پیام مازند

آخرين مطالب

معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد

تزریق 20 میلیارد تومان بودجه برای تکمیل نیروگاه زباله سوز نوشهر اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - معاون اول رئیس جمهور گفت: نیروگاه زباله سوز نوشهر دارای 20 میلیارد تومان کسری بودجه است تا به اتمام کامل برسد و این موضوع حتما در دولت مورد پیگیری قرار می گیرد تا هر چه زودتر بودجه مورد نیاز تزریق شود.
به گزارش ایسنا مازندران، اسحاق جهانگیری در آیین بهره برداری از استادیوم پنج هزار نفره شهدای نوشهر با اشاره به راهبرد فشار حداکثری آمریکایی ها در مقابل جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این راهبرد فشار در همه زمینه ها چه اقتصادی و چه سیاسی اعمال شده و هدف دولت آمریکا ناامید کردن مردم ایران است.
وی افزود: در رسوایی یک دولت همانند آمریکا همین بس که با همه دستگاه های امنیتی خود به دنبال نفتکش یک کشور همانند ایران به راه می افتد تا بفهمد این نفتکش به کجا می رود و نفت خود را به چه کشوری می فروشد تا جلوی آن را بگیرد.
معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد:باید گفت رذالت آمریکایی‌ها به حدی رسیده است که برای مقابله با یک کشور حتی نفتکش را هم دنبال می کنند.
جهانگیری با تاکید بر اینکه نفتی که توسط نفتکش های جمهوری اسلامی انتقال می یابد متعلق به دولت ایران است و همه درآمد آن صرف عمران و آبادانی و رفاه زندگی مردم می‌شود، تصریح کرد: تلاش ما به عنوان دولت و راهبرد کلانی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده است در مقابل راهبرد فشار آمریکا، مقاومت بود که توانست راهبرد آمریکایی ها را بی اثر کرد.
وی با اشاره به این مطلب که بیش از یک سال از بازگشت تحریم‌ها با این شیوه که در تاریخ بی سابقه بوده است می گذرد، تاکید کرد: هدف آمریکا از این تحریم ها فروپاشی و ضربه زدن به اقتصاد کشور ما بوده تا عمران و آبادانی صورت نگیرد و 24 میلیون شاغلی که وجود دارد بیکار شوند اما دیدیم که اینگونه نشد و با وجود تحریم های بی سابقه طرح های بزرگی در کشور افتتاح شد و یا در حال اجرا است.
*قطعه اول بزرگراه تهران شمال به زودی افتتاح می شود
معاون اول رئیس جمهور از آزادراه تهران شمال به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پروژه های دولت یاد کرد و گفت: این پروژه در زمان مرحوم آیت الله هاشمی آغاز شد اما با این که چندین سال از عمر ما آن می گذرد پیشرفت زیادی نداشت؛ این طرح در حال حاضر و در دولت روحانی پیشرفت‌های قابل‌ ملاحظه‌ای داشته است که در هر کیلومتر آن پیمانکاران بزرگی در حال کار هستند و به زودی شاهد افتتاح قطعه اول آن هستیم.
*افزایش میزان برداشت گاز ایران در دولت روحانی
وی با بیان اینکه میزان برداشت کشور جمهوری اسلامی از مخزن گازی پارس جنوبی 276 میلیون مترمکعب بود و کشور کوچکی همانند قطر نیز که با ایران شریک است از کشور ما بیشتر برداشت می کرد، افزود: در حال حاضر در در این دولت با وجود تحریم‌های زیادی که صورت گرفت میزان برداشت ما در پارس جنوبی با قطری ها یکسان و 10 تا 11 فاز راه‌اندازی شده است.
جهانگیری ادامه داد: وضعیت کشور در بنزین هم بهتر از این نبود و طی سال هایی که این محصول وارد می شد به خاطر مشکلات به وجود آمده میزان واردات دچار چالش هایی شد اما دولت وقت صنایع پتروشیمی را مجاب کرد که با افزودن مواد دیگری به تولید بنزین برسد و در حال حاضر می بینیم که در در تولید بنزین به خودکفایی رسیده ایم و حتی در قیمت و میزان فروش بنزین هم تغییری صورت نگرفته است و به یک صادرکننده بنزین تبدیل شویم.
*میزان تولید بنزین در کشور روزانه به 105میلیون لیتر در روز رسیده است
وی با بیان اینکه در گذشته تولید روزانه بنزین کشور 52 میلیون لیتر بود اما در حال حاضر به 105 میلیون لیتر در روز رسیده است،خاطرنشان کرد: هر محصولی که در کشور ما تولید می‌شود کشورهای همسایه خواهان آن هستند بنابراین به این کشورها صادر می‌شود.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر شرایط کشور شرایط خاص در همه بخش‌ها وجود دارد،یادآور شد: دشمن به صورت جدی به دنبال ناامید کردن مردم است و از همه حربه ها استفاده می کند تا نا امیدی را در بین مردم رواج دهد اما همه تلاش دولت برای افزایش امید در بین مردم بوده و باید در این میدان کسانی بیایند که دلسوز این کشور باشند.
جهانگیری با بیان اینکه بخش ورزش و پرداختن به آن یکی از زمینه‌های موثر برای افزایش امید بوده که همراه با هزینه های کم و بازدهی زیاد است، خاطرنشان کرد: با وجود تنگناها و محدودیت بودجه‌ای که به خاطر تحریم ها و کم شدن فروش نفت وجود دارد اما باید زیرساخت‌های ورزشی فراهم شود.
وی در ادامه وی با بیان اینکه استان مازندران استانی بسیار مهم، کلیدی و راهبردی در زمینه های مختلف است، افزود: این استان به لحاظ کشاورزی و منابع دریای خزر و همچنین گردشگری بسیار حائز اهمیت است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود زیرا گردشگری یکی از مهم ترین محورهای توسعه بوده، همچنین باید به پسماندها نیز به صورت جدی توجه شود.
معاون اول رئیس جمهور در خصوص وضعیت نیروگاه زباله سوز نوشهر و تاکید مسئولان استان برای تکمیل آن گفت: این نیروگاه دارای 20 میلیارد تومان کسری بودجه است تا به اتمام کامل برسد و این موضوع حتما در دولت مورد پیگیری قرار می گیرد تا هر چه زودتر بودجه مورد نیاز تزریق شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

امتیاز سوزی مدعیان به نفع صدرنشین شکست خورده

2 کامیون اقلام اهدایی مردم آمل به سیل‌زدگان سیستان ارسال شد

زمان زیادی تا خفگی مازندران نمانده است

کشف یک تن چوب جنگلی قاچاق در محمودآباد

جعل عنوان و کلاهبرداری 20 هزار دلاری در ساری

مردی که زنش را کُشت تا با دختر 24ساله ازدواج کند

هلدینگ ثروت آفرینی روند توسعه مازندران را شتاب می بخشد

حضور پرشور و شوق در انتخابات امیدآفرین خواهد بود

تلف شدن یک قلاده پلنگ در کلاردشت تکذیب شد

خطای انسانی در سقوط پرواز 737 تائید شد

اعتراف مریم به قتل مهندس در خانه مجردی

مازندران در معرض ریزگردها است/ورود پساب پلاژها به دریا

ایران در بخش دفاعی خودکفا شده است

قتل‌ عام خونین یک خانواده در بناب

توضیح درباره ممنوعیت برف‌ بازی در پارک آب و آتش

تاثیر بارش برف در آرام شدن اعتراضات مردم!

وجود علوفه آلوده به سم آفلاتوکسین تکذیب شد

لیست اماکن تخلیط برنج با مستندات به ما اعلام شود

پیش‌بینی وضع آب و هوای مازندران

45 دوربین نظارت تصویری در راههای مازندران نصب شده است

حمایت از عملکرد سازمان عمران شهرداری از سوی شورای شهر ساری

بارندگی سبب رانش زمین در محور کوهستانی نور شد

کشف زمین خواری 20 میلیاردی در چالوس

نجات گردشگران گمشده در جنگل بلیران آمل

تیم والیبال کاله مانع صدرنشینی پیکان تهران شد

تحویل 150 پیکر شهدای سقوط پرواز 737

لغو 80 درصد سفر‌های ورودی گردشگری به ایران

پای در رکاب نواب زمان و ولایت باشیم

34 هزار دانش آموز در هنرستان های مازندران تحصیل می کنند

20 هزار مترمربع اراضی ملی در چالوس رفع تصرف شد

اخطاریه بارش برف و یخبندان در 8 استان

بحران سیل را با مشارکت جوامع محلی مدیریت کنیم

زیرساخت های مازندران برای استمرار خدمات در حوادث تقویت شود

پرواز‌های فرودگاه مهرآباد با تاخیر انجام می‌ شود

احتمال تعطیلی فردای مدارس تهران

توضیح وزارت بهداشت درباره شیر‌های سمی

تجهیزات هواشناسی در دریا و قله دماوند نصب شد

جاذبه های گردشگری روستایی و ناشناخته مازندران معرفی شوند

ساخت قلیان و قاشق بادرختان جنگل هیرکانی/ مصائب قدیمی‌ترین جنگل

مرگ یک زن بر اثر برخورد با قطار

تعطیلی مدارس ابتدایی و متوسطه تهران

همه پرواز‌های فرودگاه مهرآباد لغو شد

پس از شیرهای وایتکسی، این بار شیرهای سمی

طرح جدید پلیس راهور برای روز‌های آلوده در تهران

20 درصد تالاب میانکاله خشک شد

جاده های مازندران برفی است

دست موقوفه خواران از 26 موقوفه مازندران کوتاه شد

ساخت قلیان وقاشق بادرختان جنگل هیرکانی/مصائب قدیمی‌ترین جنگل جهان

جاده‌های مازندران برفی و لغزنده است

سرویس غیررسمی سه دانش‌آموز جویباری را راهی بیمارستان کرد