پیام مازند

آخرين مطالب

معاون استاندار مازندران مطرح کرد:

سرمایه گذاری 1150 میلیاردی در مازندران/85 درصد ساحل آزاد شد اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران میزان سرمایه گذاری برای افتتاح و کلنگ زنی طرح های هفته دولت را هزار و 150 میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی رازجویان شامگاه شنبه در حاشیه افتتاح پروژه های هفته دولت با اشاره به اینکه توسعه همه جانبه افق روشن مدیریتی در مازندران است افزود: لذا تمام تلاش مان این است که پروژه ها در کوتاه ترین زمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد تا شیرینی و تلاوت آن را مردم بچشند از اینرو در هفته دولت امسال 886 پروژه مورد بهره برداری و 86 پروژه مورد کلنگ زنی قرار می گیرد.
وی افزود: 1150 میلیارد تومان پروژه در هفته دولت بهره برداری و کلنگ زنی می شود که از این میزان 850 میلیارد تومان بهره برداری و افتتاحیه و 300 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.
رازجویان تصریح کرد: شرکت توزیع برق جهاد کشاورزی بنیاد مسکن راه شهرسازی دستگاه هایی هستند که بیشترین پروژه را در هفته دولت دارند وسازمان جهاد کشاورزی با 108 پروژه بیشترین پروژه را و همچنین شهرستان آمل با 114 پروژه بابل 83 پروژه و ساری 81 پروژه و تنکابن 74 پروژه بیشترین پروژه را در هفته دولت دارند.
وی اظهار کرد: صنایع تبدیلی در استان براساس نیازهای کشاورزی می بایست ساماندهی و سرمایه گذاری شوند و گردشگری نیاز دوم اقتصاد استان است و جلوگیری از تغییر تبدیل اراضی کشاورزی به کاربری های دیگر و تکمیل زنجیره کشاورزی برای صنایع تبدیلی منجر به سوددهی می شود.
معاون استاندار مازندران یادآور شد : صادرات مرکبات به کشورهای هدف می بایست براساس استاندارد های بین المللی باشد و تغییر الگوی کشت مارکتینگ و برندسازی حضور دائم در کشورهای هدف موجب توسعه صادرات می شود و تکمیل زنجیره کشاورزی و صادرات می بایست برپایه تولیدات موجود و نیاز کشورهای هدف باشد.
وی افزود:استان مازندران به دلیل برخورداری از ظرفیت های غنی گردشگری از جمله استان هایی است که از پتانسیل های بالقوه و فرهنگ آداب رسوم غنی برخوردار است لذا حسب دستور استاندار مازندران مجوز بوم گردی در کوتاه ترین زمان ممکن صادر شود و همچنین ارائه تسهیلات کم بهره در این بخش از اولویت های مهم است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه دسترسی آسان و آزاد به سواحل استان از برنامه های مدیریتی استاندار بوده که در حال اجرایی شدن است عنوان کرد: تاکنون 85 درصد از سواحل آزاد سازی شده است و تنها 15 درصد از سواحل باقی مانده است که از این میزان 30 کیلومتر مربوط به دستگاه های دولتی و 22 کیلومتر مربوط به بخش خصوصی است.
وی در پایان گفت: تاکنون از دریای خزر جز ذخایر پروتئینی استفاده نشده است و آزادسازی سواحل در راستای استفاده از بهره برداری از مزیت های دیگر دریای خزر بوده که مسائلی همچون گردشگری دریایی، اسکله دریایی و واگذاری اسکله های دریایی به بخش های خصوصی از جمله موضوعاتی است که ار برنامه های مهم مدیریتی در استان است که با آزادسازی سواحل می بایست نسبت به عملی شدن این موضوعات اقدام کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield