پیام مازند

آخرين مطالب

نساجی در گردابِ بلاتکلیفی ورزشي

نساجی در گردابِ بلاتکلیفی
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - تیم فوتبال نساجی مازندران همچنان به دلیل اختلافات داخلی شرایطی مبهم و سردرگم دارد و در حالی که سایر تیم های لیگ برتر این روزها سخت مشغول جذب بازیکن و کادر فنی و برگزاری اردوهای تمرینی هستند، همچنان بدون کادر فنی و کادر مدیریتی، تیمی بلاتکلیف است.

 نساجی که با حذف تیم سپیدرود رشت از لیگ برتر، حالا تنها نماینده شمال کشور در فصل نوزدهم این لیگ است و چشم همه فوتبا لدوستان شمال کشور به آن دوخته شده، به جای اینکه این روزها در اردو به سر ببرد و با بازیکنان جدید قرارداد ببندد، همچنان اسیر مسائل حاشیه‌ای و اختلافات داخلی بین مدیران است.
یک هفته پیش از پایان رقابت‌های لیگ برتر حاشیه‌ها یک بار دیگر سراغ نساجی آمدند و اختلافات بین مالکان عیان‌تر از گذشته شد. نساجی که سال 1397 را با حاشیه‌ها و استعفای «فرهاد صنیعی فر» مالک 60 درصد سهام باشگاه به پایان برده بود و سال جاری را نیز با حاشیه‌های مربوط به نداشتن زمین تمرین آغاز کرد، نتوانست فصل را بدون حاشیه به پایان ببرد. اختلاف بین صنیعی فر و «حمید مطهری» مربی نساجی منجر به جدال رسانه‌ای آنها شد و در نهایت سرپرست تیم از نساجی کنار گذاشته شد.
نساجی که فصل را با 36 امتیاز و کسب رتبه دهم به پایان رساند، قرار بود بلافاصله برای فصل نوزدهم وارد عرصه نقل و انتقالات و آماده سازی شود. اما همین حاشیه‌ها اجازه ندادند تا نساجی از تعطیلات بین دو فصل به درستی استفاده کند.
15 روز بعد
فرصت سوزی‌های ناشی از حاشیه‌ها سبب شد که یک بار دیگر استاندار مازندران جلسه‌ای با مالکان برگزار کند و پیگیر آخرین وضعیت نساجی شود. جلسه‌ای که 11 خرداد در دفتر «رضا حدادیان» مالک دوم نساجی برگزار شد و «حبیب حسین زادگان» مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز در آن حضور داشت.
مسائل مطرح شده در این جلسه 4 ساعته به بیرون درز نکرد، اما استاندار مازندران پس از پایان جلسه اعلام کرد که خروجی این نشست بسیار خوب بود و مالکان نیز قول داده‌اند که با قدرت پشت نساجی بایستند و برای فصل نوزدهم تیم را آماده کنند. اظهار نظری که برادر استاندار، یعنی متولی ورزش استان نیز آن را تأیید کرده بود. اما نتیجه‌ای که تا کنون مشاهده شده دقیقاً نقطه مقابل این اظهارات است.
استاندار مازندران بهمن سال گذشته نیز وقتی که اختلافات بین مالکان علنی و شدید شد، جلسه‌ای در تهران با هر دو مالک باشگاه و «علی امیری» مدیرعامل وقت نساجی برگزار کرده بود که خروجی آن نشست بازگشت آرامش به اردوی نساجی بحران زده و بدون مربی بود. همان پیشینه این انتظار را ایجاد کرده بود که در فاصله کوتاهی پس از جلسه 11 خرداد، یک بار دیگر شرایط نساجی بهبود یابد و با انتخاب کادر فنی، تیم سر و سامان بگیرد و بازیکنان جدید نیز برای نساجیِ لیگ نوزدهم جذب شوند اما چنین اتفاقی نیفتاد.
عبور از یکشنبه موعود
نگرانی هواداران نساجی سبب شد که تعدادی از آنها چهارشنبه 22 خرداد مقابل استانداری مازندران جمع شوند و ماجرای نساجی را پیگیری کنند. حضور نداشتن استاندار، نساجی چی ها را روانه اداره کل ورزش و جوانان کرد تا آخرین وضعیت نساجی را جویا شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در این نشست با هواداران عنوان کرده بود که مالکان باشگاه در تماس‌هایی که با وی داشتند به تعهدات خود پایبند بوده و مذاکراتی نیز انجام داده‌اند و در حال بررسی گزینه‌ها هستند.
حسین زادگان این موضوع را نیز بیان کرد که تا شنبه یا یکشنبه وضعیت نساجی تعیین تکلیف می‌شود. اما باز هم خبری از تعیین تکلیف نساجی نشد تا نگرانی هواداران نساجی بیشتر شود. نگرانی به حقی که هر روز با نزدیک شدن به زمان آغاز لیگ نوزدهم بیشتر هم می‌شود. چرا که با پایان فصل هیجدهم، 13 بازیکن نساجی قراردادشان با این تیم به پایان رسیده و به عنوان بازیکن آزاد در حال پیوستن به تیم‌های دیگر هستند. «محمد آبشک» قراردادش با فولاد را ثبت کرده و «جئورجی ولسیانی» به زردپوشان اصفهان پیوست. این جدایی‌ها قطعاً ادامه دارد و به این شکل نساجی روز به روز ضعیف‌تر از گذشته می‌شود و نیروی جایگزینی هم برای بازیکنان جدا شده هنوز جذب نشده است.
بی انگیزگی مالکان
نکته مهم و قابل توجهی که مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در جلسه با جمعی از هواداران عنوان کرد این بود که مالکان باشگاه در جلسه با استاندار اعلام کرده بودند حاضرند سهام تیم را به رایگان تحویل مسئولان بدهند و دیگر تیمداری نکنند. به گفته حسین زادگان، حتی حدادیان در آن جلسه رسماً خود را از ورود به مسائل مدیریتی کنار کشید و گفت که حاضر است سهم خود را بدهد، ولی در مسائل مدیریتی دخالت نکند. این اظهارات نشان دهنده بی انگیزگی مالکان باشگاه برای تیمداری است. در چنین وضعیتی مشخص نیست که مالکان باشگاه که طبیعتاً از فعالیت در این عرصه باید سودی به دست بیاورند، بر اساس چه راهکاری قرار است با قدرت به کار خود ادامه دهند؟ ضمن اینکه به نظر می‌رسد خروجی جلسه ان قدرها هم برای مالکان باشگاه امیدوارکننده و انگیزه بخش نبود که آنها را پس از 15 روز برای از سرگیری فعالیت‌های مدیریتی در باشگاه متقاعد کند.
نساجی پیش از جذب کادر فنی و بازیکن، به تشکیل ساختار مدیریتی نیاز دارد. در حال حاضر تقریباً همه پست‌های کادر مدیریتی این تیم اعم از هیأت مدیره، مدیرعامل، سرپرست و مدیر رسانه‌ای خالی است. با این وضع نباید انتظاری جز شرایط کنونی نساجی را داشت.
شوک به سکوهای استادیوم وطنی
هواداران نساجی علاوه بر همه این نگرانی‌ها، از امروز با منتشر شدن خروجی آخرین نشست هیأت رئیسه سازمان لیگ یک دغدغه و نگرانی دیگر را نیز در کنار چالش‌های پیش روی نساجی در لیگ نوزدهم می‌بینند. حاشیه‌های عجیب و رفتارهای دور از اخلاق و گاهی خشونت بار رخ داده در برخی استادیوم‌های کشور طی فصل گذشته، سبب شد که دبیر شورای امنیت کشور در نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کند تا همه ورزشگاه‌های میزبان بازی‌های لیگ برتر برای فصل نوزدهم استانداردهای امنیتی را داشته باشند. تجهیز ورزشگاه‌ها و سکوها به دوربین‌های نظارتی، شماره گذاری صندلی‌ها و فروش بلیت بازی‌ها فقط به صورت الکترونیکی برخی از نکاتی مد نظر شورای امنیت کشور هستند که فدراسیون فوتبال موظف به پیگیری برای اجرایی شدن آن شده است.
به استناد این نامه شورای امنیت، هیأت رئیسه سازمان لیگ نیز دیروز در آخرین نشست خود تصویب کرد که همه استادیوم‌های میزبان دیدارهای لیگ برتر در فصل نوزدهم باید به مسائل استاندارد امنیتی اعلام شده در مصوبه پایبند باشند و همه مسائل مد نظر را اجرا کنند.
رعایت پیوست امنیتی ورزشگاه مطابق مقررات و آئین نامه‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، بلیت فروشی الکترونیکی و شماره گذاری صندلی‌ها برابر آئین نامه ابلاغی سازمان لیگ و همچنین رفع مشکلات زیرساختی در حوزه ایمنی و امنیتی استادیوم در بخش‌های مختلف اعم از نصب دوربین‌های مداربسته، ایجاد اتاق نظارت و کنترل، در نظر گرفتن پارکینگ، تقویت امکانات رفاهی، گیت گذاری ورودی استادیوم‌ها، پیش بینی محل تخلیه اضطراری، ایمن سازی راهروها، تعبیه سیستم اطفا حریق و بلوک بندی استادیوم نکات تأیید شده در مصوبه جدید فدراسیون فوتبال هستند.
بر اساس این مصوبه مسابقات خانگی تیم‌هایی که استادیوم آنها شرایط عنوان شده را ندارد، باید تا زمان برطرف شدن کاستی‌ها، در نزدیک ترین ورزشگاه دارای این استانداردها برگزار شود. با این حساب استادیوم شهید وطنی قطعاً یکی از همین ورزشگاه هاست. گفته می‌شود که زمین‌های خانگی سه تیم نساجی، پارس جنوبی جم و نفت مسجد سلیمان در حال حاضر این وضعیت مد نظر را ندارند و نمی‌توانند میزبان دیدارهای لیگ برتر باشند. با این حساب کلاف سردرگم نساجی در فصل نوزدهم پیچیده‌تر از گذشته شده و با این همه حاشیه و بلاتکلیفی در فاصله حدود یک ماه و نیم تا آغاز لیگ نوزدهم، مشخص نیست که نساجی چگونه و با چه برنامه و ساختاری قرار است پا به لیگ بگذارد.
/ ‏1899/‏9927


