پیام مازند

آخرين مطالب

بارندگی به شهرستان قائمشهر یک هزار میلیارد ریال خسارت زد اقتصادي

بارندگی به شهرستان قائمشهر یک هزار میلیارد ریال خسارت زد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری – فرماندار قائمشهر، گفت: برآورد اولیه نشان می دهد بارندگی شدید روز یک شنبه (26 اسفندماه سال 97 ) یکهزار میلیارد ریال به این شهرستان خسارت وارد کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، بارش شدید باران که از عصر روز یک شنبه( 26 اسفندماه سال گذشته ) در مازندران شروع شد و تا چهارشنبه قبل از سال جدید ادامه داشت، باعث بروز خسارت هایی به بخش های مختلف کشاورزی و زیر ساختی در مازندران از جمله شهرستان قائمشهر شد.
مهدی محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این خسارت به بخش های زیرساختی، مزارع کشاورزی، جاده های روستایی، پل ها، خانه های مسکونی و شبکه گاز قائمشهر وارد شده است.
وی با اعلام اینکه پل های تالارپشت، سوخته کلا و بالارستم تخریبی است، گفت که براورد هزینه ساخت این پل ها 12 میلیارد تومان است.
فرماندار قائمشهر با تاکید براینکه برای جلوگیری از طغیان رودخانه ها نیازمند لایروبی و ساماندهی 2 رودخانه اعم از تلار و سیاه رود در این شهرستان هستیم، گفت: لایروبی رودخانه ها در این شهرستان نیازمند هزینه است تا بتوانیم با تکمیل لایروبی جلوی طغیان رودخانه و تخریب پل ها را بگیریم.
محمدی از بازدید روز سه شنبه خود از روستای "گیله کلا" و "موارم کلا" اشاره کرد و ادامه داد: پل این 2 روستا به دلیل بالا بودن آب رودخانه با افتادگی پایه پل مواجه است.
وی با بیان اینکه بارندگی به بخش های کشاورزی اعم از کلنی ها زنبور عسل، مزارع کلزا ، گندم و پل بین مزارع 16 میلیارد تومان خسارت وارد کرده افزود: خسارت وارده به بخش گاز هم یک میلیارد و 850 میلیون تومان بوده است.
فرماندار قائمشهر میزان آسیب دیدگی به منازل مسکونی را بیش از یکهزار واحد اعلام کرد.
شهرستان قائمشهر در استان مازندران حدود 303 هزار نفر جمعیت دارد.
7334/1899


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield