پیام مازند

آخرين مطالب

علمي

نیاز فوری به اقدامات منسجم‌تر برای کند شدن انتشار کرونا در ایران

پیام مازند - ایسنا/مازندران معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به پیچیدگی موضوع مبارزه با کرونا و لزوم همکاری بین بخشی، طراحی برنامه‌هایی برای استفاده هدفمند از ظرفیت دانش، تجربه و تخصص طیف گسترده‌ای از دانشگاهیان در علوم مختلف از جمله اپیدمیولوژی، اقتصاد بهداشت، مدیریت و سیاست‌گذاری سلامت، سیاست‌گذاری عمومی، بهداشت محیط، مدیریت بحران، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم ارتباطات، فن آوری اطلاعات و غیره مورد نیاز است.

شرکت‌های دانش بنیان مازندران بسته حمایتی دریافت می‌کنند

پیام مازند - ساری - رییس پارک علم و فناوری مازندران اعلام کرد که برای کاهش آسیب‌های وارد شده به کسب و کار شرکت‌های دانش بنیان بر اثر شیوع ویروس کرونا ، بسته حمایتی ویژه برای هسته‌ها و واحدهای مستقر در این پارک در نظر گرفته است.

اعلام بسته حمایتی ویژه پارک علم و فناوری مازندران برای کسب و کارهای آسیب پذیر

پیام مازند - ایسنا/مازندران با توجه به شیوع ویروس کرونا و گسترش آن در کشور پارک علم و فناوری مازندران کاهش آسیب وارده بر کسب و کارهای، بسته حمایتی ویژه برای هسته‌ها و واحدهای مستقر در نظر گرفته است.

چالش‌های آموزگاران در فرآیند آموزش مجازی

پیام مازند - ساری - کمبودهای مشهود آموزش آنلاین دانش‌آموزان در فضای مجازی و نبود برنامه و راهکاری مشخص سبب شده که بسیاری از آموزگاران این روزها شرایط دشواری را در مسیر آموزش داشته باشند و به کیفیت مطلوب آموزشی دست نیابند.

کرونا ، 65 درصد واحدهای صنعتی مازندران را تحت تاثیر قرار داد

پیام مازند - ساری - معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: تبعات کرونا بر بخش صنعت استان گسترده بوده و بجز دو بخش صنعتی مابقی صنایع که شامل 65 درصد صنعت مازندران می شود تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته‌اند.

سیاست‌های اینترنتی، کرونا و مساله سواد رسانه‌ای

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیات علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه مازندران گفت: برای مقابله با اعتیاد اینترنتی باید آموزش‌های لازم صورت پذیرد تا برای افزایش سواد رسانه‌ای مردم تلاش کرد و آن‌ها را نسبت به اعتیاد به اینترنت و عوارض سوء آن آگاهی داد.

کرونا ؛ تلنگری برای مسئولیت بخشی به دانشگاه‌ها

پیام مازند - ساری - با وجود اینکه سال‌ها موضوع ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه مورد مناقشه و بحث است ، اما برخی معتقد هستند که ویروس کرونا تلنگری برای سپردن نقش پر رنگ به دانشگاه‌ها در مدیریت اجتماعی است که می‌تواند این محافل را از فعالیت اکادمیک صرف خارج کند و با جامعه بیرون پیوند دهد.

راه‌اندازی مجدد برج تقطیر نیمه صنعتی دانشکده شیمی دانشگاه مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس دانشکده شیمی دانشگاه مازندران از راه‌اندازی مجدد برج تقطیر نیمه صنعتی دانشکده شیمی به منظور تولید اتانول که امروز بخشی از نیاز استان به تولید مواد ضدعفونی کننده و تهیه شوینده­‌های مختلف است، خبر داد.

سفیدپوشانی که این روزها دلشان قرار ندارد

پیام مازند - ایسنا/مازندران هنگام تحویل سال بسیاری از مردم کنار خانواده و عزیزانشان سال نو و نوروز را آغاز می‌کنند اما نوروز امسال کمی متفاوت‌تر از سال‌های قبل بود، کرونا ویروس مهمان ناخوانده و شومی شد که از روزهای پایانی بهمن‌ماه سال گذشته وارد کشور ما شده و باعث دور شدن ما مردم از هم و در این میان هستند سفیدپوشانی که دلشان قرار ندارد نه دل آن را دارند که بیمارانشان را تنها بگذارند و به خانه بروند و نه دل این را دارند که عزیزانشان را نبینند، عزیزانی که دیدارشان دلهره آنها را بیشتر می‌کند که مبادا ناقل باشند و آنها را آلوده کنند.

بحران‌های روانشناختی خانواده‌ها و کرونا

پیام مازند - ساری - با وضعیت بحران کرونا و لزوم ماندن در خانه، خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان، بحران‌های دیگری هم لمس می‌کنند و این شرایط، نیاز به کسب آموزش‌ در مقاطع مختلف از جمله پیش از ازدواج را یاداوری می‌کند.

هموپرفیوژن یکی از روش‌های درمان بیماران کرونایی در بابل

پیام مازند - ایسنا/مازندران فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل گفت: بیماری کرونا 3 مرحله دارد، مرحله اول ویرمی است بیمار با تب، سردرد و دیگرعلائم سرماخوردگی مراجعه می‌کند تا تحت درمان قرار گیرد.

روند کاهشی بیماری کرونا در مازندران 10 روزه شد

پیام مازند - ساری - روند کاهشی شیوع بیماری کرونا در مازندران و پیش افتادن ترخیص بیماران از آمار بستری‌ها در بیمارستان‌های زیر پوشش هر 2 دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل دهه اول خود را کامل کرد.

13 بدر امسال نه به فکر خود بلکه به فکر کادر درمان باشیم

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه مازندران گفت: 13 بدر بخشی از سنت دیرینه ایرانیان بوده و سالیان سال اجرا شده و همه ایرانیان دوست دارند در این ایام بیرون از منزل باشند اما امسال شرایط بیماری کرونا ایجاب می‌کند مثل آئین‌های دیگر در این سنت تغییراتی ایجاد شود.

روند کاهشی شیوع کرونا در مازندران به روز نهم رسید

پیام مازند - ساری - روند کاهشی شیوع بیماری کرونا در مازندران که از اوایل هفته گذشته شروع شده بود ، به روز نهم رسید و به شهروندان این استان نشان داده است که تحمل محدودیت‌ها از جمله خانه‌نشینی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ثمربخش بوده است.

شیوع ویروس کرونا باعث کوچ مردم به سمت استارت‌آپ‌ها شد

پیام مازند - ایسنا/مازندران رشد استارت‌آپ‌ها در کشور روند خوبی را آغاز کرده و حوزه فعالیت بسیار گسترده دارد، نسل جوان به این باور رسیده که می‌تواند آینده خود را در دست بگیرد و یک کسب و کار تازه‌ای را راه‌اندازی و مدیریت کند و با ورود ویروس کرونا به کشور نیاز مردم به استارت آپ‌ها بیشتر شد.

باید و نبایدهای مصرف ویتامین ‌D برای پیشگیری از شیوع کرونا

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک پزشک فوق تخصص بیماری‌های گوارشی با بیان اینکه این روزها با توجه به شیوع بیماری کرونا بر مصرف ویتامین‌های محلول در چربی مثل ویتامین D بسیار تاکید می‌شود، گفت: اکثر مردم دچار کمبود ویتامین D هستند و باید سعی در جبران کمبود این ویتامین در بدن کرد چراکه برای مقابله با ویروس کرونا مقدار مشخصی از مصرف ویتامین D تعریف شده است به عنوان مثال برای فرد بالغ ویتامین D با سطح بالای 5 را می‌توان در نظر گرفت.

چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک پزشک عمومی با اشاره به سه گروه پر خطر که نسبت به سایر افراد در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، گفت: گروه اول کسانی بوده که به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای تحت درمان کورتی کو استروئید هستند یعنی کورتون دریافت می‌کنند.

تب فصل کرونا در کمین برنج‌کاران مازندرانی

پیام مازند - ایسنا/مازندران هر ساله با شروع روزهای پایانی فصل زمستان تکاپوی کشاورزان مازندرانی برای کشت و کار و آماده کردن زمین کشاورزی آغاز می‌شد اما امسال با شیوع ویروس کرونا و مسائل بهداشتی که برای رعایت شیوع و قطع زنجیره آن اعلام شده نگرانی‌هایی را برای کشاورزان به‌دنبال داشت و از آنجایی که بر در خانه ماندن تاکید شده اما برای کشاورزان زمان خانه‌نشینی نیست چراکه در این روزها باید شالیزارها و زمین‌های خود را برای کاشت برنج آماده کنند.

نظم زندگی در شرایط کرونا رعایت شود

پیام مازند - ساری - پزشک و مشاور تغذیه گفت: در شرایط فعلی بحران کرونا، نظم زندگی برخی افراد به هم خورده که این می‌تواند منجر به کاهش ایمنی بدن در مقابل ویروس شود و لازم است نظم زندگی در شرایط کرونا رعایت شود.

مطالبه‌گری از نخبگان نکته مهم در سال جهش تولید است

پیام مازند - ایسنا/مازندران مسئول بسیج دانشجویی مازندران مطالبه‌گری از قشر نخبگانی جامعه را در شعار امسال مهم برشمرد و گفت: مطالبه‌گری از قشر نخبگان به مسئولان کمک می‌کند تا تمام تمرکزشان را برای اولویت مسائل اصلی جامعه بگذارند.

قرنطینه خانگی را با فکر کردن به موضوعات امید بخش بگذرانیم

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه فکر کردن به موضوعات امید بخش از جمله عدم ماندگاری این شرایط بد می‌تواند موجب آرامش شود، گفت: برای پدر و مادرها و افراد مسن که تا پیش از این شرایط میزبان فرزندان و نوه‌های خود بودند می‌توان شرایطی فراهم کرد که با استفاده از فضای مجازی و تلفن با افراد خانواده در ارتباط باشند و یا برنامه‌های مورد علاقه خود را از تلویزیون و رادیو دنبال کنند.

بهبود قابلیت یادگیری دانش‌آموزان با استفاده از QR code

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک دکترای ریاضی با اشاره به اینکه یکی از فواید تکنولوژی آموزشی برای دانش‌آموزان، کمک به بهبود قابلیت یادگیری است، گفت: از آنجایی که تکنولوژی‌ها پیوسته در حال تغییر است، بروزرسانی آن‌ها به آسانی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و یکی از این تکنولوژی‌ها استفاده از QR code در کلاس درس است.

بحران کرونا می‌گذرد؛ دچار بحران فراموشی نشویم

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور مازندران با بیان اینکه با ورود ویروس کرونا به مازندران در حال حاضر این خرید و فروش‌های بی‌حساب و کتاب و تغییر کاربری‌های مفرط، جلوی تدابیر امنیتی را گرفت، گفت: از سویی دیگر کسی که زمین را فروخته خود الان سرایدار همین ویلاهایی است که در زمین‌هایشان ساخته شده است اما چالش‌های غیر قابل پیش‌بینی نیز اتفاق افتاد، این بحران می‌گذرد اما نباید دچار بحران فراموشی شویم، باید از این تجربیات تلخ درس بگیریم.

چگونه زنجیره کرونا را بشکنیم

پیام مازند - بابل -مسئول بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل راهکارهای شکست زنجیره کرونا را تشریح کرد.

برگزاری اولین دوره آموزشی ویژه مراقبت‌های درمانی بیماران کرونایی در بابل

پیام مازند - ایسنا/مازندران معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران از برگزاری اولین دوره آموزشی ویژه مراقبت‌های درمانی بیماران کرونایی امروز سه‌شنبه 27 اسفند ماه در شهرستان بابل خبر داد.

چگونه برای مقابله با کرونا به ذهن آرامش دهیم؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران در پی انتشار کرونا ویروس در کشور چین و قبل از ورودش به ایران هفته‌ها مردم ایران استرس ورود این بیماری را در کشور داشتند، اخبار کرونا به صورت مستمر همراه با جزئیات مربوط به تعداد مبتلایان و فوت شدگان از طریق رسانه‌های جمعی دنبال می‌کردند و نگرانی از شیوع این بیماری که درمانی نداشت، بر ذهن‌ها حک شده بود.

وسواس را از کرونا به ارث نبریم

پیام مازند - ساری - توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا و عدم ابتلا به این بیماری امروز بحق تبدیل به مهم‌ترین اولویت مردم شده است ، اولویتی که بیم آن می‌رود " وسواس " را به عنوان میراث خود از ترس کرونا در خانواده‌ها و برخی از شهروندان بر جای بگذارد.

افتتاح خط تولید ماسک بهداشتی و استاندارد در دانشگاه مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا و کمک به سازمان‌های مسئول در تهیه ملزومات بهداشتی مورد نیاز، خط تولید ماسک بهداشتی و استاندارد در دانشگاه مازندران راه‌اندازی شد.

کرونا شوخی ندارد/ توصیه های متخصصان برای پیشگیری از بیماری

پیام مازند - ساری - «کرونا شوخی ندارد، لطفاً جدی بگیرید»، این توصیه متخصصان و کارشناسان پزشکی است و معتقدند برای مصون ماندن از ابتلا به این بیماری باید در خانه‌ها ماند و قرنطینه شد.

فراخوان پویش رسانه‌ای مقابله با کرونا در جهاد دانشگاهی مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس جهاد دانشگاهی مازندران از برگزاری پویش رسانه‌ای مقابله با کرونا در بخش‌های مختلف رسانه‌ای مرتبط با پیشگیری، مبارزه و تلاش‌های مردمی جهت عبور از این بحران توسط جهاد دانشگاهی استان خبر داد.

امید تازه در درمان برخی موارد شدید کرونا

پیام مازند - سخنگوی وزارت بهداشت از بهبود نسبی علایم برخی موارد شدید کروناویروس (کووید-19) با داروی ایرانی و ادامه روند بررسی ها در این زمینه خبر داد

مبتلا به کرونا می‌تواند 2 نفر را آلوده کند

پیام مازند - عضو هیئت علمی گروه ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه این بیماری میزان انتقال پذیری بالایی دارد، گفت: R⁰ کرونا ویروس بین 2 تا 2.5 بوده است یعنی افرادی که مبتلا به بیماری کرونا هستند، می‌توانند 2 الی 2.5 نفر را آلوده کنند.

از تمام شبکه‌های ارتباطی و رسانه‌ای برای مقابله با کرونا استفاده شود

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک دکترای مدیریت رسانه گفت: افزایش سطح سواد رسانه‌ای و سلامت جامعه و استفاده از ظرفیت همه شبکه‌های ارتباطی و رسانه‌ای از جمله مساجد، شوراها و بسیج از عوامل مهم برای مقابله با ویروس کرونا است.

سبزیجات نارنجی رنگ عامل مقابله با کرونا

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک دکترای تغذیه گفت: کسانیکه سبزیجات نارنجی رنگ مثل کدو زرد و هویج مصرف می‌کنند، خطر عفونت تنفسی در آن‌ها کمتر دیده می‌شود اما در مصرف سبزیجات بنفش رنگ مثل لبو و مصرف اسیدهای چرب امگا 3 مثل ماهی نیز برای مقابله این بیماری توصیه‌های زیادی شده است.

دانش آموزان کرونا را شکستند/ درس و مشق تعطیل نیست

پیام مازند - ساری - در روزهای کرونایی و تعطیلی مدارس، میز و تخته کلاس‌ درس در مازندران شکل مجازی گرفت و دانش آموزان و معلمان با تشکیل گروه های مجازی، درس و مشق را از سر گرفتند تا کرونا را بشکنند.

