پیام مازند

آخرين مطالب

علمي

بیماران قلبی - عروقی کرونا را جدی‌تر بگیرند

پیام مازند - ساری - فوق تخصص جراحی قلب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بیماران قلبی - عروقی خواست تا توصیه‎های پیشگیرانه از ابتلا به کرونا را جدی‌تر بگیرند.

دانشگاه‌های مازندران تا پایان هفته جاری تعطیل شدند

پیام مازند - ساری - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران اعلام کرد که تمامی فعالیت‌های اداری و علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان تا پایان هفته جاری تعطیل است.

توصیه‌های بهداشتی در پیشگیری از کرونا ویروس

پیام مازند - ایسنا/مازندران معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل با تاکید بر اینکه کرونا ویروس جدید کشنده‌تر از آنفلوانزا نیست، گفت: مردم نگران نباشند و توصیه‌های بهداشتی در پیشگیری از این ویروس را رعایت کنند.

نخستین عمل آنوریسم آئورت شکمی در بابل انجام شد

پیام مازند - ساری - دانشگاه علوم پزشکی بابل برای اولین بار موفق به انجام 2 عمل آنوریسم آئورت شکمی یا اندووسکولار به روش بسته بدون بیهوشی بر روی 2 بیمار شد.

24 مرکز رشد پارک علم و فناوری در کشور راه‌اندازی شد

پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیر سامانه‌های نوین فناوری و حمایت از نوآوری سازمان تجاری سازی اشتغال و فناوری دانش آموختگان جهاد دانشگاهی گفت: 24 مرکز رشد پارک علم و فناوری در کشور راه‌اندازی شده است.

راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارت‌آپ

پیام مازند - ایسنا/مازندران رئیس اداره بازاریابی و متقاضیان سازمان فناوری اطلاعات کشور از راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارت‌آپ خبر داد و گفت: سامانه دیگری به‌نام سامانه "ایران کارفا" نیز وجود دارد که جهت حمایت‌های مالی در نظر گرفته شده و شرکت‌ها می‌توانند یک سری مستندات خواسته شده را آپلود کنند تا کمتر از یک ماه به آنان تسهیلات پرداخت شود.

راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ‌آپ

پیام مازند - ایسنا/مازندران رئیس اداره بازاریابی و متقاضیان سازمان فناوری اطلاعات کشور از راه‌اندازی سامانه "ایران نوآفرین" برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ‌آپ خبر داد و گفت: سامانه دیگری به‌نام سامانه "ایران کارفا" نیز وجود دارد که جهت حمایت‌های مالی در نظر گرفته شده و شرکت‌ها می‌توانند یک سری مستندات خواسته شده را آپلود کنند تا کمتر از یک ماه به آنان تسهیلات پرداخت شود.

راه‌اندازی سامانه ایران نوآفرین برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ آپ

پیام مازند - رئیس اداره بازاریابی و متقاضیان سازمان فناوری اطلاعات کشور از راه‌اندازی سامانه ایران نوآفرین برای نام‌نویسی شرکت‌های استارپ آپ خبر داد و گفت: سامانه دیگری به‌نام سامانه ایران کارفا نیز وجود دارد که جهت حمایت‌های مالی در نظر گرفته شده و شرکت‌ها می‌توانند یک سری مستندات خواسته شده را آپلود کنند تا کمتر از یک ماه به آنان تسهیلات پرداخت شود.

لزوم توجه به استارت‌آپ‌ها در راستای کشف استعدادها و جمع‌آوری ایده در مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از لزوم توجه به استارت‌آپ‌ها در راستای کشف استعدادها و جمع‌آوری ایده در مازندران خبر داد.

اما و اگرهای حذف انتگرال از کتب درسی ریاضی!

پیام مازند-عضو هیئت علمی گروه ریاضی دانشگاه مازندران با بیان اینکه حذف و اضافه مطالب درسی رخداد تازه ای نیست، گفت: اما چگونگی انجام و الزام چنین کارهایی باید با وسواس زیادی صورت بگیرد و اگر بهانه حذف انتگرال از کتب درسی دبیرستان، آشنایی دانش آموزان با زندگی است

درمان و پیشگیری از سرطان چگونه ممکن است؟

پیام مازند- سرطان تابویی است که امروزه بسیاری از خانواده‌ها را درگیر خود کرده؛ بیماری که در آن سلول‌ها توانایی تقسیم و رشد عادی خود را از دست می‌دهند و این موضوع منجر به تسخیر، تخریب و فاسد شدن بافت‌های سالم می‎‌شود.

پیشنهاد جهرمی برای ساخت 20 ماهواره ظفر

پیام مازند - وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: ایجاد سامانه‌های الکترونیک سلامت تاکنون چهار میلیون و 800 هزار همپوشانی بیمه را حذف کرده و با صرفه‌جویی ناشی از حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه می‌توانیم 20 ماهواره شبیه ماهواره ظفر یک و دو بسازیم

دلایل سقوط «ظفر» از زبانِ جهرمی

پیام مازند - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دلایل نرسیدن ماهواره "ظفر1 "به مدار از پرتاب ماهواره "ظفر 2" در خردادماه خبر داد

ایجاد بازارچه ریاضی برای یادگیری بهتر دبستانی‌ها

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه ریاضی دانشگاه مازندران گفت: سعی کرده‌ام زنگ ریاضی را برای دانش آموزان شیرین و جذاب‌تر کنم تا تلفیقی از بازی، سرگرمی و ریاضی برای دانش‌آموزان به وجود آید.

کتابخانه‌های عمومی بهترین ظرفیت برای رشد فرهنگ عمومی

پیام مازند - ایسنا/مازندران پیدایش کتابخانه هم راستا با پیدایش زبان، خط و مقوله خواندن و نوشتن شکل گرفته و پیشینه‌ای به بلندای تاریخ دارد اما ظهور کتابخانه‌های عمومی با بر آمدن دولت‌ها و مدرن شدن ملل مختلف در جهان پایه‌ریزی شد که به ویژه از قرن بیستم میلادی رونق و تکامل بیشتری یافته است.

ساختمان دانشکده پیراپزشکی مازندران با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود

پیام مازند- ساختمان دانشکده پیراپزشکی و فن‌آوری نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران فردا پنجشنبه 17 بهمن ماه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ساری افتتاح می‌شود

میانکاله؛ قربانی تضاد منافع؟

پیام مازند - تالاب میانکاله امسال نقطه پایان سفر بیش از 13 هزار پرنده مهاجر شد. بر اساس اعلام سازمان دامپزشکی پرندگان مهاجر به دلیل سم «بوتولیسم» تلف شده‌اند اما بعضی متخصصان و فعالان محیط زیست معتقدند که آلودگی آب و برخی عواملی که هنوز بررسی نشده علت مرگ و میر بی‌سابقه پرندگان در این منطقه بوده است و از سوی دیگر این گونه‌های مهاجر را قربانی تضاد منافع می‌دانند.

چه‌طور آلودگی صوتی را در آپارتمان و منازل مسکونی کاهش دهیم؟

پیام مازند - پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجو رشته فناوری معماری بیونیک دانشگاه مازندران با موضوع الگوبرداری از مکانیسم سرخس‌ها در طراحی جداره‌های آکوستیک در فضای داخلی آپارتمان و منازل مسکونی در این دانشگاه دفاع شد.

خطر فرونشست در کمین استان‌های شمالی

پیام مازند - ایسنا/مازندران طی یک دهه گذشته کاهش سفره آب‌های زیر زمینی و فرونشست در استان‌های شمالی از سوی کارشناسان مطرح شده است چراکه زمانی که آب زیرزمینی افت می‌کند اولین خطر آن شوری آب بوده که غیر قابل مصرف کشاورزی و خوردن خواهد بود با وجود اینکه استان‌های شمالی زمین‌های بسیار حاصلخیزی داشته و یکی از کشت‌های مهم و استراتژیک این مناطق برنج است.

خانم‌ها 2 برابر آقایان افسرده می‌شوند

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه بیماری افسردگی محدودیت سنی خاصی ندارد، گفت: در کشور ما زنان 2 برابر مردان دچار افسردگی هستند.

خانم‌ها 2 برابر آقایون افسرده می‌شوند

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه بیماری افسردگی محدودیت سنی خاصی ندارد، گفت: در کشور ما زنان 2 برابر مردان دچار افسردگی هستند.

چگونه از کروناویروس در امان بمانیم؟

پیام مازند- کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند از سرماخوردگی گرفته تا سندرم تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS)، عفونت ایجاد کنند.

بومی‌سازی سبد حمل نفر در سکوهای نفتی توسط نخبه محمودآبادی

پیام مازند - ایسنا/مازندران سبد حمل 4 نفره در سکوهای نفتی و کشتیرانی با نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی توسط "کاپیتان روزبه نخستین" مخترع محمودآبادی امروز سه‌شنبه 8 بهمن ماه با حضور مسئولان این شهرستان رونمایی شد.

میانگین واریانس آب و هوا در چند سال اخیر تغییر کرده است

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری معتقد است: امروزه کشور ما دچار بحران‌هایی شده است که به عقیده بعضی از اقلیم شناسان و کارشناسان هواشناسی این بحران‌ها اتفاق‌هایی کاملا طبیعی بوده است.

بیماری بوتولیسم علت اولیه مرگ پرندگان میانکاله

پیام مازند - ساری- رییس سازمان دامپزشکی کشور علت اولیه تلفات مرگبار پرندگان وحشی در تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق استان مازندران را مسمومیت طبیعی و یا همان بیماری بوتولیسم اعلام کرد.

بحران‌های زیست محیطی اتفاق‌های طبیعی امروز است

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری معتقد است: امروزه کشور ما دچار بحران‌هایی شده است که به عقیده بعضی از اقلیم شناسان و کارشناسان هواشناسی این بحران‌ها اتفاق‌هایی کاملا طبیعی بوده است.

هشدار برای نابودی جنگل‌های هیرکانی تا 50 سال آینده

پیام مازند - جنگل یکی از بزرگترین منابع هستی و زیستگاه طبیعی حیات وحش در این کره خاکی است که مساحتی در حدود یک سوم سطح خشکی‌های را به خود اختصاص داده که از این میان، تنها جنگل‌های هیرکانی شمال کشور، به‌ علت تنوع گونه‌ از ذخایر ژنتیکی مهم دنیا به شمار می‌آیند زیرا قدمتی ده‌ها میلیون ساله داشته و از آن به عنوان موزه طبیعی تاریخ جهان یاد می‌شود.

معمای مرگ جمعی در میانکاله؛ کجا بِره پرنده؟

پیام مازند - مرگ مشکوک صدها قطعه پرنده مهاجر زمستان‌گذران در محدوده تالاب بین‌اللملی میانکاله در شرق مازندران سبب نگرانی مردم بومی و دوستداران محیط زیست شده است

تغییر الگوی بارندگی‌ها در شمال و نگرانی از تکرار سیل

پیام مازند - ساری - سیل‌های پیاپی رخ داده در کشور طی سال‌جاری و بارندگی‌های سیل‌آسا بنا به اظهار کارشناسان، ناشی از تغییرالگوی بارش‌ها در کشور است ، تغییری که در شمال و از جمله مازندران بیشتر مشاهده می‌شود و اعتقاد کارشناسان ضریب احتمال تکرار حوادث مشابه پایان سال گذشته را بیشتر کرده است.

هر آنچه از کارآفرینی باید بدانید!

پیام مازند - ایسنا/مازندران در طول تاریخ بشر همواره افرادی وجود داشتند که خود را محدود به قوانین کلی جامعه نکرده و به همین دلیل منشاء تغییرات بزرگی در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی خود و جوامع بشری شده‌اند، در واقع جوامع توسعه یافته امروزی، پیشرفت خود را مدیون رویا پردازی و ایده‌های خلاقانه این افراد می‌‍داند.

ضرورت تدوین الگوی کشت بهینه با توجه به تغییرات اقلیمی در مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه زراعت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: با توجه به وقوع رخدادهایی نظیر تغییرات اقلیمی و آب و هوایی استان مازندران نیازمند تدوین یک الگوی کشت بهینه و مناسب است.

اتصال لینک دانشگاه‌ها و صنعت عامل موثر در حل مشکلات کشور است

پیام مازند - مشاور ارشد دانشگاه‌های آزاد مازندران گفت: اتصال لینکی که از طریق دانشگاه‌ها و صنعت برای مرتفع شدن مشکلات کشور برقرار می‌شود، می‌تواند نقش سازنده‌ای در رونق تولید ملی و اشتغال دارد.

فقدان الگوی کشت؛ کشاورز سر در گم!

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک کارشناس اقتصاد کشاورزی معتقد است: فقدان الگوی کشت مناسب در مازندران بسیار زیاد بوده و کشاورزان این استان را برای تولید محصولات کشاورزی سر در گم کرده است.

برنج جدید مازندران روشن می‌شود!

پیام مازند - زمستان که آرام آرام به نیمه‌های خود می‌رسد نوید بخش شروع فصل زراعی دیگری برای کشاورزان به‌خصوص شالیکاران است تقریبا از اواسط تا اواخر بهمن ماه کشاورزان به سوی مزارع برنج راهی می‌شوند تا با شخم و زیر و رو کردن خاک مزرعه نرم نرمک خود را آماده سال زراعی جدید کنند.

پیوند کبد در کمین مصرف کنندگان مکمل‌های بدنسازی

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بیشترین مصرف کنندگان مکمل‌های بدنسازی در رده‌های سنی 19 تا 34 سالگی هستند که اغلب دچار مشکلات کبدی مانند یرقان، زردی چشم‌ها ، پوست و درد معده می‌شوند.

آژیر قرمز آلودگی هوا در مازندران به صدا در آمد

پیام مازند - ساری - مدیرکل محیطزیست مازندران گفت که وجود ریزگردهای ناشی از خشکی تالاب میانکاله ، افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی در برخی واحدهای بزرگ صنعتی مانند نیروگاه نکا و برج‌سازی‌های غیرمجاز سبب شده است تا این استان به صورت جدی در معرض آلودگی هوا قرار بگیرد.

انجام بیش از 400 جراحی دندانپزشکی تحت بیهوشی در بابل

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از انجام بیش از 400 جراحی دندانپزشکی تحت بیهوشی برای کودکان زیر چهار سال، معلولان و افراد کم‌توان ذهنی و افراد مضطربی که تحت شرایط بی‌حسی موضعی، قادر به انجام اعمال دندان‌پزشکی در مطب و کلینیک سرپایی نیستند، خبر داد.

انجام نخستین جراحی ناباروری میکروتسه در بابل

پیام مازند - ساری- نخستین جراحی میکروتسه که یکی از تازه‌ترین روش‌ها برای درمان ناباروری است در مرکز درمانی تخصصی ناباروری فاطمه الزهرا (س) بابل انجام شد.

“سردار سلیمانی” یک نابغه جنگی بود

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه مازندران گفت: سردارسلیمانی یک نابغه جنگی و استراتژیست بی‌همتا بوده است.

شهادت "سردار سلیمانی" یک وحدت را احیا کرد

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه مازندران گفت: شهادت سردار سلیمانی باعث شد در نظام جمهوری اسلامی وحدتی احیا شود و برای آغاز گام دوم انقلاب انرژی خوبی داشته باشیم.

نفوذ هکر‌های ایرانی به یک سایت دولتی آمریکا

پیام مازند - بنابر اعلام خبرگزاری فرانسه، هکر‌های ایرانی با نفوذ به یک سایت دولتی آمریکا، پیام‌هایی را منتشر کرده‌اند مبنی بر این که انتقام سردار سلیمانی را از آمریکا خواهند گرفت

سطح ایستایی آب زیر زمینی دشت های مازندران رو به افزایش است

پیام مازند - ساری- شرکت آب منطقه ای مازندران اعلام کرد که سطح ایستابی منابع آب زیرزمینی دشت‌های این استان به دلیل افزایش حدود 20 درصد بارندگی در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رو به افزایش است.

ساير مطالب

استیون هاوکینگ درگذشت

توییت وزیر ارتباطات درباره حمله سایبری به کشور

تعریف بن کارت های نمایشگاه کتاب بر روی کارت ملی هوشمند

اولین فردی که به مریخ می‌رود باید یک خانم باشد

مقطع هنرستان 5 ساله می شود

آغاز ثبت‌نام بن کتاب استادان دانشگاه‌ از امروز

با دام جدید هکرها آشنا شوید

22 درصد از تولیدات علمی کشورهای اسلامی توسط پژوهشگران ایران

اعلام نرخ شهریه مدارس غیر انتفاعی چه زمانی اعلام می شود؟

آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دولت

زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اعلام شد

مهلت ثبت نام الکترونیکی کتاب درسی تمدید شد

جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده ابلاغ شد

کشف یک شکل هندسی جدید!

نوبل ریاضی به ریاضیدان کُرد ایرانی رسید

مردی که پس از مرگش زنده خواهد ماند

رژیم غذایی خیلی کم‌کالری، راهکاری نوین یا برنامه‌‌ای ثابت شده؟

حمله امنیتی به 50 میلیون فیسبوکی

فیسبوک باز هم حساب ایرانی‌ها را بست

بیشترین عبارات جستجو شده سال 2018 در گوگل

تا آخر امروز اسنپ خود را به‌روزرسانی کنید

فضاپیمای ناسا 2 رکورد ثبت کرد

آرزو‌هایی که 5G برآورده می‌کند

لپ تاپ‌های 40 میلیونی در بازار تهران

تغییرات اساسی در راه وایبر

بلک‌بری سراغ توسعه اینترنت اشیا می‌رود

گوگل پایگاه‌های نظامی تایوان را لو داد

یوتیوب به کودکان خودکشی می‌آموزد

پرتاب اولین ماهواره 5G برای دسترسی به اینترنت

نفوذ هکر‌های ایرانی به 200 شرکت آمریکایی

جهرمی: 350 هزار «آیفون» خاموش شد

دست نگه دارید؛ گوشی‌های تاشو ارزان می‌شوند!

فیسبوک و اینستاگرام از دسترس خارج شدند

در سال 97 بر جهان فناوری چه گذشت؟

خودروی برقی لوکس ارزان قیمت در راه است

خاطره وزیر ارتباطات از قهرمان زندگی‌اش

فیسبوک بیش از دو هزار حساب کاربری ایران و روسیه را مسدود کرد

کودک 3 ساله یک آی‌پد را 49 سال قفل کرد!

اپل، دوباره اپلیکیشن‌های ایرانی را غیرفعال کرد

سامسونگ گلکسی ای 40معرفی شد

پرفروش‌ترین برند‌های لپ‌تاپ کدام‌اند؟

اینستاگرام، صفحه سردار کمالی را مسدود کرد

پیشنهاد ایجاد شبکه امن و بومی به جای اینستاگرام

انجمن فیزیک آمریکا از دو محقق ایرانی تقدیر کرد

امشب بارش شهابی را از دست ندهید

خداحافظی سامسونگ و ال‌جی از بازار ایران

نمایش ایستگاه شارژ خودروهای برقی در گوگل مپ

اگر اینستاگرام‌ هک شد چه کاری باید انجام داد؟

دستیار گوگل به اطلاعات شخصی شما دست می‌یابد

فروشگاه اینترنتی «بامیلو» رسما تعطیل شد

ایده محقق ایرانی برای تسخیر ماه با حفر تونل

سایفون: ایران پیشرفته‌ترین فیلترینگ دنیا را دارد

اطلاعات 49میلیون اینفلوئنسر اینستاگرامی فاش شد

گوگل پسوردهای برخی کاربران را ذخیره کرد

«ناسا» نخستین شریک خود را انتخاب کرد

یک نوجوان سایت اپل را به خاطر استخدام هک کرد

ورود شبکه 5G به ایالات متحده آمریکا

هشدار هوآوی به آمریکا: به خودتان آسیب می‌زنید

ثبت نخستین تصویر از گرد و غبار اطراف سیاهچاله

یافتن تولیدات گمشده اپل حتی در صورت آفلاین

هک کردن تمام آیفون‌ها و آی‌پد‌ها ممکن شد

مزیت شبکه اینترنت 5G فقط سرعت نیست!

اختلال مجدد اینستاگرام در سراسر جهان

هوش مصنوعی مچ دزدان فروشگاه را می‌گیرد

کشف کوچک‌ترین سیاره توسط فضاپیمای «تس»

ناسا در فضا فلفل پرورش می‌دهد

شناسایی 18 پروژه خدمات الکترونیک تامین اجتماعی با رایتل

چهار ایرانی نامزد دریافت جوایز ژئوفیزیک آمریکا

اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد

هکِ گوشی‌ مقامات 20 کشور از طریق واتس‌اپ

جهرمی: وصل شدن اینترنت موبایل معلوم نیست!

آمار‌های دروغ درباره اینترنت موبایل

آخرین وضعیت دسترسی کاربران به اینترنت

آذری‌ جهرمی: پیگیر وصل اینترنت موبایل هستم