پیام مازند

آخرين مطالب

علمي

علائم گوارشی؛ تغییر رفتار جدید کروناویروس

پیام مازند - ایسنا/مازندران فوق تخصص گوارش دانشگاه علوم پزشکی بابل از تغییر علایم کرونا به سمت علائم گوارشی خبر داد و اسهال، دل پیچه، کاهش اشتها، تب خفیف و کاهش حس بویایی و چشایی را از جمله علائم گوارشی بیماران کرونایی برشمرد.

فراخوان دعوت به همکاری

پیام مازند - دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست به منظور انجام مراحل آماده سازی (استخراج و پاکسازی) و آنالیز مشتقات آلاینده های دی اکسین و فوران )انتشار از منابع ساکن( از متقاضیان واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید.

زبان و ادبیات مازندرانی در مطالعات خاورشناسان

پیام مازند - ساری – نویسنده و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ عامه مازندران در کتاب «زبان و ادبیات مازندرانی و مطالعات خاورشناسان» برای نخستین بار دیدگاه‌های خاورشناسان حدود 2 سده اخیر درباره زبان و ادبیات تبرستان را منتشر کرده است.

علائم گوارشی کرونا در بابل رو به افزایش است

پیام مازند - ساری - فوق تخصص گوارش دانشگاه علوم پزشکی بابل نسبت به تغییر علایم کرونا در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت که در روزهای اخیر علائم گوارشی بیماران کرونایی در بابل در حال افزایش است.

روزآمدسازی آموزش‌ها، دغدغه فنی‌وحرفه‌ای مازندران

پیام مازند - ساری - نخستین نشست شورای مهارتی مازندران در سال 99 امروز دوشنبه در حالی با حضور مدیران و مسئولان دست‌اندکار برگزار شد که همه آنها از ناهمخوانی آموزش‎های فنی‎و‎حرفه ای با نیازهای استان انتقاد کردند.

جوانان خوش فکر ما برای تولید واکسن بیماری کرونا گام بردارند

پیام مازند - ایسنا/مازندران فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه موضوع تولید واکسن بیماری کرونا یک موضوع بسیار حساسی تلقی می‌شود، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری ما باید کشف واکسن را قبل از کشورهای دیگر تولید کنیم و در آینده جوانان خوش فکر و داروسازان متدین ما با روحیه‌ای خستگی ناپذیر در این عرصه گام بردارند تا بتوانیم برنامه‌های خود را برای آینده در جهت مواجهه با هر بحرانی ترسیم و پیش‌بینی کنیم.

کاهش مصرف غذاهای پر چرب و سنگین سبب افزایش ایمنی بدن می‌شود

پیام مازند - ایسنا/مازندران متخصص طب ایرانی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: از منظر طب ایرانی کاهش حجم غذاهای مصرفی و خصوصا کاهش مصرف غذاهای چرب و شیرین و دیر هضم، یکی از عوامل ارتقاء سطح ایمنی و سلامت بدن و افزایش توان مبارزه با بیماری‌ها، از جمله بیماری‌های مسری است.

از نوشیدن آب و مایعات سرد موقع افطار پرهیز کنید

پیام مازند - ایسنا/مازندران متخصص طب ایرانی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: یکی از شیوه‌های اشتباه شروع افطاری در ایام روزه‌داری، خوردن حجم زیادی از مایعات سرد در ابتدای افطار است که این رفتار خصوصا در افراد گرم مزاج، جوانان و افرادی که در طول روز عطش زیادی را تحمل کردند یا فعالیت زیادی داشته‌اند که منجر به تشنگی بیش از حد به آن‌ها شده بیشتر صدق می‌کند.

مصرف زیاد غذاهای پر چرب موجب کاهش سطح ایمنی بدن می‌شود

پیام مازند - ایسنا/مازندران متخصصی طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: کاهش مصرف غذاهای چرب و شیرین و دیر هضم، یکی از عوامل ارتقاء سطح ایمنی و سلامت بدن و افزایش توان مبارزه با بیماری‌ها از جمله بیماری‌های مسری است.

آیا کمبود ویتامین سطح ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک پزشک عمومی با اشاره به اینکه آیا کمبود ویتامین‌ها سطح ابتلا به بیماری کرونا را افزایش و یا کاهش می‌دهد، گفت: هنوز این موضوع اثبات نشده است اما در ماه رمضان آن‌هایی که بیماری‌های اولیه مانند قلبی عروقی، دیابت دارند و یا بیماری‌هایی که پزشک تشخیص می‌دهد روزه برای آن فرد ضرر دارد، روزه نگیرند.

تاثیر مفید روزه‌داری در درمان کبد چرب

پیام مازند - ایسنا/مازندران فوق تخصص گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: افراد مبتلا به کبدچرب می‌توانند روزه بگیرند و در صورت عدم مصرف تنقلات شیرین و غذاهای پرکالری بعد از افطار و همچنین ضمن روزه گرفتن، وزن نیز کم کنند، تاثیر مفیدی بر درمان دارد.

زندگی با کرونا باید به مردم آموزش داده شود

پیام مازند - ساری – ایرنا – مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه تاکنون دارو و روش درمانی برای ویروس کرونا یافت نشده است، گفت: از این پس باید مردم زندگی و همراهی با این ویروس را بیاموزند.

علت رانش‌های مکرر در محورهای کوهستانی مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران در مورد علت رانش‌های مکرر اخیر در محورها و مناطق کوهستانی این استان گفت: موضوع حرکات توده‌ای در دنیا، به عنوان یکی از مهمترین بلایای طبیعی به‌شمار می‌رود و این حرکت طبیعت بر اثر جابجایی توده در دامنه و در نتیجه عوامل طبیعی، انسان ساخت و دخالت انسان ممکن است، رخ دهد.

همه دانش‌آموزان به فضای "شاد" دسترسی دارند؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران شبکه اجتماعی دانش‌آموزی (شاد) همانطور که از نامش مشخص است شبکه‌ای شاد به نظر می‌رسد اما در میان شادی خود برخی از دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها را به دلایل مختلفی درگیر کرده چراکه این شبکه فقط با گوشی هوشمند قابل متصل شدن است.

ایست تحصیل دانشجویان مازندران در کلاس‌های آموزش مجازی

پیام مازند - ساری - برغم اینکه با همه دشواری‌ها،کلاس‌های مجازی در دوران کرونایی برای دانشجویان در نظر گرفته شد اما جسته و گریخته نشان می‌دهد برخی دانشجویان مازندران از این کلاس‌ها، چندان استقبال نکردند.

ماهواره نور هدایتگر ایران به سوی قله های علم وفناوری است

پیام مازند - بابل - نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان، ضمن تبریک موفقیت بزرگ سپاه پاسداران درپرتاب موفق ماهواره نور گفت: ماهواره نور هدایتگر ایران به سوی قله های علم و فناوری بانابودی مستکبران است.

آیا روزه‌داری دستگاه ایمنی بدن را ضعیف می‌کند؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در پاسخ به این سوالات مطرح شده که روزه گرفتن سیستم ایمنی بدن را به حدی ضعیف می‌کند که میزان ابتلا به بیماری بیشتر شود یا خیر، گفت: هر چند در مورد بیماری کرونا با توجه به اینکه تازه شایع شده اطلاعات زیادی در دست نیست اما مطالعات نشان داده اگر روزه‌داری به روش صحیح و درست انجام شود معمولا باعث ضعف سیستم ‌ایمنی بدن نمی‌شود.

مدیریت استرس در خانه در دوران بحرانی کرونا

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک روانشناس بالینی در مورد راه‌های کاهش استرس در کودکان و نوجوانان در دوران بحرانی کرونا گفت: ویروس کرونای جدید که کووید-19 نامیده می‌شود، همچنان در حال گسترش است، لازم است که بزرگسالان نحوه برخورد با کودکان را بدانند و به درستی عمل کنند تا به نوعی مدیریت بحران در منزل داشته باشند.

فرصت‌های شغلی هر منطقه برای رونق تولید فعال شوند

پیام مازند - ایسنا/مازندران همه‌گیر شدن شدن ویروس کرونا به این معنی است که این بیماری و ویروس تنها مختص به یک کشور نیست، این ویروس از چین آغاز شد و به ایران و به مرور به سایر کشورهای جهان سرایت کرد و همه‌گیر شد اما این ویروس بخش اساسی نیازهای اقتصادی، به‌خصوص بنگاه‌های کوچک را تحت تاثیر قرار داده و باعث تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی شد، به مرور به بنگاه‌های بزرگ نیز سرایت و مبادلات بین المللی را تحت تاثیر خود قرار داد و بخشی از فعالیت‌های اقتصادی در کل دنیا فروکش کرده که این موضوع عملا در بازار خودنمایی می‌کند.

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور توسط فناوران پارک علم و فناوری مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری مازندران که پیش از این در حوزه تولید الکترونیک فعالیت می‌کرد در یک حرکت جهادی اقدام به تولید دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور برای بیماران کرونایی با صرف هزینه بسیار پایین‌تر از هزینه خرید نمونه خارجی کرد.

زندگی کیوسکی در دوران کرونایی با آدم‌ها چه می‌کند؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران ویروس کرونا کووید 19 پس از فتح تمامی قاره‌ها و شیوع همه‌گیر در بیش از 210 کشور جهان، نه تنها توانست آسیب‌های متعددی را به بخش‌های بهداشت و درمان، اقتصاد، آموزش، فرهنگ و جامعه تحمیل کند بلکه همراه خود آدابی را وارد مناسبات اجتماعی ملل مختلف کرد که شاید ماندگاری آن تا ماه‌ها پس از کرونا تداوم داشته باشد.

بهترین رفرنس گندزدایی سطوح محلول آب ژاول است

پیام مازند - ایسنا/مازندران رئیس گروه سلامت محیط کار شبکه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بهترین رفرنس گندزدایی سطوح ماده آب ژاول (آب و وایتکس) است.

کاهش بیماری کرونا در کشور به معنای قطع زنجیره آن نیست

پیام مازند - ایسنا/مازندران متخصص بیماری عفونی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه کاهش بیماری کرونا در کشور به معنای قطع کامل زنجیره آن نیست، گفت: مردم تا جایی که می‌توانند فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

نسخه کره جنوبی برای نابودی کرونا در مازندران پیچیده شد

پیام مازند - ایسنا/مازندران در حالی که نزدیک به 2 ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد اما همچنان در گیر و دارهای توصیه‌های بهداشتی مانده‌ایم، توصیه‌هایی که اگر به آن جامه عمل بپوشانیم شاید کمی زودتر این ویروس از کشور خارج شده و به زندگی عادی برگردیم.

اساتید مازندرانی در گام دوم بیماری کرونا دست به قلم شدند

پیام مازند - ایسنا/مازندران مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های مازندران گفت: اساتید دانشگاه‌های مازندران در گام دوم بیماری کرونا در حوزه‌ها و مسائل سیاست‌های خارجی، روانشناسی، آموزشی و غیره قلم‌های خوبی زدند و احتمالات آینده را در قالب مقالاتی بیان و راهکارهای اساسی آن را برای دوران پساکرونا مشخص کردند.

تولید دستگاه بی‌خطر ساز زباله‌های عفونی بیمارستانی توسط محققان پارک علم و فناوری مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران در راستای کنترل و مبارزه با شیوع ویروس کرونا، دستگاه بی‌خطر ساز زباله‌های عفونی بیمارستانی توسط محققان پارک علم و فناوری مازندران طراحی و ساخته شد، این دستگا برای امحاء زباله‌های عفونی و خطرناک بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، موسسات درمانی، آزمایشگاه‌ها و مراکز بانک خون کاربرد دارد.

مقابله با کرونا به دستورالعمل بومی نیاز دارد

پیام مازند - ایسنا/مازندران در حالی که نزدیک به 2 ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد اما همچنان در گیر و دارهای توصیه‌های بهداشتی مانده‌ایم، توصیه‌هایی که اگر به آن جامه عمل بپوشانیم شاید کمی زودتر این ویروس از کشور خارج شده و به زندگی عادی برگردیم.

دانشگاه پیام نور تعطیل نیست/ ارائه آموزش ها در بستر الکترونیک

پیام مازند - ساری - رئیس دانشگاه پیام نور مازندران با بیان اینکه فضای مجازی فرصتی طلایی را برای آموزش ایجاد کرده است، گفت: به رغم شیوع ویروس منحوس کووید 19 آموزش و درس این دانشگاه تعطیل نیست.

مقابله با کرونا ، ماموریت اصلی دانشگاه علوم دریایی نوشهر در روز ارتش است

پیام مازند - نوشهر- معاون هماهنگ کننده دانشگاه علوم دریایی نوشهر با اشاره به نامگذاری امسال 29 فروردین روز ارتش به عنوان "رژه خدمت " گفت‌: نیروهای این دانشگاه به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا،‌ در این روز با اعزام به مراکز پرخطر و حساس استان به عنوان یاوران سلامت به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

تولید هشت هزار محتوای آموزش مجازی در مازندران

پیام مازند - ساری - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت که معلمان این استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا بیش از هشت هزار محتوای الکترونیکی برای آموزش مجازی تولید کردند.

لزوم مراقبت های بهداشتی شالیکاران برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

پیام مازند - بابل - عضو کمیته علمی کرونا ویروس کشور از شالیکاران خواست برای نشاء و بکارگیری کارگران در جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و تب شالیزار به موازین و مراقبت های بهداشتی توجه کنند.

نیاز فوری به اقدامات منسجم‌تر برای کند شدن انتشار کرونا در ایران

پیام مازند - ایسنا/مازندران معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به پیچیدگی موضوع مبارزه با کرونا و لزوم همکاری بین بخشی، طراحی برنامه‌هایی برای استفاده هدفمند از ظرفیت دانش، تجربه و تخصص طیف گسترده‌ای از دانشگاهیان در علوم مختلف از جمله اپیدمیولوژی، اقتصاد بهداشت، مدیریت و سیاست‌گذاری سلامت، سیاست‌گذاری عمومی، بهداشت محیط، مدیریت بحران، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم ارتباطات، فن آوری اطلاعات و غیره مورد نیاز است.

شرکت‌های دانش بنیان مازندران بسته حمایتی دریافت می‌کنند

پیام مازند - ساری - رییس پارک علم و فناوری مازندران اعلام کرد که برای کاهش آسیب‌های وارد شده به کسب و کار شرکت‌های دانش بنیان بر اثر شیوع ویروس کرونا ، بسته حمایتی ویژه برای هسته‌ها و واحدهای مستقر در این پارک در نظر گرفته است.

اعلام بسته حمایتی ویژه پارک علم و فناوری مازندران برای کسب و کارهای آسیب پذیر

پیام مازند - ایسنا/مازندران با توجه به شیوع ویروس کرونا و گسترش آن در کشور پارک علم و فناوری مازندران کاهش آسیب وارده بر کسب و کارهای، بسته حمایتی ویژه برای هسته‌ها و واحدهای مستقر در نظر گرفته است.

چالش‌های آموزگاران در فرآیند آموزش مجازی

پیام مازند - ساری - کمبودهای مشهود آموزش آنلاین دانش‌آموزان در فضای مجازی و نبود برنامه و راهکاری مشخص سبب شده که بسیاری از آموزگاران این روزها شرایط دشواری را در مسیر آموزش داشته باشند و به کیفیت مطلوب آموزشی دست نیابند.

کرونا ، 65 درصد واحدهای صنعتی مازندران را تحت تاثیر قرار داد

پیام مازند - ساری - معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: تبعات کرونا بر بخش صنعت استان گسترده بوده و بجز دو بخش صنعتی مابقی صنایع که شامل 65 درصد صنعت مازندران می شود تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته‌اند.

سیاست‌های اینترنتی، کرونا و مساله سواد رسانه‌ای

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیات علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه مازندران گفت: برای مقابله با اعتیاد اینترنتی باید آموزش‌های لازم صورت پذیرد تا برای افزایش سواد رسانه‌ای مردم تلاش کرد و آن‌ها را نسبت به اعتیاد به اینترنت و عوارض سوء آن آگاهی داد.

کرونا ؛ تلنگری برای مسئولیت بخشی به دانشگاه‌ها

پیام مازند - ساری - با وجود اینکه سال‌ها موضوع ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه مورد مناقشه و بحث است ، اما برخی معتقد هستند که ویروس کرونا تلنگری برای سپردن نقش پر رنگ به دانشگاه‌ها در مدیریت اجتماعی است که می‌تواند این محافل را از فعالیت اکادمیک صرف خارج کند و با جامعه بیرون پیوند دهد.

راه‌اندازی مجدد برج تقطیر نیمه صنعتی دانشکده شیمی دانشگاه مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس دانشکده شیمی دانشگاه مازندران از راه‌اندازی مجدد برج تقطیر نیمه صنعتی دانشکده شیمی به منظور تولید اتانول که امروز بخشی از نیاز استان به تولید مواد ضدعفونی کننده و تهیه شوینده­‌های مختلف است، خبر داد.

سفیدپوشانی که این روزها دلشان قرار ندارد

پیام مازند - ایسنا/مازندران هنگام تحویل سال بسیاری از مردم کنار خانواده و عزیزانشان سال نو و نوروز را آغاز می‌کنند اما نوروز امسال کمی متفاوت‌تر از سال‌های قبل بود، کرونا ویروس مهمان ناخوانده و شومی شد که از روزهای پایانی بهمن‌ماه سال گذشته وارد کشور ما شده و باعث دور شدن ما مردم از هم و در این میان هستند سفیدپوشانی که دلشان قرار ندارد نه دل آن را دارند که بیمارانشان را تنها بگذارند و به خانه بروند و نه دل این را دارند که عزیزانشان را نبینند، عزیزانی که دیدارشان دلهره آنها را بیشتر می‌کند که مبادا ناقل باشند و آنها را آلوده کنند.

بحران‌های روانشناختی خانواده‌ها و کرونا

پیام مازند - ساری - با وضعیت بحران کرونا و لزوم ماندن در خانه، خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان، بحران‌های دیگری هم لمس می‌کنند و این شرایط، نیاز به کسب آموزش‌ در مقاطع مختلف از جمله پیش از ازدواج را یاداوری می‌کند.

هموپرفیوژن یکی از روش‌های درمان بیماران کرونایی در بابل

پیام مازند - ایسنا/مازندران فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل گفت: بیماری کرونا 3 مرحله دارد، مرحله اول ویرمی است بیمار با تب، سردرد و دیگرعلائم سرماخوردگی مراجعه می‌کند تا تحت درمان قرار گیرد.

روند کاهشی بیماری کرونا در مازندران 10 روزه شد

پیام مازند - ساری - روند کاهشی شیوع بیماری کرونا در مازندران و پیش افتادن ترخیص بیماران از آمار بستری‌ها در بیمارستان‌های زیر پوشش هر 2 دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل دهه اول خود را کامل کرد.

13 بدر امسال نه به فکر خود بلکه به فکر کادر درمان باشیم

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه مازندران گفت: 13 بدر بخشی از سنت دیرینه ایرانیان بوده و سالیان سال اجرا شده و همه ایرانیان دوست دارند در این ایام بیرون از منزل باشند اما امسال شرایط بیماری کرونا ایجاب می‌کند مثل آئین‌های دیگر در این سنت تغییراتی ایجاد شود.

روند کاهشی شیوع کرونا در مازندران به روز نهم رسید

پیام مازند - ساری - روند کاهشی شیوع بیماری کرونا در مازندران که از اوایل هفته گذشته شروع شده بود ، به روز نهم رسید و به شهروندان این استان نشان داده است که تحمل محدودیت‌ها از جمله خانه‌نشینی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ثمربخش بوده است.

شیوع ویروس کرونا باعث کوچ مردم به سمت استارت‌آپ‌ها شد

پیام مازند - ایسنا/مازندران رشد استارت‌آپ‌ها در کشور روند خوبی را آغاز کرده و حوزه فعالیت بسیار گسترده دارد، نسل جوان به این باور رسیده که می‌تواند آینده خود را در دست بگیرد و یک کسب و کار تازه‌ای را راه‌اندازی و مدیریت کند و با ورود ویروس کرونا به کشور نیاز مردم به استارت آپ‌ها بیشتر شد.

ساير مطالب

داروها براساس پروتکل وزارت بهداشت بین بیماران مبتلا به کرونا توزیع می‌شود

باید و نبایدهای مصرف ویتامین ‌D برای پیشگیری از شیوع کرونا

چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند؟

تب فصل کرونا در کمین برنج‌کاران مازندرانی

نظم زندگی در شرایط کرونا رعایت شود

مطالبه‌گری از نخبگان نکته مهم در سال جهش تولید است

قرنطینه خانگی را با فکر کردن به موضوعات امید بخش بگذرانیم

بهبود قابلیت یادگیری دانش‌آموزان با استفاده از QR code

بحران کرونا می‌گذرد؛ دچار بحران فراموشی نشویم

چگونه زنجیره کرونا را بشکنیم

برگزاری اولین دوره آموزشی ویژه مراقبت‌های درمانی بیماران کرونایی در بابل

چگونه برای مقابله با کرونا به ذهن آرامش دهیم؟

وسواس را از کرونا به ارث نبریم

افتتاح خط تولید ماسک بهداشتی و استاندارد در دانشگاه مازندران

کرونا شوخی ندارد/ توصیه های متخصصان برای پیشگیری از بیماری

فراخوان پویش رسانه‌ای مقابله با کرونا در جهاد دانشگاهی مازندران

بحران استرس کرونا بیش از اصل بیماری نگران کننده است

امید تازه در درمان برخی موارد شدید کرونا

مبتلا به کرونا می‌تواند 2 نفر را آلوده کند

ایران، نزدیک به تولید دو داروی ضدویروس کرونا

از تمام شبکه‌های ارتباطی و رسانه‌ای برای مقابله با کرونا استفاده شود

سبزیجات نارنجی رنگ عامل مقابله با کرونا

دانش آموزان کرونا را شکستند/ درس و مشق تعطیل نیست

برنامه کلاس‌های مجازی مدارس تیزهوشان مازندران اعلام شد

تولید پهپاد محلول پاش توسط پارک علم و فناوری مازندران

زندگی ارزش جنگیدن و مبارزه دارد!

کرونا را جدی بگیریم ولی نهراسیم/دست دادن عامل اصلی انتشار ویروس

آزمایش یک واکسن دیگر برای کرونا

سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های تنفسی دارد

هوش و خلاقیت در یک نگاه؛ دو حلقه گم­شده در نظام آموزشی کشور

تمامی رشته‌ها و گرایش‌های لازم در سطح دانشگاه‌های آزاد مازندران وجود دارد

شمارش معکوس برای ساخت واکسن کرونا در ایران

پارک علم و فناوری مازندران در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا

سلول‌های مزانشینی بندناف برای پنومونی بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید 2019

تعویق برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی در مازندران

تولید دستگاه سونا اکسیژن فعال (ازون) در مازندران

احتمال تمدید تعطیلی دانشگاه‌ ها

ملاقات بیماران در همه بیمارستان‌های بابل ممنوع شد

مهم‌ترین راه پیشگیری از کرونا شستن مکرر دست‌ها است

بیماران قلبی - عروقی کرونا را جدی‌تر بگیرند

دانشگاه‌های مازندران تا پایان هفته جاری تعطیل شدند

توصیه‌های بهداشتی در پیشگیری از کرونا ویروس

نخستین عمل آنوریسم آئورت شکمی در بابل انجام شد

24 مرکز رشد پارک علم و فناوری در کشور راه‌اندازی شد

رتبه برتر دانش نوآوری ایران در خاورمیانه

کسب رتبه برتر بیت‌بان مازندرانی در سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی

راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارت‌آپ

راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ‌آپ

راه‌اندازی سامانه ایران نوآفرین برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ آپ

لزوم توجه به استارت‌آپ‌ها در راستای کشف استعدادها و جمع‌آوری ایده در مازندران

مریم میرزاخانی در بین 7 دانشمند زن تاثیرگذار

اما و اگرهای حذف انتگرال از کتب درسی ریاضی!

درمان و پیشگیری از سرطان چگونه ممکن است؟

پیشنهاد جهرمی برای ساخت 20 ماهواره ظفر

دلایل سقوط «ظفر» از زبانِ جهرمی

ایجاد بازارچه ریاضی برای یادگیری بهتر دبستانی‌ها

کتابخانه‌های عمومی بهترین ظرفیت برای رشد فرهنگ عمومی

ساختمان دانشکده پیراپزشکی مازندران با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود

میانکاله؛ قربانی تضاد منافع؟

چه‌طور آلودگی صوتی را در آپارتمان و منازل مسکونی کاهش دهیم؟

خطر فرونشست در کمین استان‌های شمالی

خانم‌ها 2 برابر آقایان افسرده می‌شوند

خانم‌ها 2 برابر آقایون افسرده می‌شوند

چگونه از کروناویروس در امان بمانیم؟

بومی‌سازی سبد حمل نفر در سکوهای نفتی توسط نخبه محمودآبادی

میانگین واریانس آب و هوا در چند سال اخیر تغییر کرده است

بیماری بوتولیسم علت اولیه مرگ پرندگان میانکاله

بحران‌های زیست محیطی اتفاق‌های طبیعی امروز است

هشدار برای نابودی جنگل‌های هیرکانی تا 50 سال آینده

معمای مرگ جمعی در میانکاله؛ کجا بِره پرنده؟

مسمومیت ، علت قطعی مرگ پرندگان مهاجر در میانکاله اعلام شد

تغییر الگوی بارندگی‌ها در شمال و نگرانی از تکرار سیل

هر آنچه از کارآفرینی باید بدانید!

ضرورت تدوین الگوی کشت بهینه با توجه به تغییرات اقلیمی در مازندران

صدور شناسنامه برای محصولات کشاورزی مازندران آغاز شد

اتصال لینک دانشگاه‌ها و صنعت عامل موثر در حل مشکلات کشور است

تفکر جهادی و نیروی انسانی خلاق باعث توسعه کشور می‌شود

فقدان الگوی کشت؛ کشاورز سر در گم!

برنج جدید مازندران روشن می‌شود!

پیوند کبد در کمین مصرف کنندگان مکمل‌های بدنسازی

آژیر قرمز آلودگی هوا در مازندران به صدا در آمد

مهلت ثبت نام سوادآموزی در مازندران تا پایان اسفند تمدید شد

انجام بیش از 400 جراحی دندانپزشکی تحت بیهوشی در بابل

انجام نخستین جراحی ناباروری میکروتسه در بابل

مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی مازندران به نام «سپهبد شهید قاسم سلیمانی» مزین می‌شود

“سردار سلیمانی” یک نابغه جنگی بود

شهادت "سردار سلیمانی" یک وحدت را احیا کرد

نفوذ هکر‌های ایرانی به یک سایت دولتی آمریکا

سطح ایستایی آب زیر زمینی دشت های مازندران رو به افزایش است

دانشگاه آزاد مازندران امتحانات روز دوشنبه را لغو کرد

نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد اغاز شد

پژوهش و تحقیقات پیوست عملیاتی داشته باشد

11 قرارداد پژوهشی آموزشی در مازندران منعقد شده است

صادرات خام محصولات کشاورزی برابر با خروج منابع کشور است

مغفول ماندن واژه "اضطرار اقلیمی" در ایران

نخستین عمل تهاجمی اندوواسکولار عروق مغز در دانشگاه‌های علوم پزشکی شمال کشور

راه‌اندازی مدرسه مهارت‌آموزی گردشگری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس

سهم بالای دانشگاه علوم پزشکی بابل در ارائه خدمات درمانی به بیماران در مازندران

خدمات دانشگاه علوم پزشکی بابل فرا شهرستانی و فرا استانی است

برای حل مشکلات،اعضای هیات علمی را به شهر خود دعوت کنید