پیام مازند

آخرين مطالب

واکاوی برنامه های تکراری

هفته ای به نام و کام دولت/از روبان چند متر آسفالت تا دربی دولتی مقالات

هفته ای به نام و کام دولت/از روبان چند متر آسفالت تا دربی دولتی
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - هفته دولت با همه هیاهو سپری شد و این هفته در مازندران را می توان به نام و کام دولت نام نهاد که در آن برای افتتاح چند متر آسفالت و یا مسابقه ورزشی به صف ایستادند.

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: صرفنظر از چندپروژه قابل توجه و شاخص که کمتر از انگشتان دست به شمار می روند سایر پروژه ها و برنامه هایی که در لیست پرطمطراق دولت در استان و شهرستان های مازندران و بنام پروژه گنجانده شده است، چنگی به دل نمی زند.
افتتاح چند کیلومتر آسفالتی که ماه ها از تکمیل و بهره برداری آن گذشته، ترانس کوچک برق، دیواره سازی چند متری رودخانه، اجرای ورزش همگانی و صبحگاهی وغیره فقط برای پرشدن لیست برنامه های هفته دولت کاربرد دارد و حذف آن از این لیست نیز مایه کدورت ارگانی یا فردی نخواهد شد.
وجود برخی برنامه های بدیهی در لیست پروژه ها و برنامه های هفته دولت و طویل کردن عنوان برنامه ها نه تنها دردی از مردم دوا نمی کند بلکه شبهاتی را نیز ایجاد خواهد کرد.
افتتاح استادیوم ورزشی شهدای نوشهر از یادگار سفر مقام معظم رهبری به مازندران از جمله پروژه های شاخصی است که دغدغه دیرینه و آرزوی سال ها بر دل مانده مردم منطقه را برآورده کرده است و ساخت آن نویدبخش بازگشت دوباره نوشهر به لیگ برتر فوتبال است.
مقاوم سازی یک مدرسه، افتتاح فاز دو چاپخانه دیجیتال، طرح هادی روستایی، افتتاح شالیکوبی و غیره از جمله پروژه های ریز و درشتی است که برای افتتاح آن مسئولان استانی و شهرستانی روبان ها را قیچی زدند و برای یکدیگر فرش قرمز پهن کردند.
اسماعیل حسن زاده فرماندار بابلسر در گفتگو با خبرنگار مهر ، ارزش اعتباری پروژه های افتتاح شده در هفته دولت را 19 میلیارد تومان برای 22 طرح افتتاح شده و کلنگ زنی شده بیان می کند و می گوید: دو پروژه بخش برق شامل افتتاح نیروگاه مقایس کوچک و افزایش ظرفیت پست برق از جمله طرح های شاخص در شهرستان بوده است.

وی در عین حال می گوید:هفته دولت فرصتی برای بیان عملکرد و کارکردهای دولت و خدمات ارائه شده به مردم است و باید از این فرصت برای اطلاع رسانی بهره گرفت.
غالب پروژه های هفته دولت در برخی شهرستان ها رنگ پذیرایی و خدماتی داشت و افتتاح مجتمع پذیرایی و رستواران در عباس آباد و یا بازی فوتبال کارکنان دولت از جمله پروژه هایی بود که در لیست هفته دولت این شهرستان خودنمایی می کرد
غالب پروژه های هفته دولت در برخی شهرستان ها رنگ پذیرایی و خدماتی داشت و افتتاح مجتمع پذیرایی و رستواران در عباس آباد و یا بازی فوتبال کارکنان دولت از جمله پروژه هایی بود که در لیست هفته دولت این شهرستان خودنمایی می کرد.
هفته دولت امسال بیش از 886 پروژه مختلف با اعتبار 845 میلیارد تومان در مازندران افتتاح شد که برای افتتاح برخی پروژه های شاخص آن از جمله ورزشگاه نوشهر که پیش از هفته دولت بهره برداری شد و طرح های مخابراتی به ترتیب معاون اول رئیس جمهور و وزیر ارتباطات به استان سفر کرده اند.
احمد حسین زادگان استاندار مازندران در نشست خبری هفته دولت با اشاره به اینکه 886 پروژه هفته دولت در استان بهره برداری می شود افزود: از این تعداد 86 پروژه با 292 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.
وی تعداد پروژه های اشتغال زای تولیدی و صنعتی را 109 طرح با 300 میلیارد تومان اعتبار برشمرد و گفت: این طرح برای 399 نفر شغل ایجاد کرده است.
حسین زادگان یادآور شد: همچنین 777 پروژه عمرانی و خدماتی با 465 میلیارد تومان اعتبار هفته دولت در استان اجرا می شود.
این وضعیت درحالی است که در سال قبل که محمد اسلامی سکان استانداری مازندران را عهده دار بود، 544 پروژه در هفته دولت افتتاح شد و 27 پروژه با 386 میلیارد تومان اعتبار در استان کلنگ زنی شد.
از مجموع پروژه ها، 13 پروژه با 516 نفر اشتغالزایی و 532 طرح عمرانی و زیرساختی است و در مجموع 510 پروژه در حوزه ادارات و دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی و 35 پروژه در حوزه عمرانی شهری و شهرداری ها است و بالاترین پروژه ها در نور، آمل، بابل و ساری اجرا می شود.

بررسی پروژه های هفته دولت در سال 96 نیز نشان می دهد که 872 پروژه به ارزش 419 میلیارد تومان افتتاح شده که سال 98 از نظر کمیت و کیفیت پروژه ها نسبت به دو سال قبل افت داشته است.
نان منطقه آزاد روی میز سه استاندار
اگرچه در دو سال قبل افتتاح پروژه انتقال گاز عسلویه به دامغان، ساری و نکا جزو پروژه های شاخص در مازندران قلمداد شده بود و دغدغه مازندرانی ها برای قطع گاز در زمستان را برای همیشه رفع کرد اما در سال قبل شعار منطقه آزاد و در سال جاری، تحقق این آرزو از جمله دستاوردهای مهم دولت بیان شد.
احمد حسین زادگان استاندار مازندران در گفتگو با مهر می گوید: ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران که مطالبه عمومی با قدمت حدود سه دهه بوده است پس از طی مراحل اولیه و تصویب در کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد برای طرح در مجلس شورای اسلامی به تصویب هیئت دولت رسید.
وی ادامه داد: ایجاد منطقه آزاد تاثیر بسزایی در روند شکوفایی اقتصادی و کسب و کار در مازندران خواهد داشت و یکی از پیشران های توسعه استان به شمار می آید.
آزادراه تهران شمال، ایجاد پالایشگاه شیر، اکتشاف نفت از دریای مازندران، خط ساحلی مازندران، توسعه گردشگری دریایی و پهلوگیری کشتی کروز، ایجاد بیمارستان هزار تختخوابی، افتتاح تالار مرکزی ساری و دهها پروژه بزرگ و اشتغال زا همچنان در وعده ها و شعارهای سالانه دولت ها در مازندران تکرار می شود و برخی از این پروژه ها به رویای شیرین مبدل شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مجوز راه‌اندازی 27 اقامتگاه بوم‌گردی در بخش کجور نوشهر صادر شد

باغ‌های مرکبات مازندران در معرض هجوم مگس مدیترانه‌ای

شوری 4 برابری آب دریای خزر با طرح انتقال

بدهی در بدهی ؛ ریشه مشکل کمبود دارو و تجهیزات در مازندران

همگام با قدم‌هایی در مسیر عاشقی/ همه خادم الحسین (ع) هستند

پاییز مازندران در جنگل های راش سوادکوه

53 هفته پس از سیل، یادم تو را فراموش + فیلم

تور صیادان مازندران پهن شد/نگرانی از نفس های آخر ماهی سفید و کپور

تند شدن نبض خشکسالی در تالاب بین‌المللی میانکاله

ظرفیت گردشگری طبیعت؛ ناشناخته در مازندران

تولیدات معدنی مازندران هم ردیف نفت درآمدزاست اگر...

نم کشیدن صنعت نوغانداری در مازندران

فعالیت خاموش مهدهای کودک غیرمجاز در مازندران

فرو نشست در راه مازندران...

نیروگاه زباله‌سوز ساری کلاف سردرگم

فعالیت های بدون نظارت معادن شن و ماسه در سوادکوه

کنترل 10 بیماری مهلک در کودکان/ سلامت یارانی که دیده نمی شوند

غمنامه دریا و ساحل ادامه دارد/ دستکاری در آمار غریق مازندران

"ردپای پیر" امیر فرمانده که تا شهادت متوقف نشد

روایتی از عملیات والفجر 8/ چگونگی عبور از اروند خروشان و فتح فاو

دغدغه ای به نام «زباله» در مازندران/ توقف انتقال زباله به جویبار

گروگان گازهای گلخانه‌ای را بیشتر بشناسید!

محصولات پاییزه در سراشیبی تولید/ آژیر قرمز در مهد کشاورزی

رجزخوانی عاشقانه گوزن‌ها در جنگل‌های شمال

قوهای آوازخوان به تالاب میانکاله رسیدند

تهدید مسافران در جاده هراز بر اثر ریزش سنگ

چالش های مدارس رسالت آموزش را از بین می برد؟

هفته ای به نام و کام دولت/از روبان چند متر آسفالت تا دربی دولتی

ساماندهی دماوند در انتظار تصویب طرح جامع مدیریت

ترویج کاشت درخت «پالونیا »در شمال کشور فرصت یا تهدید

جولان قلیان در گردشگاه‌ها

کمبود مراکز تفریحی و نگرانی بابت افزایش قلیان سراها در تنکابن

مرید پروری برخی مداحان به انحراف کشاندن عزاداری است

مشاهده رد پای نینجاهای چینی در حوالی تالاب میانکاله

گردشگری مزرعه؛ در گیرودار "شعار و عمل" مسئولان مازندران

مازندران؛ 170 روز پس از بحران/ حال سیمرغ خوب است اما بابل را دریابید

رامسر، رنگین کمان زیبایی های شمال ایران

مازندران سیاهپوش شد/ آیین هایی که جان می بخشد

طلاق عاطفی چیست؟

زندانی در قلب شهر

شماره 41 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

جشن خرمن؛ آیین شکرگزاری در مازندران

روبان ساماندهی "غول زباله" در مازندران چه زمانی بریده می‌شود؟

1000 تن انجیر گلوگاه در حسرت صنایع تبدیلی

جنگل دالخانی، دالان سبز بهشت در رامسر

اسلام بر پایه توحید، نبوت و معاد است

زن‌ها زودتر افسرده می‌شوند یا مردان؟

مهارت افزایی، بایسته رونق تولید

سنگینی آفت خانه باغ‌های غیربومیان بر باغداری مازندران

حضرت علی (ع) در فرهنگ مردم مازندران