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بهره‌برداری بیش از 1000 پروژه ورزشی مازندران در هفته تربیت بدنی

توافق ترکیه و آمریکا بر سر توقف جنگ در سوریه

آمریکا معافیت عراق از تحریم‌ های ایران را تمدید کرد

انصراف نماینده آمل از حضور در لیگ بسکتبال

مازندران با 2 تیم درلیگ برتر کشتی شرکت کرد

ابتکار: امیدواریم حضور زنان در لیگ برتر نیز محقق شود

جدایی مهاجری از نساجی قطعی نیست/ مخالفت با استعفای آقای سرمربی

رئیس کمیته تعیین وضعیت: باشگاه نساجی پاسخگوی طلبکاران نیست

نماینده قائمشهر از مالک باشگاه نساجی خواست به تعهداتش عمل کند

فوتبال مازندران به یک تجارت پر سود تبدیل شده است

کسی از لیگ برتر فوتسال راضی نیست/ آرژانتین به ایران می آید

خرید بلیط اینترنتی؛ 48 ساعت قبل از شروع بازی‌های نساجی

تخصص پزشکی ایران در درمان آسیب‌های ورزشکاران بالاتر از سطح جهان است

احیا، ترویج و ارتقای ورزش‌ها و بازی‌های بومی و محلی در مازندران

پیشکسوتان فوتسال ایران درجام خیریه پا به توپ می شوند

حضور کوچین آمل در لیگ برتر بسکتبال کشور تایید شد

سرمربی نساجی قائمشهر از هواداران عذرخواهی کرد

آزمون سخت نساجی با پدیده/ سرپرست و برخی بازیکنان غیب شدند

تایید غنی‌ سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته در ایران

جایی در ورزش مازندران ندارم!

نوشهر میزبان مسابقات غواصی ارتش های جهان

تیم غواصی ارتش ایران دو رکورد جهانی را جا به جا کرد

ایران؛ قهرمان رقابت های غواصی ارتش های جهان

احتمال خداحافظی نساجی از "وطنی"

تجویز مکمل برای ورزشکاران در حوزه اختیارات مربیان نیست

رزیتا علیپور: در انتظار کسب نتیجه طلایی در جاکارتا باشید

جوادنکونام: حداقل 6 امتیاز بابت اشتباهات داوری از دست داده‌ایم/کار سختی مقابل نفت مسجدسلیمان داریم

نساجی با عبور از "نفت" تاریخ‌ساز شد

بانوی کاراته کا مازندرانی به مدال نقره بازی های آسیایی دست یافت

"وطنی" میزبان استقلال می شود؟

شبکه اینترنتی مایکوجو در استان مازندران فعال شد

پیاده شدن بابلی‌ها از قطار جام حذفی کشور

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران : اعتراف به اشتباهات کردید ولی چه سود؟

زمان و مکان نشست خبری نساجی مازندران و سپید رود رشت اعلام شد

بی مهری مسئولان مرا از شهرم راند

مالک باشگاه دانش: ورزش فریدونکنار بوی بد سیاست و سیاسیون به خود گرفته است!

جدال در ماراتن فوتسال شهروند ساری و گیتی پسند سه مصدوم بر جای گذاشت!

کلنگ زنی خانه پینگ پنگ بابلسر در سال 98

وزیر اطلاعات به مازندران سفر می کند

بازی "برد - برد" ورزش فریدونکنار با رفع مشکل حقوقی استادیوم آزادی

کلنگ مجتمع ورزشی روستای بی‌نمد فریدونکنار به زمین زده شد

برگزاری ششمین دوره مسابقات استراگوس در آمل

خانه وزنه برداری مازندران با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

تیم ملی کاناپولو در مازندران اردو زد + فیلم

"وطنی"به بازی های لیگ برتر می رسد

افتتاح استادیوم 5 هزار نفری شهدای نوشهر با اعتبار 17 میلیارد تومان

برگزاری مسابقات تنیس آزاد بانوان کشور در آمل

برگزاری فستیوال مدارس فوتبال محمودآباد با حضور 400 بازیکن

انسجام خوب در ورزش همگانی ضامن سلامتی جامعه مازندران

نساجی جوان و کم‌هزینه است/ مقابل پارس جم دنبال پیروزی هستیم