پیام مازند

آخرين مطالب

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران:

ضریب همبستگی ملی با سازمان های مردم نهاد افزایش می یابد اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - بهشهر- معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه ضریب همبستگی ملی با سازمان های مردم نهاد افزایش می یابد گفت: برای تقویت نهادها و سازمان های مردم نهاد تلاش شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین حسن نژاد عصر چهارشنبه در همایش سمن های دانش آموزی در سالن بصیرت ارشاد بهشهر افزود: در آسیب اجتماعی و مهارت آموزی و توجه به محیط زیست با توجه به کارهای انجام شده، کم کاری شده است و وضعیت مناسبی نداریم.
وی اظهار داشت: دانش آموزان ما با عضویت در سمن ها مسئله شناسی پیدا کرده و درک درست پیدا می کنند و می توانیم با کمک هم برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم.
این مسئول با اعلام اینکه امروز باید به سازمانهای مردم نهاد اعتماد و سطح توقع از دولت را تعریف کنیم یادآور شد: بخشی از کارهای دولت باید به سمن ها و مردم واگذار شود.
حسن نژاد گفت: سطح توقع مردم از دولت آنچنان است که همه مسائل را برعهده دولت می دانند و کم و کاستی ها را از دولت می دانند و باید با واگذاری برخی از امور به مردم آنان را در مشارکت وارد کرد.
معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه دولت به تنهایی قادر نیست همه مسائل را حل و مداخله کند؛ بیان داشت: مردم می توانند آزادانه و داوطلبانه بخشی از ماموریت های اجتماعی امروز را مدیریت و دولت در این راستا در کنار مردم سیاست گذاری کند.
حسن نژاد افزود: باید در کنار دیگر سازمانها تلاش شود تا اهداف جامعه بشری محقق شود و با این نگاه و سپردن کار مردم به مردم، تلاش می کنیم از مطالبه گری به اقدام برسیم و عمل کنیم و موفقیت ها بیشتر شود.
معاون استاندار مازندران گفت: فرصت دولت چابک و فعال و سیاست گذار با سمن ها ایجاد می شود و با وضعیت کنونی نمی توان انتظار برآورده کردن همه مسائل را به تنهایی از دولت داشت.
وی افزود: ضریب همبستگی ملی، مطالبه گری منطقی با سمن ها شکل می گیرد و در حوزه سیاست گذاری باید مطابه گری کنیم نه اینکه دولت فقط کار کند.
حسن نژاد گفت: سمن ها فرصتی برای تحول آفرینی هستند و مدیران باید از فرصت سازمان های مردم نهاد برای توسعه و تحول استفاده کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield