پیام مازند

آخرين مطالب

خانه به دوشی احزاب در مازندران/احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند سياسي

خانه به دوشی احزاب در مازندران/احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند
  بزرگنمايي:

پیام مازند- مهدی غلامی: جمعی از مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی مازندران در حاشیه هم اندیشی دبیران احزاب خانه سیاسی با استاندار مازندران  به بیان مسائل و دغدغه‌های فراروی پرداختند.

نداشتن خانه و محل نشست‌های احزاب مازندران، تأمین نبودن و مجوز ندادن مسئولان امنیتی برای برگزاری برخی نشست‌ها و همایش‌های احزاب و تشکل‌های سیاسی در شهرستان‌ها، عدم شفاف سازی مدیران ارشد استان با مردم و احزاب در عزل و نصب‌های استانی و شهرستانی از موضوعات مهم بوده است.

عدم نظارت بر مدیران کم کار، نظرخواهی نکردن از احزاب سیاسی در انتصاب‌ها، حضور اندک شمار زنان در تشکل‌های سیاسی استان، خالی بودن احزاب از وجود نیروهای جوان، وجود فساد، اختلاس و امتیاز دادن به برخی آقازاده‌ها موارد دیگری است که مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی مازندران به آن اشاره می‌کنند.

احزاب و گروه‌های سیاسی مازندران با تاکید و اتفاق نظر واحد بر این موضوع که احزاب ستادهای انتخابی و گرم کننده تنور برای حضور پرشور مردم در انتخابات نیستند و نباید با این دید به احزاب در کشور نگاه شود، خواستار اجرای دقیق و کامل قانون احزاب از سوی همه در رده‌های مختلف هستند.

احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند

دبیر حزب اراده ملت ایران شاخه مازندران  با بیان اینکه سیل ماه گذشته در کشور نشان داد که همه در این کشور هستیم و به عنوان یک ملت واحد عمل می‌کنیم، گفت: انتظار هست که با وجود چندین شاخصه مردمی در کشور، مدیران برای خدمت به مردم، حداقل آستانه تحمل و میل به خدمت رسانی خود را بیشتر کنند.

تورج نائیج پور، با اشاره به اینکه متأسفانه از احزاب فقط برای گرم کردن حضور پرشور مردم در انتخابات استقبال و حمایت می‌شود، افزود: به موجب قانون، احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند و اینکه باید این تشکل‌ها و گروه‌های سیاسی را مطابق پیش بینی قانون، به حساب آورد.

فساد و دزدی تهدید کننده نظام

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران با بیان اینکه متأسفانه احزاب در کل کشور از حمایت مادی و معنوی بی بهره هستند، گفت: انتظار و درخواست مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی این است که مدیران اعلام کنند چه برنامه مشخصی برای احزاب و تشکل‌های سیاسی دارند.؟

محسن نورانی افزود: فساد، اختلاس، رانت اکنون کشور را به شدت تهدید می‌کند، ضمن اینکه جای گله و انتقاد زیادی نیز به مدیریت‌های انتخابی و انتصابی های جهت دار وجود دارد.

تأمین امنیت، درخواست احزاب برای برگزاری جلسات شهرستانی

سعید صرپور عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملی ایران هم گفت: تداوم و بیشتر شدن برگزاری جلسات احزاب و تشکل‌های سیاسی در مازندران منجر به قوام و اعتبار بخشی و نیز گرایش بیشتر طیف‌های جامعه به این نهادهای مدنی و قانونی خواهد شد.

وی تأمین امنیت برای برگزاری نشست و همایش‌های احزاب در شهرستان‌ها را نیازمند تأمین امنیت کامل از سوی نهادهای نظارتی و امنیتی دانست و گفت: متأسفانه در ابتدایی‌ترین مقوله احزاب که برگزاری یک نشست ساده در شهرستان با حضور تعداد زیادی افراد باشد، حرف و حدیث‌های فراوان و حاشیه سازی صورت می‌گیرد.

حضور کم زنان درتشکل های سیاسی

نماینده جمعیت زنان نواندیش مازندران هم  از افزایش روزافزون و افسارگسیخته نگرش متحجرانه به زنان در جامعه به شدت انتقاد کرد و گفت: واقعاً نگران ضعف در بیان و تحقق مطالبات به حق زنان، تزلزل در بنیان خانواده‌ها، محدود شدن خانم‌ها در خانه‌ها و حفظ کرامت دختران وزنان در جامعه هستیم.

خانم کردی با بیان این درخواست و پیشنهاد که باید خانه داری زنان به عنوان یک شغل محسوب و پذیرفته شود، افزود: انتظار این هست که همه مسئولان و مدیران در رده‌های بالایی نظام و میانه امید را به جامعه تزریق کنند و این در سایه انسجام و همگرایی تحقق پیدا خواهد کرد.

حاکمیت فعالیت قانونی احزاب را بپذیرد

یکی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی در مازندران با بیان اینکه شکل گیری احزاب و تشکل‌های سیاسی با مجوز رسمی و برپایه قانون جمهوری اسلامی راه اندازی و اعلام موجودیت می‌کند، گفت: معتقد به قانون اساسی کل کشور هستیم و این نمی‌شود که دریک جا قانون پررنگ‌تر و در جایی دیگر کم رنگ تر اجرا شود و این منطقی و عقلانی نیست.

علی اصغر رستم زاده، افزود: ما باید زمینه‌های که قانون برای احزاب تعیین کرده فراهم کنیم ونسل جوان جامعه را که در حال حاضر هیچ رغبتی به حضور در فعالیت و تشکل‌های سیاسی ندارند، جذب کنیم.

وی ادامه داد، متأسفانه یکی از نقطه‌های تاریک برای احزاب و تشکل‌های سیاسی برای احزاب در کشور این است که هم حاکمیت و جامعه این را پذیرفتند که احزاب فقط در زمان انتخابات برای گرم کردن تنور انتخابات و جلب مشارکت مردمی برای شرکت در انتخابات باید فعالیت داشته باشند که در عمل اشتباه است.

برخورد با انتصاب‌های رابطه‌ای دراستان

مهدی احمدی فولادی مسئول انجمن اسلامی معلمان مازندران گفت: انتظار و خواست عمومی همه احزاب استان، نظرخواهی از این تشکل‌ها حداقل در انتصاب‌ها و عزل و نصب‌های استانی است و همچنین بر عملکرد مدیران نیز نظارت دقیق‌تری شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون مدیریت‌ها در دست تعداد محدودی از افراد چرخیده است، نیاز به خانه تکانی در مدیران کشور داریم تا شاهد حضور مدیران جوان در سطوح مدیریتی باشیم.

پیشنهاد تشکیل دبیرخانه دائمی احزاب در مازندران

نماینده حزب ندای ایرانیان در مازندران نیز وظیفه ذاتی احزاب را تقویت نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: این اقدام با انتقاد و ارائه راهکارهای اصلاحی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم دبیرخانه دائمی مربوط به احزاب در استان مازندران تشکیل شود تا به راهکارهای اجرایی در این دبیرخانه برای مشکلات مردم دست پیدا کنیم.

نیاز جدی به گفتن و شنیدن نظرات احزاب داریم

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران در نشست با احزاب گفت: حزب باید شاکله داشته باشد و بعد از انقلاب چنین چیزی در کشور شکل نگرفت و ما با واقعیت این چنینی در کشور روبه رو هستیم.

حسین حسن نژاد افزود: سیاست زدگی یک مشکل در کشور است، در یک جامعه سیاست زده، حزب شکل نخواهد گرفت، باید به آنچه که اعتقاد داریم عمل کنیم، گرفتاری‌ها ما امروز این است که اخلاق گم شده است.

