پیام مازند

آخرين مطالب

شطرنج بازان گرجستانی وایرانی قهرمان مسابقات شطرنج قائم کاپ شدند ورزشي

شطرنج بازان گرجستانی وایرانی قهرمان مسابقات شطرنج قائم کاپ شدند
  بزرگنمايي:

پیام مازند - قائمشهر- پرونده نخستین دوره مسابقات شطرنج قائم کاپ در قائمشهر استان مازندران روز جمعه با قهرمانی شطرنج باز گرجستانی درجدول اساتید و دو شطرنج باز ایرانی در جدول‌های دیگر بسته شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، دور نهم و پایانی این رقابت‌ها روزجمعه در سالن ورزشی امامعلی حبیبی قائم‌شهر برگزار شد، ودر جدول اساتید " کنسانتین شاوانا" استاد بزرگ گرجستانی با کسب 7.5 امتیاز قهرمان شد وجایزه نقدی و ویژه این جدول را از آن خود کرد.
" آرین غلامی" پدیده شطرنج مازندران و تیم ملی ایران که تا پیش از برگزاری دور هفتم در صدر جدول رده بندی اساتید قرار داشت، در نهایت به همراه " احسان قائم مقامی " از تهران و"پاول پونکراتف" از روسیه با کسب با 6.5 امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم جدول استادان قرار گرفتند.
در جدول گروه (B) این مسابقات که" آروین عادلی" از اردبیل صدر جدول را از همان ابتدا دراختیار داشت در نهایت با کسب 8 امتیاز به تنهایی درصدر ایستاد و قهرمان شد.
همچنین" علیرضا مقدم" از تهران با 7.5 و " فرزین رضایی" از مازندران با 7 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.
در جدول گروه (C ) این رقابتها نیز "محمدمهدی درپا " از گلستان با 8.5 امتیاز قهرمانی خود را در این رقابتها جشن گرفت.
" آراد میار" از تهران، " محمدعلی کاظمی و امیرعلی حسین زاده" از مازندران با امتیاز مشابه 7.5 در رده‌های دوم تا چهارم این جدول قرار گرفتند.
نخستین دوره مسابقات بین المللی قائم کاپ، گرامی‌داشت سرداران، امیران و 10 هزار و 400 شهید مازندران با حضور حدود 350 شطرنج باز از 14 کشور ارمنستان, افغانستان, آذربایجان, لبنان, پرتغال, سوریه, اتریش, چین, گرجستان, عراق, مالزی, نپال, روسیه و ایران از روز 31 فروردین ماه در شهرستان قائمشهر استان مازندران آغاز شده بود.
این مسابقات در سه جدول اساتید، نوجوانان زیر 14 سال وریتینگ زیر 2100 در 9 دور به روش سوئیسی برگزار شد.
آئین اختتامیه این مسابقات عصرجمعه با حضور مسئولان کشوری واستانی با اهدای جوایز از برترین‌ها در قائمشهر برگزار شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield