پیام مازند

آخرين مطالب

بخشدرا کلیجانرستاق ساری:

5 روستای کلیجانرستاق ساری شورا ندارد اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - بخشدار کلیجانرستاق ساری شمار روستاهای دارای دهیاری مصوب بخش را 39 روستا اعلام کرد و گفت: هشت روستا فاقد دهیار و پنج روستا فاقد شورا هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، مرتضی بابایی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران شمار روستاهای تحت پوشش این بخش را 47 روستا بیان کرد و گفت: 39 روستا دارای دهیاری مصوب هستند که دهیار یک روستا در مرحله گزینش و معرفی است.
وی افزود: همچنین هشت روستای بخش فاقد دهیار هستند که پنج روستا به دلیل حد نصاب نرسیدن جمعیت، فاقد شورا و سه روستا دارای شورا بوده ولی دهیار ندارند.
وی ادامه داد: روستاهایی که دهیار ندارند و فاقد شورا هستند، موجودیتشان توسط شوراهای فراداست مانند شورای بخش، شهرستان و غیره مدیریت می شوند.
بابایی، جمعیت بخش کلیجانرستاق را 13 هزار نفر بیان کرد و گفت: شمار جمعیت شناور این بخش به 20 هزار نفر خواهد رسید.
بخشدار کلیجانرستاق ساری با اشاره به خسارت ناشی از برف و سیلاب در بخش گفت: گوشواره پل دسترسی 11 روستای علویکا دچار مشکل شده بوده و مسیر جایگزین روستای بالاکولا نیز دچار رانش شده بود اما سرانجام با تصمیم کارشناسی، از سازه های بتنی پیش ساخته برای حل مشکل بهره گرفته شد.
وی افزود: در بودجه سال جاری برای ساخت گوشواره پل اعتبار درنظر گرفته شد و حدود 800 میلیون تومان برای بازسازی پل علویکلا تخصیص داده شده است.
وی با بیان انکه 650 میلیون تومان برای جبران خسارت بخش راه کلیجانرستاق درنظر گرفته شده است اظهار داشت: پنج نقطه از محور روستایی منتهی به رودبارکلا شاهد رانش بودیم که 200 میلیون تومان برای بهسازی محور درنظر گرفته شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield