پیام مازند

آخرين مطالب

با حضور معاون رئیس جمهور؛

مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل افتتاح شد اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - آمل- مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در آمل افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت، که این مرکز درشهرستان آمل در زمینی به مساحت بیش از 170 هزار مترمربع ساخته شده که 440 واحد حجره با حدود 50 هزار مترمربع با ظرفیت اولیه 300هزار تن برنج، بسته بندی، سورتینگ، برند سازی وصادرات کیفی برنج ساخته شده است.
سید اسماعیل یزدان پناه افزود: برای ساخت فاز نخست این پایانه صادراتی حدود 100 میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری سهامداران این پایانه هزینه شده است.
وی، ساماندهی بازار فروش و عرضه برنج ، برند سازی و اطمینان خاطر برای مصرف کننده جهت خرید برنج سالم و بدون ناخالصی و نیز جلوگیری از واردات برنج و ظرفیت برای صادرات این محصول از اهداف مهم ساخت مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادراتی برنج ایران در شهرستان آمل بیان کرد.
مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه با ساخت این مرکز فاصله بین کشاورز ومصرف کننده با حذف واسطه ها ودلال ها کوتاه می شود،ادامه داد، اواخر پارسال نیز ساخت نخستین سالن معاملات و بورس کالاهای کشاورزی ازجمله برنج با حضور محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی دراین مرکز شروع شده که با تکمیل آن نقش مهمی در قیمت گذاری برنج خواهد داشت.
یزدان پناه اضافه کرد، که حدود 6 هزار متر مربع نیز واحدهای تجاری و خدماتی و سالن معاملات و پنجره واحد برای صادرات دراین مرکز ایجاد شده و در گام نخست درچندین محموله برنج از این مرکز صادرشده است.
وی،با بیان اینکه با ارزیابی، رایزنی وبرپایی نمایشگاه هایی که مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در بیرون از کشور داشته است، اضافه کرد، خوشبختانه به علت کیفیت ومشتریانی که برنج ایرانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس وکشورهای اروپایی داشته، بازارهای خوبی برای صادرات برنج مازندران فراهم شده است.
مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه فاز دوم این مرکز نیز دراین پایانه درحال ساخت است، یادآورشد، با بهره برداری ازفاز دوم این پایانه سالانه برای حدود 700 هزار تن برنج تولیدی مازندران ظرفیت نگهداری، خرید ، فروش و صادرات ایجاد می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield