنار به زمین زده شد

برگزاری ششمین دوره مسابقات استراگوس در آمل

خانه وزنه برداری مازندران با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

تیم ملی کاناپولو در مازندران اردو زد + فیلم

"وطنی"به بازی های لیگ برتر می رسد

افتتاح استادیوم 5 هزار نفری شهدای نوشهر با اعتبار 17 میلیارد تومان

برگزاری مسابقات تنیس آزاد بانوان کشور در آمل

برگزاری فستیوال مدارس فوتبال محمودآباد با حضور 400 بازیکن

انسجام خوب در ورزش همگانی ضامن سلامتی جامعه مازندران

نساجی جوان و کم‌هزینه است/ مقابل پارس جم دنبال پیروزی هستیم

بازرسی فراگیر در ازای لغو دائمی تحریم‌ ها‌ی ایران

احتمال دیدار جدید رهبر کره شمالی با ترامپ

بیانیه‌ الیزه از دیدار نود دقیقه‌ای مکرون و روحانی