پیام مازند

آخرين مطالب

رئیس راهنمایی و رانندگی مازندران:

پلیس مازندران مجهز به دست‌افزار هوشمند موبایلی شد اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از تجهیز ماموران اخطاریه نویس پلیس راهنمایی و رانندگی استان به دست افزارهای هوشمند موبایلی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ مهدی باقری با اشاره به این که، این دستگاه جایگزین قبض‌های کاغذی جریمه شده است.، فزود: از این پس دیگر هیچ راننده‌ای، قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سامانه جدید به جای سیستم کاغذی دستی و سنتی به کار گرفته خواهد شد.
وی با بیان اینکه 250 پلیس اخطارنویس در راهنمایی و رانندگی استان مازندران به این دستگاه مجهز شدند، بیان داشت: تسریع در اعمال قانون و اعلام میزان خلاقی‌های گذشته و توقیفات احتمالی خودرو از مزیت های این دست افزار به شمار می رود .
سرهنگ باقری، ارسال فوری پیامک جریمه در همان زمان توقف خودرو توسط پلیس را دیگر مزیت‌های این دستگاه برشمرد و ادامه داد: رانندگان در اسرع وقت از جریمه صادر شده مطلع می شوند و بر خلاف گذشته که پیگیر پرداخت جریمه خود نمی شدند، نسبت به پرداخت آن اقدام خواهند کرد.
وی، بیان داشت: در دست افزار هوشمند موبایلی پلیس، شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، پیامک می شود و راننده یا مالک خودرو می تواند در همان لحظه، آن را از طریق سامانه 120 پلیس راهور پرداخت کند.
رئیس راهور مازندران بازدارندگی با هدف کاهش تخلفات و ایجاد جو روانی مثبت برای رانندگان برای اطلاع از میزان جرایم و پرداخت آن را از مزایای دیگر این دستگاه عنوان کرد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران در ادامه مکالمه با تلفن همراه در حین رانندگی را مهم ترین علت و عامل 41 درصد از تصادفات منجر به مرگ در حوادث استان اعلام کرد و از بی توجهی به حق تقدم بویژه هنگام گردش به چپ و راست به عنوان دیگر علت مهم وقوع تصادفات مرگبار در شهرهای مازندران یاد کرد و گفت: 31 درصد از تصادفات درون شهری مربوط به این علت است.
وی از کاهش 10 درصدی تصادفات در 4 ماهه اول سال خبر داد و خاطر نشان کرد: واژگونی خودروها با 19 درصد و سرعت غیر مجاز با 9 درصد از دیگر عوامل تصادفات در حوادث رانندگی درون شهری مازندران است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield