پیام مازند

آخرين مطالب

خوشحالی گردشگران از افزایش ایمنی محور کمربندی تنکابن اقتصادي

خوشحالی گردشگران از افزایش ایمنی محور کمربندی تنکابن
  بزرگنمايي:

پیام مازند - نوشهر- کمربندی شهر تنکابن در سال های گذشته به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز در استان مازندران مطرح بود که با تدبیر مدیران دستگاههای اجرایی ضریب ایمنی این محور در تعطیلات نوروز 98 به طور چشمگیری افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، کمربندی شهر تنکابن در سال های گذشته به دلیل وقوع تصادف های منجر به فوت و جرح ، یکی از محورهای اصلی پر خطر در مازندران محسوب می شد . نبود ایمنی لازم در این محور 12 کیلومتری در تعطیلات نوروز 97 با چهار کشته و پنج مجروح نمایان گشت و همین مسئله مدیران دستگاه های اجرایی را به تکاپو انداخت تا هر چه سریعتر نسبت ایمن سازی این مسیر اقدام نمایند.
در طول سال 97 جلسات متعددی پیرامون این موضوع در فرماندار ویژه شهرستان تنکابن برگزار شد و تصمیماتی نیز از قبیل اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی، افزایش روشنایی مسیر ، نصب علائم هشدار دهنده ، نصب دوربین های ترافیکی ، بستن بریدگی های خطرناک و ایجاد دوربرگردان های استاندارد اتخاذ گردید اما نحوه و زمان اجرای آنها در هاله ای از ابهام قرار داشت.
با نزدیک شده به پایان سال و بالارفتن حساسیت ها نسبت به این موضوع و البته افزایش فشارهای مدیران مرکز نشین ، سرانجام مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان آستین ها را بالا زدند و در یک اقدام جهادگونه اقدام به رفع نواقص جاده ای در جهت ایمن سازی این محور نمودند که از مهمترین آنها می توان به اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی اشاره کرد.
کارشناسان و صاحبنظران یکی از راهکارهای اساسی برای کاهش آمار مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی در جاده ها را برنامه ریزی ، مدیریت صحیح، نظارت درست، فرهنگ سازی، کارشناسی ایمن سازی فنی، اجرای صحیح مقررات راهنمایی و رانندگی و اعمال قانون در برخورد با رانندگان خاطی می دانند.
آنان بر این باورند که در حوزه سوانح ترافیکی سه عامل نواقص فنی راه ها، معضلات و اشکالات فنی در خودروها و خطاهای انسانی مطرح است که در این میان بیشترین علل تصادفات منجر به فوت را خطاهای انسانی و چگونگی رفتار رانندگان شامل می شود.
شواهد تاریخی نشان می دهد که نخستین تصادف منجر به مرگ در ایران در سال 1305 رخ داد و به عبارتی دیگر 93 سال است که سوانح رانندگی جان مردم کشورمان را می گیرد.
** شیرین شدن ذائقه مسافران با ایمن شدن کمربندی تنکابن
یک مسافر اردبیلی که از ورودی جدید ضلع غربی کمربندی وارد شهر تنکابن شده بود به خبرنگار ایرنا گفت : در ایام تعطیلات نوروز به همراه خانواده به غرب مازندران سفر می کنم تا از امکاناتی را که در این منطقه برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده استفاده نماییم.
سلامت معزی افزود : در طول این سال ها برای ورود به شهر تنکابن با مشکل مواجه بودیم و به دلیل سختی و خطرناک بودن بریدگی ها ترجیح می دادیم تا از این شهر عبور کنیم و به شهرهای همجوار برویم.
وی اصلاح ورودی غربی کمربندی را اقدامی ارزشمند در راستای حفظ جان و مال مردم دانست و اظهار داشت : بارها شاهد تصادف های شدیدی در این محور بودیم که ذائقه مسافران و گردشگران را تلخ می کرد اما خوشبختانه امسال که چندین بار از این محور گذر نمودم تصادفی مشاهده نکردم.
به گفته این شهروند اردبیلی ، حضور نیروهای راهداری و راهنمایی و رانندگی در کمربندی کاملا محسوس است و خودروها با سرعت پایین در این محور تردد می کنند.
وی یادآور شد : اگر به جای سرعت گیرهای با ارتفاع زیاد و غیر فنی از آرام سازها یا سرعتکاه های استاندارد در طول این مسیر استفاده شود حتما در کاهش تصادف ها موثر خواهد بود.
**اصلاح ورودی غربی کمربندی ، یک تیر و دو نشان
شهردار تنکابن با اشاره به نبود ورودی مناسب در ضلع غربی کمربندی به خبرنگار ایرنا گفت : ورودی ضلع غربی کمربندی یکی از نقاط حادثه خیزی بود که در طول سال های گذشته جان خیلی از همشهریان و مسافران را گرفته بود و تلاش داشتیم تا این مشکل را برطرف نماییم.
محمد زرودی با بیان اینکه پروژه اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی در کمتر از 40 روز و قبل از تعطیلات نوروز به بهره برداری رسید ، افزود : پس از اخذ تاییدیه نقشه های اصلاح هندسی ضلع غربی از سوی اداره کل راه و شهرسازی که تقریبا یکسال به طول انجامید ، بلافاصله عملیات اجرایی آن آغاز گردید.
وی اظهار داشت : با مجموع جدول گذاری ، آسفالت ، تامین روشنایی و نصب علائم راهنمایی و رانندگی مبلغ 330 میلیون تومان برای این پروژه هزینه شد.
به گفته زرودی ، با اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی علاوه بر اینکه تهدید جانی و مالی این محور به حداقل رسید ، مشکل ورود مسافران و گردشگران به داخل شهر تنکابن نیز مرتفع گردید و همین مسئله سبب شد تا شرایط اقتصادی خوبی را در ایام تعطیلات نوروز شاهد باشیم.
وی یادآور شد : احداث رمپ های جدید جهت ورود راحت تر مسافران و گردشگران از کمربندی به داخل شهر تنکابن نیز در سال 98 در دستور کار قرار دارد.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تنکابن نیز با ابراز خرسندی از اصلاح ورودی ضلع غربی کمربندی ، از افزایش ضریب ایمنی محورهای مواصلاتی این شهرستان به منظور کاهش تصادف ها خبر داد.
تورج فتحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در کنار اصلاح ورودی ضلع غربی کمربندی که توسط شهرداری صورت گرفت ، اقدامات دیگری نیز از قبیل بستن یک بریدگی خطرناک و حادثه آفرین ، ایجاد آرام ساز ، تقویت روشنایی مسیر و نصب تابلوهای هشدار دهنده انجام شد.
وی با بیان اینکه تاکنون هیچگونه تصادف منجر به جرح و فوت در کمربندی تنکابن گزارش نشده است اظهار داشت : برای بالا بردن ضریب ایمنی کمربندی نیاز به سه دوربرگردان استاندارد و حذف 7 بریدگی خطرناک و نصب دوربین هستیم که امیدواریم در سال جدید این اتفاق بیافتد.
به گفته فتحی ، کمربندی تنکابن به لحاظ زیبایی و آراستگی یکی از بهترین محورها در سطح استان مازندران است و باید مسافران و گردشگران با خاطره ای خوش و بیادماندنی از آن عبور کنند.
وی یادآور شد : برخی محورهای روستایی در سیل مهرماه سال گذشته دچار مشکل شده اند و تلاش داریم تا هرچه سریعتر آن را برطرف نماییم.
**ضرورت ارتقاء فرهنگ ترافیکی در مازندران
جانشین فرمانده انتظامی مازندران نیز روز گذشته در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اقدامات موثری که در جهت کاهش تصادفات در محور کمربندی تنکابن صورت گرفت ، افزود : این محور سال گذشته با 4 تصادف منجر به فوت یکی از نقاط حادثه خیز استان شناخته شد که خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت تاکنون تصادف منجر به فوت و جرح نداشتیم.
سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی 7 بریدگی موجود در کمربندی تنکابن را بسیار خطرناک دانست و اظهار داشت : بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ، باید این بریدگی ها به سه دوربرگردان استاندارد تبدیل شود اما متاسفانه تاکنون اجرایی نشده است.
وی خاطرنشان کرد : نصب دوربین سرعت سنج می تواند در کاهش سرعت خودروها و در نتیجه کاهش تصادف ها موثر باشد که متاسفانه هنوز اقدامی در این زمینه در کمربندی تنکابن صورت نگرفته است.
مفخمی شهرستانی خواستار ارتقاء فرهنگ ترافیکی در استان شد و تصریح کرد : فرهنگ سازی در زمینه رعایت صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی باید در تمام حوزه ها و سازمان ها به عنوان یک وظیفه مهم، ملموس باشد.
شهرستان 166 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران قرار دارد.
/1602/7513/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واعظی: دولت اعتقادی به پرداخت یارانه ندارد

تولید 457 تن عسل در ساری

شوک شاخص، بازار بورس مازندران را تکان داد

پژو 301 از سال آینده به تولید انبوه می‌رسد

قیمت آپارتمان‌ های نُقلی در مناطق مختلف تهران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/13

بازار بورس رونق گرفت، مردم هجوم آوردند

قیمت خودروهای پرطرفدار داخلی 98/07/13

نقدینگی از بازار مسکن پر کشید/ کاهش قیمت ادامه دارد

خودروهای میلیاردی در بازار تهران

نماینده تبریز: یارانه نقدی می‌ تواند 6 برابر شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/14

هشدار بانک مرکزی به مردم: مراقب خریدهای اینترنتی باشید

حذف یارانه‌ مالکان خودرو‌های بالای 200 میلیون

سبد معاش خانوار‌ها از مرز 8میلیون تومان گذشت

با وام مسکن می‌توان 12 متر خانه خرید!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/15

سقف سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران 20 لیتر شد

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/16

ثروتمندان 23 برابرِ بقیه یارانه بنزین می‌گیرند!

ماه عسل گران‌فروشان در بازار مسکن تمام شد

حذف یارانه‌بگیران با گردش مالی یک میلیارد تومانی

افزایش 1 تا 5 میلیونی قیمت محصولات ایران‌خودرو و سایپا

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/17

سنت‌شکنیِ بازار مسکن در ابتدای پاییز

یک نماینده: یارانه تنها به افراد نیازمند پرداخت شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/18

جزئیات انفجار در نفت‌کش ایرانی در دریای سرخ

قیمت خانه سیر نزولی دارد

همتی: مشکلی در واردات غذا و دارو نداریم

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/21

قیمت خودروهای پرطرفدار داخلی 98/07/21

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/22

هشدار درباره کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته

قیمت گوشت 30هزار تومان کاهش یافت

قیمت خودروهای پرطرفدار داخلی 98/07/22

قیمت آپارتمان‌ های نوساز در تهران + جدول

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/23

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/24

آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش 98/07/24 + جدول

قیمت آپارتمان‌ های میانسال در تهران + جدول

رقم احتمالی عیدی و افزایش حقوق‌ ها در سال 99

جابه‌جایی تورم مسکن در پایتخت همراه با قیمت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/28

قیمت خودرو‌های داخلی در بازار 98/07/28

امارات 700 میلیون دلار از دارایی ایران را آزاد کرد

قیمت انواع خودروهای داخلی 98/07/29

گوشت‌های لاکچری و ماساژ دیده، کیلویی یک میلیون تومان

وزیر اقتصاد: ایران‌خودرو واگذار می‌شود