وی بر تداوم برگزاری جلسات و هم اندیشی مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی در شهرستان‌های مازندران تاکید کرد و گفت: در مدیریت ارشد استان نیاز جدی به گفتن و شنیده شدن نظرات احزاب است و همه باید برای کاهش مشکلات جامعه تلاش کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سیروس مشفقی درگذشت

تیم هراز آمل جایگزین کاله در لیگ برتر والیبال شد

شورای شهر ساری خواستار بررسی تخفیف 60 میلیارد تومانی برای یک برج شد

حدود هفت هزار مترمربع از اراضی ملی در کلاردشت آزاد شد

بزرگترین قاچاقچی چوب جنگلی در عباس آباد دستگیر شد

ترخیص بیماران کرونایی در بابل شتاب گرفت

15حلقه چاه غیرمجاز در مازندران مسدود شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: استفاده از شبکه‌های مجازی فرصت مغتنمی برای توسعه هستند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد: ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا

فاز اول جاده سلامت در ساری اجرایی می شود

طرح جاده سلامت ساری اجرایی شد

ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی در زنجان

ثبت 129 شرکت تعاونی در گلستان

برگزاری رویداد مجازی "تعاون ایونت" در هرمزگان

اعلام آغاز و شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در فارس

اختصاص 408 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در هرمزگان

بیش از 3 هزار کرمانی از طریق کاریابی ها صاحب شغل شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: بهره مندی4477 طرح از تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در ایلام

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد:امکان دریافت آنلاین همه آگهی های ثبتی تشکل های کارگری و کارفرمایی

شریعتمداری :آیین‌نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی بامردان غیر ایرانی تصویب شد

شریعتمداری: روابط عمومی ها باید دوسویه ، گفت و گو محور با مردم و غیررسمی باشند+ فیلم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: انتقال درست اخبار، سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد

میزبانی قاب هنر از صنایع‌دستی مازندران

علت مرگ ماهی های رودخانه قره سو کرمانشاه در دست بررسی است

مهار آتش سوزی در منطقه حفاظت شده مند استان بوشهر

تولد 3 راس گوزن زرد ایرانی در پارک وحش اراک

دریای مازندران برای 13 گردشگر دردسرساز شد

کشف گازوئیل یارانه‌ای قاچاق در سوادکوه

آتش‌سوزی ناشی از کپسول گاز در بهشهر

دستگیری قاچاقچی چوب‌های جنگلی در عباس‌آباد

برخورد موتور و تراکتور در بهشهر حادثه آفرید

هوای مازندران گرم‌تر می‌شود

اختلاس 56 میلیاردی بانکی در غرب مازندران

وضعیت قرمز و بحرانی کرونا در رامسر

سقوط از ارتفاع در سوادکوه جان عضو شورای روستا را گرفت

10 بیمار جدید در بابل گرفتار کرونا شدند

نظارت های حداکثری بر وسائط نقلیه عمومی، مراکز تجاری و پذیرایی در کیش

پلمپ دو واحد صنفی موبایل فروشی به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی در کیش

ایرنا خبرگزاری نظام و به عنوان یکی از ارکان قدرت ملی کشور در منطقه

انصراف کاله از لیگ برتر والیبال/تیمداری در دسته یک

تقدیر وزیر بهداشت از علوم پزشکی مازندران در مبارزه با کرونا

وضعیت کرونا در رامسر قرمز و بحرانی است

ناجیان در 375 نقطه حادثه خیز ساحل مازندران مستقر هستند

کشف اختلاس بانکی 56 میلیاردی در مازندران

تقاطع های پرتردد مازندران به سیستم روشنایی مجهز می شود

وضعیت سواحل مازندران در برنامه هفتم توسعه تعیین تکلیف شود

تخریب قبور ائمه اطهار (ع) لکه ننگی در تاریخ وهابیت است

برپایی 16 نشست تخصصی مجازی حوزه کودکان و نوجوانان در مازندران

ساعاتی همراه با عشایر کوچ‌رو/ شرایط استفاده از مراتع

هشدار محیط زیست نسبت به آتش سوزی جنگل ها در مازندران