برنامه کلاس‌های مجازی مدارس تیزهوشان مازندران اعلام شد

پیام مازند - ساری - آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که برای پیشگیری از عقب ماندگی دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم مدارس تیزهوشان یا سمپاد از سرفصل‌های درسی ، برگزاری کلاس‌های مجازی برای این مدارس را به صورت رسمی برنامه‌ریزی و ابلاغ کرده است.

زندگی ارزش جنگیدن و مبارزه دارد!

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک روانشناس گفت: یادمان باشد افراد زیادی در اطراف خود داریم که برای ما بسیار مهم و با ارزش هستند و این شرایط چالش برانگیز به ما یادآوری می‌کند که زندگی ارزش جنگیدن و مبارزه دارد و باید در مقابل هر خطر و چالشی که زندگی را تهدید کرده فعالانه عمل کنیم.

آزمایش یک واکسن دیگر برای کرونا

پیام مازند - یک شرکت آمریکایی اعلام کرده مشغول آزمایش چند کاندیدای واکسن ویروس کرونا روی حیوانات است تا بهترین گزینه را برای آزمایش انسانی انتخاب کند. آزمایش واکسن این شرکت از اواخر بهار آغاز می شود

سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های تنفسی دارد

پیام مازند - کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی شبکه بهداشت و درمان نوشهر با بیان اینکه سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های تنفسی دارد، گفت: سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در پیشگیری بیماری‌هایی از جمله ‌ آنفلوآنزا، سرماخوردگی و در حال حاضر کرونا دارد.

هوش و خلاقیت در یک نگاه؛ دو حلقه گم­شده در نظام آموزشی کشور

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک پژوهشگر و مدرس هوش، استعداد و خلاقیت و ریاضی با بیان اینکه هوش و خلاقیت دو حلقه مفقوده در سیستم آموزشی کشور است، گفت: یکی از مهم­ترین توانایی‌­های انسان مدرن کارآمدی هوش و خلاقیت است که به‌­ندرت در مدارس ایران به آن پرداخته می­‌شود.

تمامی رشته‌ها و گرایش‌های لازم در سطح دانشگاه‌های آزاد مازندران وجود دارد

پیام مازند - ایسنا/مازندران سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با بیان اینکه تمامی رشته‌ها و گرایش‌های لازم در سطح دانشگاه‌های استان وجود دارد، گفت: فعالیت در حوزه‌های مختلف علوم انسانی، فنی و مهندسی، پزشکی، کشاورزی و علوم پایه در سطح استان با توجه به شرایط منطقه‌ای و متقاضیان به صورت گسترده وجود دارد و با توجه به نزدیکی شهرها تقریبا هر دو شهر می‌توانند بسیاری از رشته را با هم تامین کنند.

شمارش معکوس برای ساخت واکسن کرونا در ایران

پیام مازند - علیرضا جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت: از هفته گذشته کمیته‌های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی بقیه الله برای ساخت داروی قطعی ویروس کرونا و ارائه جدیدترین روش‌های درمانی و بهبود مبتلایان فعال شده است. خروجی این جلسات علمی، تبادل تجریبات پزشکان و در نهایت کاهش آمار مرگ و میر مبتلایان ویروس کرونا نسبت به روز‌های اول است

پارک علم و فناوری مازندران در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا

پیام مازند - ایسنا/مازندران سه شرکت دانش‌ بنیان مازندران با حمایت، پیگیری و تسهیلات ویژه پارک علم وفناوری مازندران، تولید انبوه دستگاه و مواد ضد عفونی‌ کننده را برای مقابله با کرونا ویروس و بر حسب نیاز استان آغاز کردند.

سلول‌های مزانشینی بندناف برای پنومونی بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید 2019

پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیرعامل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف گفت: در جدیدترین کارآزمایی بالینی که در سایت معتبر clinicaltrial.gov به ثبت رسیده است، محققین چینی با هدف مقابله با بیماری کرونا، فاز یک کارآزمایی بالینی را با استفاده از سلول‌های بنیادی مزانشیمی بندناف به‌منظور بررسی ایمنی و اثر بخشی این سلول‌ها در بهبود عوارض ریوی ناشی از بیماری کرونا ویروس شروع کردند.

ساير مطالب

تعویق برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی در مازندران

تولید دستگاه سونا اکسیژن فعال (ازون) در مازندران

احتمال تمدید تعطیلی دانشگاه‌ ها

ملاقات بیماران در همه بیمارستان‌های بابل ممنوع شد

مهم‌ترین راه پیشگیری از کرونا شستن مکرر دست‌ها است

بیماران قلبی - عروقی کرونا را جدی‌تر بگیرند

دانشگاه‌های مازندران تا پایان هفته جاری تعطیل شدند

توصیه‌های بهداشتی در پیشگیری از کرونا ویروس

نخستین عمل آنوریسم آئورت شکمی در بابل انجام شد

24 مرکز رشد پارک علم و فناوری در کشور راه‌اندازی شد

رتبه برتر دانش نوآوری ایران در خاورمیانه

کسب رتبه برتر بیت‌بان مازندرانی در سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی

راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارت‌آپ

راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ‌آپ

راه‌اندازی سامانه ایران نوآفرین برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ آپ

لزوم توجه به استارت‌آپ‌ها در راستای کشف استعدادها و جمع‌آوری ایده در مازندران

مریم میرزاخانی در بین 7 دانشمند زن تاثیرگذار

اما و اگرهای حذف انتگرال از کتب درسی ریاضی!

درمان و پیشگیری از سرطان چگونه ممکن است؟

پیشنهاد جهرمی برای ساخت 20 ماهواره ظفر

دلایل سقوط «ظفر» از زبانِ جهرمی

ایجاد بازارچه ریاضی برای یادگیری بهتر دبستانی‌ها

کتابخانه‌های عمومی بهترین ظرفیت برای رشد فرهنگ عمومی

ساختمان دانشکده پیراپزشکی مازندران با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود

میانکاله؛ قربانی تضاد منافع؟

چه‌طور آلودگی صوتی را در آپارتمان و منازل مسکونی کاهش دهیم؟

خطر فرونشست در کمین استان‌های شمالی

خانم‌ها 2 برابر آقایان افسرده می‌شوند

خانم‌ها 2 برابر آقایون افسرده می‌شوند

چگونه از کروناویروس در امان بمانیم؟

بومی‌سازی سبد حمل نفر در سکوهای نفتی توسط نخبه محمودآبادی

میانگین واریانس آب و هوا در چند سال اخیر تغییر کرده است

بیماری بوتولیسم علت اولیه مرگ پرندگان میانکاله

بحران‌های زیست محیطی اتفاق‌های طبیعی امروز است

هشدار برای نابودی جنگل‌های هیرکانی تا 50 سال آینده

معمای مرگ جمعی در میانکاله؛ کجا بِره پرنده؟

مسمومیت ، علت قطعی مرگ پرندگان مهاجر در میانکاله اعلام شد

تغییر الگوی بارندگی‌ها در شمال و نگرانی از تکرار سیل

هر آنچه از کارآفرینی باید بدانید!

ضرورت تدوین الگوی کشت بهینه با توجه به تغییرات اقلیمی در مازندران

صدور شناسنامه برای محصولات کشاورزی مازندران آغاز شد

اتصال لینک دانشگاه‌ها و صنعت عامل موثر در حل مشکلات کشور است

تفکر جهادی و نیروی انسانی خلاق باعث توسعه کشور می‌شود

فقدان الگوی کشت؛ کشاورز سر در گم!

برنج جدید مازندران روشن می‌شود!

پیوند کبد در کمین مصرف کنندگان مکمل‌های بدنسازی

آژیر قرمز آلودگی هوا در مازندران به صدا در آمد

مهلت ثبت نام سوادآموزی در مازندران تا پایان اسفند تمدید شد

انجام بیش از 400 جراحی دندانپزشکی تحت بیهوشی در بابل

انجام نخستین جراحی ناباروری میکروتسه در بابل

مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی مازندران به نام «سپهبد شهید قاسم سلیمانی» مزین می‌شود

“سردار سلیمانی” یک نابغه جنگی بود

شهادت "سردار سلیمانی" یک وحدت را احیا کرد

نفوذ هکر‌های ایرانی به یک سایت دولتی آمریکا

سطح ایستایی آب زیر زمینی دشت های مازندران رو به افزایش است

دانشگاه آزاد مازندران امتحانات روز دوشنبه را لغو کرد

نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد اغاز شد

پژوهش و تحقیقات پیوست عملیاتی داشته باشد

11 قرارداد پژوهشی آموزشی در مازندران منعقد شده است

صادرات خام محصولات کشاورزی برابر با خروج منابع کشور است

مغفول ماندن واژه "اضطرار اقلیمی" در ایران

نخستین عمل تهاجمی اندوواسکولار عروق مغز در دانشگاه‌های علوم پزشکی شمال کشور

راه‌اندازی مدرسه مهارت‌آموزی گردشگری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس

سهم بالای دانشگاه علوم پزشکی بابل در ارائه خدمات درمانی به بیماران در مازندران

خدمات دانشگاه علوم پزشکی بابل فرا شهرستانی و فرا استانی است

برای حل مشکلات،اعضای هیات علمی را به شهر خود دعوت کنید

صنعتی شریف فعال‌ترین دانشگاه کشور در ارتباط با صنعت است

تولید برنج متحمل به شوری برکت در مازندران

غربالگری ژنتیک آغاز شد/یک معلول به ازای هر 56 مازندرانی

مدارس شهری مازندران به زیرساخت‌های هوشمندسازی مجهز شدند

پروژه استحصال آب از "مه" سه هزار تنکابن در دستور کار قرار گرفت

آداب و رسوم مازندرانی‌ها به بوته فراموشی سپرده شد

شناخت یک منطقه روستایی نیازمند شناخت مردم آن روستا است

جلوگیری از تخریب، نخستین گام وحدت حوزه و دانشگاه است

بهترین راه ایجاد صرفه جویی و سرمایه گذاری بنزین را بشناسیم

دیدگاه یک استاد اقتصاد درباره دلایل فساد اقتصادی

برنامه‌ریزی اشتغال با "شبکه فناوری و نوآوری در مازندران"

سورپرایز آذری جهرمی کلا روی هوا ماند

صنعت گردشگری برگ برنده‌ای نسبت به صنایع دیگر است

کمبود امکانات مدارس برای پژوهش‌های دانش‌آموزی را قبول دارم

جلوگیری از پوسیدگی زودرس دندان در کودکان از شیرخوارگی آغاز می‌شود

شما اهل مهاجرتید؟

کسب و کارهای امروزی در جستجوی ایده‌های خلاق فناوری

تولیدات علمی که باید به محصول تبدیل شود

بیش از 250 محصول فناوری در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری ارائه شد

توانمندی‌های مازندران از فرار نخبگان جلوگیری می‌کند

کمبود فضا و بی‌رغبتی والدین دوروی سکه بی‌تحرکی دانش‌آموزان

نگارش دانشنامه مازندران پایان یافت

اجرای سیاست "قیمت تضمینی" تیر خلاص به امنیت غذایی کشور

توسعه واقعی اشتغال باید مبتنی بر پژوهش باشد

معلمان مازندرانی 2 هزار اثر اقدام پژوهشی نوشتند

31 پژوهش سرای دانش آموزی در مازندران فعال است

تلگرام و اینستاگرام احتمالاً در روز جمعه رفع فیلتر می شوند

فیلترشکن‌های کانال آمدنیوز گوشی را هک می کنند

حاکمیت ما امکان اعمال مقررات بر شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی را ندارد

اولین تاکسی پرنده دنیا، ولوکوپترVolocopter در نمایشگاه CES 2018

«ویز» رفع فیلتر شد

شکایت دولت از استارت‌آپ‌ها پس گرفته می‌شود

تولید آیفون ایکس، آیفون 8 و 8 پلاس در تابستان 2018 متوقف خواهد شد!

آخرین ابر ماه سال 96، ماه گرفتگی و ماه کامل آبی در شامگاه 11 بهمن 96