پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران:

33 پروژه راهداری و نظارت افتتاح می شود/ فرسودگی ناوگان بار ومسافر اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: 33 پروژه نظارت و راهداری هفته دولت با اعتبار 217 میلیارد ریال در استان افتتاح می شود.

 عباسعلی نجفی صبح یکشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به افتتاح 33 پروژه با اعتبار 217 میلیارد ریال در حوزه راهداری و فنی و نظارت افزود: 25 پروژه در حوزه نظارت و هشت پروژه در حوزه راهداری با هدف سفر ایمن برای کاربران جاده ای اجرا می شود.
وی یکی از پروژه ها را احداث دو دستگاه پلیس راه در گزنگ و سوادکوه اعلام کرد و گفت: این پروژه ها توسط همکاران فنی نوسازی و احداث شد و همچنین پروژه های روکش آسفالت در محورهای روستایی، فرعی و اصلی و ایمن سازی محورها از دیگر طرح ها است.
نجفی ادامه داد: نصب حفاظ های حاشیه و میانه جاده ها، تعمیرات ابنیه فنی از دیگر طرح های هفته دولت است و در سال جاری سه هزار و 700 متر نیوجرسی، 850 کیلومتر خط کشی در محورهای استان، نصب علائم اخطاری، انتظامی و اخباری به تعداد 9600 عدد، روشنایی نقطه ای در 15 مقطع، اجرای 7000 کیلومتر روشنایی طولی محورها از جمله کارهایی بود که انجام شد.
12 درصد روشنایی محورهای کشور را داریم
وی با بیان اینکه در استان مازندران 12 درصد روشنایی مسیر کشور را دارا هستیم طول مسیرهای روشنایی را 360 کیلومتر بیان کرد افزود: اجرای جدول های بنتی از بابل تا ساری از طرح هایی بوده که در حال انجام است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: مینی نیوجرسی در محور آمل بابل و کمربندی بابل در دست اجرا است و علاوه براین در محور بابل – ساری جداول بنتی اجرایی می شود.
نجفی، پاکسازی جاده ها را از جمله تلاش ها بیان کرد و گفت: همچنین بیش از 7500 تن عملیات آسفالت در راههای استان انجام شده است.
وی به سیل اخیر در استان اشاره و اضافه کرد: در این حادثه چهار دستگاه پل بزرگ در استان تخریب شد و تاکنون در بالارستم قائمشهر پل باکسی ایجاد شد.
وی با اشاره به فعالیت هفت شرکت ترانزیتی در استان گفت: پنج شرکت در حوزه کالا و دو شرکت در حوزه مسافر فعالیت دارند و 128 شرکت باربری در استان وجود دارد که 17 هزار و 260 راننده با 13 هزار راننده در حوزه مسافری فعالیت دارند.
464 پروژه در دست اجرا است
وی عمر ناوگان کالا را بالای 21 سال بیان کرد و تعداد شرکت های مسافربری را 204 شرکت برشمرد و گفت: 60 شرکت اتوبوس رانی، 113 شرکت مینی بوس رانی، 13 سواری رانی با 8703 راننده و پنج هزار و 238 ناوگان فعالیت دارند.
مدیرکل راهداری مازندران متوسط عمر ناوگان سواری رانی را 11.6 سال بیان کرد.
وی با بیان اینکه 464 پروژه با 429 میلیارد تومان اعتبار در دست اجرا است گفت: 146 پروژه روستایی، 19 پروژه فنی و اجرایی، 42 پروژه بهسازی راهها، 30 پروژه ایمنی راه، 54 پروژه روکش آسفالت و غیره است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield