پیام مازند

آخرين مطالب

در نشست کمیته تسهیلگران تنکابن مطرح شد

بروکراسی های اداری چالشی برای سرمایه گذاران در تنکابن اجتماعي

بروکراسی های اداری چالشی برای سرمایه گذاران در تنکابن
  بزرگنمايي:

پیام مازند - در سومین نشست کمیته تسهیلگران تنکابن نبود زبان مشترک بین سرمایه گذاران و مسئولان دولتی یکی از چالش های مهم این شهرستان عنوان شد و بر لزوم تسهیل در امر سرمایه گذاری و حذف بروکراسی های اداری بر سر راه سرمایه گذران تاکید شد.
به گزارش ایسنا مازندران،در ابتدای نشست کمیته تسهیلگران تنکابن ابراهیم محرابی رئیس این کمیته، گفت: تمامی اعضای کمیته با هدف غلبه بر بروکراسی زائد در ادارات شهرستان و هموار کردن مسیر اشتغال بدون کوچکترین چشمداشت همه توان خود را برای کمک به توسعه و پیشرفت به کار بستند.
وی خواستار حمایت همه جانبه و حداکثری اعضای کمیته با کارآفرینان و سرمایه گذاران شد و تاکید کرد: تنها جذب یک سرمایه گذار و یا حل کردن مشکل مجوز برای کارآفرینان مورد نظر نبوده و باید اعضای کمیته های تخصصی تا مراحل انتهای کار و منعقد شدن اجرای طرح ها در کنار متقاضیان، موانع موجود را با ارائه پیشنهادات و راه حل های مقتضی مرتفع سازند.
رئیس کمیته تسهیلگران تنکابن به اولویت و نیاز سنجی در جذب سرمایه گذاران اشاره کرد و با مقرر کردن زمان 15 روزه مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت سرمایه گذاران افزود: اینکه یک متقاضی برای ایجاد اشتغال در شهرستان 5 ماه معطل بماند به هیچ وجه پذیرفته نیست و باید ظرف مدت معین امکان فعالیت یا عدم فعالیت متقاضی مشخص شود.
وی خواستار مطرح شدن تقاضاهای جدید در حوزه های مختلف شهرستان از سوی اعضای کمیته شد و خاطرنشان کرد: هدف کمیته تسهیلگران در واقع کاهش مشکلات و برداشتن موانع پیش روی سرمایه گذاران و کارآفرینانی است که حضورشان سبب توسعه شهرستان خواهد شد و در این راه کوتاهی از سوی اعضا پذیرفته نیست.
*کمیته تسهیلگران در مباحث و مشکلات اجتماعی وارد شود
در ادامه سید امیر حسینی جو فرماندار تنکابن نیز با بیان اینکه کمیته به دستور استاندار وقت جایگزین مشاوران شد تا با استفاده از ظرفیت های متعدد نخبگان و کارشناسان اقدامات موثری انجام گیرد خاطرنشان کرد: باید به دنبال کاهش حوزه تصمیم گیری دولت باشیم و کمیته تسهیل نیز نباید ساختار دولتی پیدا کند چرا که اساس کمیته بر پایه مشارکت مردم است.
وی از وجود مشکلات اجتماعی متعدد در شهرستان تنکابن سخن گفت و تاکید کرد: اعضای کمیته تسهیلگران توسعه می توانند با شناسایی و ورود به چالش ها و مشکلات شهرستان بویژه در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و دعوت از مدیران مرتبط بر اساس مطالعه و تحقیقات راه حل های مناسب را ارائه کنند.
فرماندار تنکابن بر استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان و نیز استفاده حداکثری از داشته های موجود تاکید و اعلام کرد: خط قرمز ما باید قانون در نظر گرفته شود و مشکلی بابت اعطای مجوزها به خصوص در زمینه گردشگری وجود ندارد.
وی مشکل شهرستان را نبود زیرساخت عنوان کرد و با اشاره به تصمیمات نادرست اتخاذ شده در سالهای گذشته تصریح کرد: تصمیمات احساسی گذشته اکنون بیشترین فشار را بر شهرستان متحمل کرده و چالش هایی نظیر آدینه و بیمارستان 205 تختخوابی تنکابن متاثر از تصمیمات نادرست و احساسی قبل است، بنابراین باید تصمیماتی مطرح شود که باری بر گُردِه شهرستان اضافه نکند.
فرماندار شهرستان تنکابن پیشنهاد تدوین کتابچه توسعه و پیشرفت بر اساس چالش های شهرستان را مطرح کرد و ضمن اعلام آمادگی فرمانداری تنکابن در همکاری با سرمایه گذاران بومی و غیربومی گفت: در این راستا برگزاری جلسه هماهنگی بین اعضای کمیته و مدیران مرتبط با حوزه تسهیل توسعه قطعا راهگشا خواهد بود.
* لزوم معرفی هئیت رئیسه کمیته تسهیلگران در جلسه شورای اداری
در ادامه جلسه سیدمهدی سیدآقایی یکی از اعضای کمیته تسهلگران تنکابن،با انتقاد از عدم معرفی هیئت رئیسه در نخستین جلسه شورای اداری پس از تشکیل، مطابق ماده 7 اساسنامه کمیته تسهیلگران توسعه تصریح کرد: متاسفانه سه جلسه از آغاز فعالیت این مجموعه سپری شده اما تاکنون در این مورد اقدامی صورت نگرفته است.
وی عدم معرفی هیئت رئیسه را منجر به عدم به رسمیت شناختن کمیته تسهیلگران توسعه شهرستان توسط سایر ادارات و دستگاه های اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: لزوم برگزاری جلسات بدون هیچ نتیجه و بازتابی پذیرفتنی نبوده و امیدواریم در جلسات بعدی شاهد اتفاقات مثبت در کمیته باشیم.
*مدیران با سرمایه گذاران همراهی کنند
در بخشی دیگری از جلسه عبدالله محسن سلطانی دیگر اعضای کمیته تسهیلگران تنکابن با بیان اینکه سرمایه گذاران اوضاع شهرستان را رصد کرده و بازخورد حضور گردشگر و مسافران را در منطقه مورد ارزیابی قرار می دهند، تصریح کرد: در 16 روز از تعطیلات نوروز 98 شهرستان های مجاور تنکابن با انتفاع از ظرفیت گردشگران انواع مراسم تفریحی را برگزار می کنند بنابراین سرمایه گذار الزامی برای ورود به تنکابن نمی بیند.
وی خواستار تغییر نگرش مدیران شهرستان شد و با تصریح اینکه مدیران مرتبط با حوزه گردشگری و عمران کمترین مداخله را در این حوزه دارند، افزود: متاسفانه مدیران غیر مرتبط در همه امور دخالت دارند و باید بپذیریم که لزوم به کارگیری مدیران قوی در حوزه های عمران و گردشگری برای شهرستان ضروری است.
سلطانی با انتقاد از عملکرد مدیران و بیان این مطلب که در ادارات تنکابن بسیاری از مسائل هنوز تعریف نشده باقی مانده و شخص سرمایه گذار برای یک نامه کارشناسی در ادارات دچار سردرگمی است، اظهار کرد: وقتی یک سرمایه گذار کلان می تواند شرایط شهر را به سمت مثبت تغییر دهد باید مدیران با وی همراهی کرده و در برخی مواقع حتی تغییر رویه دهند در غیر این صورت سرمایه گذار وارد شهر نخواهد شد.
* تسهیلگری در سرمایه گذاری نیست
در ادامه زهرا پویافر عضو کمیته تسهیلگران تنکابن با تاکید بر اینکه تسهیلگری در سرمایه گذاری نیست و به رفاه اجتماعی بستگی دارد، گفت: باید حضور و نظر مردم در اتاق فکر و ایده، دیده و شنیده شود ضمن اینکه با توجه به نیاز شهرستان سرمایه گذاران به تیم های تخصصی کمیته جهت بررسی و اتخاذ راهکارهای لازم ارجاع داده شوند.
* مشکل اصلی تنکابن نبود زبان مشترک میان مسئولان و سرمایه گذاران
در بخشی دیگر از این نشست، فاطمه عشوری فر عضو کمیته تسهیلگران شهرستان با اشاره به اینکه وظیفه اعضای کمیته جستجوی سرمایه گذارن نیست، خاطرنشان کرد: ابتدا سرمایه گذار باید به کمیته تسهیلگران معرفی شده و سپس بسته به کارگروه تخصصی مورد نظر، مشکلات وی بررسی و حل و فصل شود.
عشوری فر مشکل اصلی تنکابن را نبود زبان مشترک میان مسئولان و سرمایه گذاران دانست و بازگشایی گره مشکلات سرمایه گذاران کنونی و حال حاضر را اولویت اول معرفی و اضافه کرد: قبل از اینکه در اندیشه حضور سرمایه گذاران جدید باشیم لازم است ابتدا مشکلات سرمایه گذاران فعلی از طریق کمیته مرتفع شود.
* تدوین سند راهبردی شهرداری تنکابن
شهردار تنکابن یکی دیگر از اعضای حاضر جلسه نیاز به مشورت کردن، شنیدن نقطه نظرات و بررسی چالش ها را لازمه رسیدن به نقطه نظر مشترک در بین اعضای کمیته معرفی و تاکید کرد: موضوع مشترکی جز علاقۀ تک تک اعضا به توسعه و پیشرفت تنکابن، نمی تواند این مجموعه را در کنار یکدیگر نگه دارد.
محمد زوردی با اشاره به تدوین سند راهبردی شهرداری تنکابن با طرح این پرسش که سرمایه گذار کلان برای ورود به شهر چگونه می تواند ترانسفر مبالغ خود را انجام دهد تصریح کرد: شهری که زیرساخت های لازم را نداشته و برای حداقل های خود دچار چالش است نمی تواند حرف از سرمایه گذار بزند بنابراین برنامه محور بودن نکته ایست که باید مدنظر قرار گیرد.
شهردار تنکابن با استقبال از پیشنهاد هتل در بلوار شیرودی شهر تنکابن تاکید کرد: این مسئله قطعا مورد تائید شورای شهر خواهد بود اما تقاضا باید از مجاری اصولی خود مطرح شده و پس از اتمام مراحل موافقت اصولی، شهرداری تنکابن آمادگی لازم برای همراهی با این اتفاق مثبت را دارد.
به گزارش ایسنا مازندران،در انتهای جلسه و مطابق دستور فرماندار شهرستان تنکابن مقرر شد در دومین جلسه شورای اداری شهرستان در سال جاری، هیئت رئیسه کمیته تسهیلگران توسعه شهرستان معرفی شده و هماهنگی های لازم با مدیران دستگاه های اجرایی در این رابطه انجام گیرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دیدار مسئولان محیط زیست استان کرمانشاه با خانواده شهید احسان عزیزی

آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز مهار شد

دریای خزر امروز مواج است

گفتمان مقاومت و پایداری از مهم‌ترین مبانی فکری امام خمینی (ره) بود

ثبات روند شیوع کرونا در فارس؛ روند نزولی در قم

مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز آماده بهره برداری شد

شورای هماهنگی خدمات بهداشتی جامعه کار و تولید هرمزگان به عنوان برتر کشوری انتخاب شد

10درصد بازرسی های یزد به معادن اختصاص می یابد

افزایش 39 درصدی جمع‌آوری زکات فطره در مازندران

پیش‌بینی رگبار پراکنده و وزش باد در مازندران

بازگشایی 228 دفتر گردشگری در مازندران

تنور داغ نقل و انتقالات در هراز آمل/ چراغ والیبال روشن شد

امید به والیبال مازندران بازگشت

چهاردهمین رسته کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تعیین و ابلاغ شد

پیش‌بینی وضعیت جوی مازندران در هفته جاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: اجرای برنامه مشترک پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید

مازندران در برابر حوادث طبیعی چقدر آماده است؟

یک دهم از اراضی منطقه حفاظت شده خائیز در آتش سوخت

14 دستگاه خودروی احتکاری در مازندران کشف شد

دستگیری سارق ابزار صنعتی در سوادکوه

شناسایی 70 بیمار کرونایی جدید در مازندران

مرمت و لایروبی آبشخورهای حیات وحش در فیروزکوه/ افزایش نظارت ها همزمان با فصل زایمان حیات وحش

پنجاه و هشتمین نشست تسهیلات جهانی محیط زیست

21 میلیارد ریال زکات فطره توسط بهزیستی مازندران جمع آوری شد

تخلیه مخازن نفت نکا برای ذخیره بنزین

7500 تن کلزا در مازندران خریداری شد

اعتبارات شهرستان بابل 48 درصد رشد یافت

اختتامیه جشنواره ملی رسانه‌ای گره 29 خرداد برگزار می‌شود

کمک 80 میلیارد ریالی بابلی‌ها برای شکست کرونا

فصل خرید تضمینی کلزا و گندم در مازندران

برنامه‌های انگیزشی برای ترغیب مردم به مطالعه را حمایت می‌کنیم

پرواز رامسر به مشهد برقرار شد

مازنی‌ها 21 میلیارد ریال زکات فطره به بهزیستی دادند

کشف چند گونه حیات وحش در تهران/ جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دام در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی

کشف هروئین و شیشه در چالوس

کشف خودروهای احتکاری میلیاردی در مازندران

​معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه خبر داد: توسعه فرصت‌های شغلی با استفاده از تجربیات کارآفرینان در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود

ساخت مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا پایان امسال

رونمایی از طرح های جدید بیمه ای برای بازنشستگان کشوری

سقوط از ارتفاع باعث مرگ کارگر بابلی شد

کتابخانه سبز مازندران با اعتبار 10 میلیارد تومانی احداث می‌شود

زمان مرحله دوم سمپاشی باغ‌های مرکبات مازندران اعلام شد

فعالیت مراکز ترک اعتیاد مازندران از سر گرفته می‌شود

تدبیر دولت در بازتوانی مراکز خدمات کشاورزی مازندران

برخورد کامیون با 3 خودرو در آمل

105 هزار مازندرانی عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

کمتر به آموزش های فنی و حرفه ای توجه شده است

پیک مصرف برق در کشور از 53 هزار مگاوات گذشت

سرپرست هیات کشتی مازندران استعفا کرد

گفت‌وگو با عیسی کلانتری در روند خاموش‌سازی آتش‌ جنگل‌ها: بالگردها نقش موثری در خاموش‌سازی آتش ندارند