پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرکل تعاون مازندران خبر داد:

افتتاح 8 پروژه تولیدی و کارآفرینی هفته دولت در مازندران اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از افتتاح سه پروژه تعاونی و پنج مرکز مشاوره کارآفرینی در هفته دولت در استان خبر داد.

 کامران اصغری صبح شنبه در حاشیه افتتاح طرح های هفته دولت در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی خدمات دولت موجب افزایش اعتماد عمومی و نشاط اجتماعی می‌شود، گفت: بهترین الگوهای مدیران سیره عملی شهیدان رجایی و باهنر است که فصل درخشانی از صفحات زرین خدمتگزاری در نظام اسلامی را رقم زدند.
اصغری به پروژه های افتتاحی این اداره کل در هفته دولت اشاره کرد و گفت: در این طرح ها برای بیش از 140 نفر از مردم بومی شهرستان محل فعالیت فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی از افتتاح 5 مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در شهرهای ساری، نوشهر، بابلسر، قائمشهر و آمل در هفته دولت خبر داد و افزود: ترویج فرهنگ کارآفرینی باید از دوران کودکی آغاز شود که قطعا در آینده اثرات مثبتی در جامعه دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اهداف ایجاد مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در استان بیان کرد: تقویت اکوسیستمهای منطقه ای و توسعه فعالیتهای کارآفرینانه، جمعی و مشارکتی با توجه به مزیتها و ظرفیتهای اقتصادی استان، ایجاد ارتباط معنادار و پایدار بین فعالیتهای کارآفرینانه، فضای کسب و کار و تولید، کمک به بهبود فضای کسب و کار، ارائه مشاورههای تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به صاحبان ایده، صاحبان کسب وکار، کارآفرینان، تعاون گران و متقاضیان ایجاد بنگاههای اقتصادی و... از اهداف مهم تأسیس این مراکز در استان است.
اصغری با تاکید بر ضرورت توجه به فرهنگ در بحث کارآفرینی خاطرنشان کرد: کارآفرینی، با انبوه سازی ابداعات و اختراعات و همگانی سازی استفاده از آن ها، نقش بسیار مهمی در ایجاد رفتارهای جدید و شکل گیری الگوهای نوین زندگی و به طور کلی به وجود آمدن فرهنگ جدید داشته و از این لحاظ یک ضرورت برای استان ما و کشور است.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال مازندران در پایان گفت: اقدامات خوبی در حوزه کارآفرینی از قبیل تشکیل کانون کارآفرینان، تاسیس مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، اجرای طرح های کافه کارآفرینی و تشکیل باشگاه کارآفرینان نوجوان توسط این اداره کل صورت گرفته است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield