پیام مازند

آخرين مطالب

رئیس جمهور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران:

سیل‌سواری دشمن به سنگ خورد سياسي

سیل‌سواری دشمن به سنگ خورد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - رئیس جمهور با برشمردن مشکلات مردم گرفتار در سیل و سیلاب آن هم در روزهای آغازین سال اظهار کرد: روزهای سختی بر مردم ما گذشت و حوادث سخت و بسیار رنج آور پیش آمد و من بویژه از حادثه شیراز و جان باختن شماری از هم وطنان فوق‌العاده متأثر شدم و در مجموع یک شوک بزرگ برای همه ما بود اما در عین حال در کنار این سختی‌ها، ما بزرگواری و عزت مردم ایران را به خوبی مشاهده کردیم. به گزارش ایسنا مازندران، حجت الاسلام حسن روحانی چهارشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران، با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم استان های گلستان و مازندران گفت: در این روزهای آغاز سال، حداقل 26 استان کشور با بحران آب و هوا بی سابقه طی 30 الی 40 سال گذشته مواجه شدند. گرچه برای برخی از هموطنان ما مشکل و زحمت ایجاد شده است اما باران در اصل رحمت خداوند آن هم برای کشوری است که سالها با خشکسالی مواجه بوده است.
رئیس جمهور افزود: در بازدید از روستاهای چن سبلی در استان گلستان و کردخیل در استان مازندران، با مردمی بسیار بزرگوار ، بامحبت و میهمان‌نواز مواجه شدیم؛ مردمی که بسیاری از آنان سرمایه های خود را از دست داده بودند و درد و مشکل داشتند اما با چهره ای گشاده از ما پذیرایی کردند و باید قدردان این مردم بزرگ بود.
روحانی با اشاره به طرح برخی ادعاهای ناصواب در فضاهای حقیقی و مجازی افزود: بارش ناگهانی و شدید در یک مقطع زمانی کوتاه سیل درست می‌کند. سیل صرفا برای ایران نیست در همه جای دنیا اتفاق می افتد اما می توان اقداماتی انجام داد که خسارت سیل کم و ناچیز شود.
رئیس جمهور با اشاره به سیل نیواورلئان در آمریکا و یا زلزله مخرب اخیر ایتالیا و گرفتار شدن چند روزه مردم در این کشورها تا رسیدن نیروهای امدادی، اظهارداشت: شما آن وضعیت در آن کشورهای پیشرفته را با زلزله کرمانشاه مقایسه کنید و کاری که مردم با عظمت و نیروهای امدادی ما انجام دادند. این حضور داوطلبانه مردم برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی، افتخاری بزرگ برای ملت ما است.
روحانی گفت: سیل به ما خسارت زد، برای مردم ما رنج و ناراحتی بوجود آورد و بعضی از عزیزان را از دست ما گرفت اما در عین حال یک اتحاد ، وحدت و انسجام فوق‌العاده‌ای همین حادثه میان ملت ما بوجود آورد و به نظر من چشم دشمنان ما را این محبت، عظمت و همیاری و اخوت مردم، کور کرد. آنها فکر کردند اگر 13 آبان و 22 بهمن نشد، حالا در ایام اول فروردین می‌توانند نه موج‌سواری بلکه سیل‌سواری کنند اما نمی‌دانند کسی که سوار سیل شود، پیشانی‌اش به صخره می‌خورد و جان سالم به در نمی‌برد.
رئیس جمهور با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان با هدف ایجاد تفرقه میان ملت ، گفت: خداوند بر خلاف خواست دشمنان، کاری کرد که وحدت و عظمت ملت ، نیروهای مسلح، امدادی، بهداشتی و درمانی و مدیران ما به رخ جهانیان کشیده شود.
روحانی افزود: خیلی خوشحال شدم وقتی در همین دو روستا به عنوان خادم مردم میهمان آنها شدم ، خوش آمد گفته و می گفتند در خانه ما بمان و دیگری می گفتند چند دقیقه هم به خانه ما بیا و این افتخاری برای ما است و تمام خستگی‌ام برطرف شد وقتی دیدم که مردم ما قدردان و قدرشناس هستند؛ مردمی که می دانند به رغم تلاش سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن هفته ها و ماه ها همچنان طول خواهد کشید تا خانه تخریب شده آنها بازسازی و تعمیر شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه "مردم ما کاملاً شرایط را درک و حس می‌کنند، چرا که 13 آبان به رغم آنکه دشمنان امیدها بسته بودند ، نتوانست آنان را بشکند"، گفت: 400 الی 500 نفر را آمریکایی ها فقط برای رصد و پایش تحریم های ایران متمرکز کرده اند اما موفق نیستند چرا که مردم ما با درک واقعیت ها ، در صحنه حضور دارند و خوب می‌دانند اینهایی که امروز بر کاخ سفید حاکم شده اند کینه‌توزانی هستند که سالیان دراز داشتند دنبال فرصتی می‌گشتند تا بدترین ضربه را به ملت ایران بزنند.
روحانی با اشاره به ناکامی آمریکا برای جمع کردن متحدانی برای خود در پیشبرد تحریمهای ضدایرانی گفت: من در همین دوره تحریم به اروپا رفتم. آمریکایی‌ها و اسرائیلی ها باآنها تماس گرفتند که سفر فلانی را لغو کنید و بعد که موفق نشدند یک حادثه‌ای در اروپا درست کردند که نمی‌خواهم توضیح دهم که این حادثه را چگونه ساختند که قانع کنند سفر رئیس جمهور ایران به اروپا لغو شود و هیچ‌کس لغو نکرد و بهترین استقبال از هیأت ایرانی شد.
رئیس جمهور افزود: بعضی‌ها می‌گویند در عراق یک استقبال بی‌نظیر شد. عراق جای خود دارد. همسایه و عزیز و برادر ماست، حتی اروپایی‌ها بهترین استقبال را انجام دادند. چرا آمریکا موفق نمی‌شود. چرا آمریکا در ورشو همه را جمع می‌کند تا اروپایی‌ها بگویند که ما برجام را قبول نداریم اما موفق نمی شود؟ این عظمت ملت ایران است. دولت یعنی ملت، دولت فرد نیست . دولت چیزی جز نماینده مردم نیست و رئیس جمهور هر چه دارد از آراء مردم دارد و الا کسی نیست.
وی اظهار کرد: حسن روحانی یک طلبه و یک فرد عادی مثل همه مردم ایران است و هر چه دارد از آراء و پشتیبانی مردم و نمایندگی ملت ایران است و الا چیز دیگری نیست.
دکتر روحانی تصریح کرد: این عظمت ملت ایران است که باعث می شود آمریکا با آن قدرت و هیمنه‌اش که در کنارش، صهیونیست ها و برخی کشورهای مرتجع منطقه را دارد ، موفق نشود.
رئیس جمهور با اشاره به فشارهای تحریمهای آمریکا به ملت ایران گفت: روشن شد که آمریکایی‌ها دوست ملت ایران نیستند چرا که آنها کل ملت ایران را تحت فشار قرار داده اند . مردم ما بسیار خوب هستند. اما در این میان یک عده اقلیت دلال فرصت طلب مثل همه دیگر کشورها داریم که از وضعیت با گران کردن کالاها سوءاستفاده می کنند . بخشی از اینها کسانی هستند که اکنون ‌دستگاه های امنیتی، سپاه و قوه قضائیه در حال برخورد با آنها است.
روحانی با برشمردن دستاوردهای عظیم کشور در همه بخش ها از جمله صنعت و کشاورزی تاکید کرد: به رغم همه فشارهای ناشی از تحریمها ، در سال 97 یک سلسله طرح های تاریخی در کشور افتتاح شد که از جمله آنها بزرگترین پالایشگاه در بندر عباس بود. اکنون تولید بنزین از 52 میلیون لیتر در روز به 102 میلیون لیتر رسیده است. در صنعت گردشگری گام های بزرگی در کشور برداشته شده است. در بحث فضاهای مجازی و سایبری 300 هزار اشتغال در یک الی دو سال اخیر ایجاد شده است.
رئیس جمهور اظهار کرد: الحمدالله علیرغم مشکلات در این روزها ، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها موفق نشدند به اهدافشان برسند، آنها می‌خواستند این سیل به دعوا و به یک سیل خروشان بنیان‌کن بین مردم ،شیعه و سنی ، ترکمن و فارس و به یأس مردم تبدیل شود.
روحانی با بیان اینکه "هر جا و هر استان مشکلی دارد، مردم ایران در کنار هم هستند"، گفت: خداوند نگذاشت که دشمن از این مشکل سیل به نفع خود استفاده کند و الحمدالله مردم ما با بیداری و هوشیاری‌شان کنار هم قرار گرفتند و این یک موفقیت بزرگ در کنار همه رنج‌ها و زحمت‌هایی بود که برای مردم بوجود آمد. این وحدت به رغم مشکلات و تلاش دشمنان ، پیام ملت ایران به همه دوستان و دشمنان ما در جهان بود. به دوستان این پیام را داد که در چه سطح همکاری و دوستی هستیم و به دشمنان نشان داد که چه قدرتی داریم.
رئیس جمهور ضرورت حفظ محیط زیست را مورد تاکید قرار داد و گفت: نباید جنگل‌ها و مراتع را تخریب کنیم و به رودخانه‌ها بی‌توجه باشیم و یا در مصب و بستر آنان ساختمان و هتل درست کنیم.این حوادث به دولت ، قوه قضائیه ،قوه مقننه و نیروهای مسلح و به همه مردم درباره ضرورت حفظ محیط زیست هشدار می‌دهد.
روحانی با قدردانی از همه نیروهایی که در جریان سیل اخیر به کمک مردم شتافتند، گفت: اینکه می بینیم در استان های سیل زده، همه دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه، امام جمعه محترم، علما، نیروهای مسلح و مجموعه مردم، همه با وحدت در کنار هم هستند ، نعمتی خداوندی است که باید قدردان و شکرگزار باشیم.
رئیس جمهور با اشاره به صبر و شکیبایی و مظلومیت امامان معصوم در مواجهه با دشمنان تصریح کرد: فشارها نباید ما را خسته کند. اگر خسته نشدیم و صبر و مقاومت کردیم خداوند می‌گوید اجر شما را دو بار به شما می‌دهم. امروز افتخار ما باید این باشد که خدا به ما توفیق دهد به دیگری خدمت کنیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه جوهره انسان‌ها در روزهای سختی آشکار و روشن می‌شود، افزود: الحمدالله خداوند به مردم ما توفیق داد و آن جوهره انسان‌دوستی و مروت و مردانگی‌شان را در این روزها نشان دادند. البته به عنوان خادمان مردم و دولت حتماً وظایفی را که داریم، دنبال می‌کنیم.
رئیس جمهور اظهار کرد: امروز تصمیمات بسیار خوبی در دولت اتخاذ کردیم و به همه آنهایی که نوعی آسیب و خسارت دیدند و سختی به آنها وارد شده، در حد مقدور دولت و خیلی بیشتر از آن مقداری که پارسال در نظر می‌گرفتیم، کمک خواهد شد و در کنار مردم هستیم.
روحانی تصریح کرد: نهادهای عمومی ، نیروهای مسلح و مردم در این حادثه سیل، در سراسر کشور واقعا سنگ تمام گذاشتند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استقبال بی‌نظیر مردم بیانگر حسن نظر و اعتقاد قلبی است

سیل اخیر 21 میلیارد تومان به عباس‌آباد خسارت زد

ترامپ: آمریکا آماده مذاکره با ایران است

طرح‌های نیمه‌کاره شهرستان نور با مشارکت مردم از سرگرفته شد

بازگشت ترافیک پایان هفته به جاده‌های مازندران

ارزش هفتگی معاملات بورس مازندران به 496 میلیارد ریال رسید

زیرساخت‌های کشور باید با حضور بخش‌خصوصی توسعه یابد

موکب‌های مازندران تا سه روز پس از اربعین خدمات می‌دهند

تاکید استاندار بر رفع معضل زباله مازندران ظرف 2 سال آینده

استقرار 33 اکیپ راهداری زمستانی در محورهای مازندران

بارش سنگین برف تردد در جاده های مازندران را مختل کرد

فرسودگی ماشین‌آلات چالش پیشروی راهداران زمستانی در مازندران

خودروهای لوکس توقیفی در بندر نوشهر بزودی تعیین تکلیف می‌شود

شرکت‌های توسعه کشت دانه‌های روغنی در استان‌ها احیاء می‌شود

دیدن، آرزویم نیست

تحصیل پنج هزار دانشجوی نابینا در دانشگاه‌های کشور

ای چشمهاتان بینا ، ما را ببینید

صف انتظار روشندلان مازندران برای اجرای قانون حمایت از معلولین

مازندران 40 هزار تن پرتقال شب عید کشور را تامین می‌کند

برپایی 20 موکب از مازندران در مراسم اربعین

مدیریت جنگ‌ اقتصادی نیاز به تعامل دولت و بخش خصوصی دارد

بدنه کارشناسی وزارت نیرو مخالف انتقال آب خزر هستند

خودداری چین از تحویل دکل‌ های نفتی به ایران

رعد ستارگان ساری حریف را با ضربه فنی بدرقه کرد

هشدار سرشماری به زنبورداران مازندران

به یاد حنانه، پیشکسوت هنر موسیقی کشور

ارسال 15 میلیارد ریال دارو از مازندران برای زائران در راهپیمایی اربعین

آسمان مازندران تا اربعین آفتابی است

بازنگری قراردادهای قطعه‌سازان ایران خودرو آغاز شد

بازگشت امید به قطعه‌ساز مازندرانی

115 هزار مازندرانی برای پیاده‌روی اربعین ثبت نام کردند

کاهش 35 درصدی حضور اتباع خارجی غیرمجاز در مازندران

محدودیت ترافیکی تعطیلات پایان هفته و اربعین در جاده‌های مازندران

اصلاحیه کتاب‎های درسی چاپ پارسال بزودی توزیع می‌شود

انتقال آب دریای خزر بدون مطالعه است/ کارت زرد به وزیر نیرو

مُهر تایید بهداشتی برای صادرات بیش از چهار هزار تن فرآورده‌های دامی مازندران

برنامه‌ریزی برای افزایش 25 درصدی کلزاکاری در مازندران

تحصیل یکهزار و 167 تبعه خارجی در مازندران

یکهزار اثر تاریخی مازندران چشم انتظار افتتاح موزه کلبادی

سرمایه گذاری 160میلیارد ریالی درمجتمع مرغ لاین بابل

نقشه راه صنعت طیور مازندران تهیه شد

ظرفیت مرغ لاین کشور قربانی منافع واردکنندگان شد

اعتماد شهروندان مازندرانی به سامانه 111 برای ارتباط با دولتمردان

فرانسه تا ساعاتی دیگر وارد شمال شرق سوریه می شود

سپاه پاسداران «روح‌الله زم» را دستگیرکرد

ترامپ: اروپا باید زندانیان داعشی را بپذیرد

سفر محرمانه مشاور امنیت ملی امارات به تهران

حاشیه‌های خزری جلسه علنی امروز مجلس

توافق بزرگ کردهای سوری با دولت دمشق

زیرخاکی‌های چند هزار ساله وستمین مازندران ثبت ملی شد