پیام مازند

آخرين مطالب

بانوان مازندرانی پارسال 97 مدال برون مرزی گرفتند ورزشي

بانوان مازندرانی پارسال 97 مدال برون مرزی گرفتند
  بزرگنمايي:

پیام مازند- مریم فرجپور  افزود : ورزشکاران زن مازندران با حضور در مسابقات رسمی جهانی ، آسیایی و تورنمنت های معتبر بین المللی موفق به کسب این میزان مدال شدند که از این تعداد 19 مدال مسابقات آسیایی ، 71 مدال مسابقات بین المللی ، یک مدال المپیک جوانان و 6 مدال جهانی است .
وی ادامه داد : روند کسب مدال برون مرزی بانوان ورزشکار مازندران طی 2 سال اخیر روند افزایش داشته است به طوری که در سال 95 تعداد مدال ها 95 و پارسال نیز 87 مدال کسب کردند .
به گفته معاون ورزش و جوانان مازندران با وجود کم شدن تعداد اعزام ورزشکاران زن استان به مسابقات برون مرزی در سال گذشته ، اما به دلیل برگزاری المپیک و حضور پر رنگ ورزشکاران زن استان در این رقابت ها ، تعداد مدال های کسب شده بیشتر بوده است.
وی کسب مدال برنز المپیک جوانان در رشته کاراته توسط فاطمه خنکدار را به عنوان یکی از موفقیت های درخشان سال گذشته ورزشکاران زن مازندران عنوان کرد .
فرجپور بیشترین فراوانی مدال آوری ورزشکاران زن مازندران را در رشته های فوتبال ، کاراته ، قایقرانی ، شطرنج ، تکواندو ، اسکیت ، تنیس ، کشتی ، رزمی ، ووشو و دو و میدانی عنوان کرد .
وی همچنین از افزایش تعداد ورزشکاران زن سازمان یافته این استان خبر داد و گفت : 64 هزار و 95 زن ورزشکار سازمان یافته تا پایان سال گذشته ثبت شد و تعداد آنها در سال گذشته 54 هزار و 696 نفر بود .
فرجپور با تاکید بر اینکه ورزش بانوان مازندران در بخش قهرمان پروری جایگاه خوبی دارد ، افزود : با توجه به تاکید وزارت ورزش و جوانان بر ورزش همگانی باید از تمامی ظرفیت های موجود در مجموعه ها برای ترویج ورزش در میان زنان استفاده بکنیم .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield