پیام مازند

آخرين مطالب

علمي

بحران‌های زیست محیطی اتفاق‌های طبیعی امروز است

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری معتقد است: امروزه کشور ما دچار بحران‌هایی شده است که به عقیده بعضی از اقلیم شناسان و کارشناسان هواشناسی این بحران‌ها اتفاق‌هایی کاملا طبیعی بوده است.

هشدار برای نابودی جنگل‌های هیرکانی تا 50 سال آینده

پیام مازند - جنگل یکی از بزرگترین منابع هستی و زیستگاه طبیعی حیات وحش در این کره خاکی است که مساحتی در حدود یک سوم سطح خشکی‌های را به خود اختصاص داده که از این میان، تنها جنگل‌های هیرکانی شمال کشور، به‌ علت تنوع گونه‌ از ذخایر ژنتیکی مهم دنیا به شمار می‌آیند زیرا قدمتی ده‌ها میلیون ساله داشته و از آن به عنوان موزه طبیعی تاریخ جهان یاد می‌شود.

معمای مرگ جمعی در میانکاله؛ کجا بِره پرنده؟

پیام مازند - مرگ مشکوک صدها قطعه پرنده مهاجر زمستان‌گذران در محدوده تالاب بین‌اللملی میانکاله در شرق مازندران سبب نگرانی مردم بومی و دوستداران محیط زیست شده است

تغییر الگوی بارندگی‌ها در شمال و نگرانی از تکرار سیل

پیام مازند - ساری - سیل‌های پیاپی رخ داده در کشور طی سال‌جاری و بارندگی‌های سیل‌آسا بنا به اظهار کارشناسان، ناشی از تغییرالگوی بارش‌ها در کشور است ، تغییری که در شمال و از جمله مازندران بیشتر مشاهده می‌شود و اعتقاد کارشناسان ضریب احتمال تکرار حوادث مشابه پایان سال گذشته را بیشتر کرده است.

هر آنچه از کارآفرینی باید بدانید!

پیام مازند - ایسنا/مازندران در طول تاریخ بشر همواره افرادی وجود داشتند که خود را محدود به قوانین کلی جامعه نکرده و به همین دلیل منشاء تغییرات بزرگی در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی خود و جوامع بشری شده‌اند، در واقع جوامع توسعه یافته امروزی، پیشرفت خود را مدیون رویا پردازی و ایده‌های خلاقانه این افراد می‌‍داند.

ضرورت تدوین الگوی کشت بهینه با توجه به تغییرات اقلیمی در مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه زراعت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: با توجه به وقوع رخدادهایی نظیر تغییرات اقلیمی و آب و هوایی استان مازندران نیازمند تدوین یک الگوی کشت بهینه و مناسب است.

اتصال لینک دانشگاه‌ها و صنعت عامل موثر در حل مشکلات کشور است

پیام مازند - مشاور ارشد دانشگاه‌های آزاد مازندران گفت: اتصال لینکی که از طریق دانشگاه‌ها و صنعت برای مرتفع شدن مشکلات کشور برقرار می‌شود، می‌تواند نقش سازنده‌ای در رونق تولید ملی و اشتغال دارد.

فقدان الگوی کشت؛ کشاورز سر در گم!

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک کارشناس اقتصاد کشاورزی معتقد است: فقدان الگوی کشت مناسب در مازندران بسیار زیاد بوده و کشاورزان این استان را برای تولید محصولات کشاورزی سر در گم کرده است.

برنج جدید مازندران روشن می‌شود!

پیام مازند - زمستان که آرام آرام به نیمه‌های خود می‌رسد نوید بخش شروع فصل زراعی دیگری برای کشاورزان به‌خصوص شالیکاران است تقریبا از اواسط تا اواخر بهمن ماه کشاورزان به سوی مزارع برنج راهی می‌شوند تا با شخم و زیر و رو کردن خاک مزرعه نرم نرمک خود را آماده سال زراعی جدید کنند.

پیوند کبد در کمین مصرف کنندگان مکمل‌های بدنسازی

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بیشترین مصرف کنندگان مکمل‌های بدنسازی در رده‌های سنی 19 تا 34 سالگی هستند که اغلب دچار مشکلات کبدی مانند یرقان، زردی چشم‌ها ، پوست و درد معده می‌شوند.

آژیر قرمز آلودگی هوا در مازندران به صدا در آمد

پیام مازند - ساری - مدیرکل محیطزیست مازندران گفت که وجود ریزگردهای ناشی از خشکی تالاب میانکاله ، افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی در برخی واحدهای بزرگ صنعتی مانند نیروگاه نکا و برج‌سازی‌های غیرمجاز سبب شده است تا این استان به صورت جدی در معرض آلودگی هوا قرار بگیرد.

انجام بیش از 400 جراحی دندانپزشکی تحت بیهوشی در بابل

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از انجام بیش از 400 جراحی دندانپزشکی تحت بیهوشی برای کودکان زیر چهار سال، معلولان و افراد کم‌توان ذهنی و افراد مضطربی که تحت شرایط بی‌حسی موضعی، قادر به انجام اعمال دندان‌پزشکی در مطب و کلینیک سرپایی نیستند، خبر داد.

انجام نخستین جراحی ناباروری میکروتسه در بابل

پیام مازند - ساری- نخستین جراحی میکروتسه که یکی از تازه‌ترین روش‌ها برای درمان ناباروری است در مرکز درمانی تخصصی ناباروری فاطمه الزهرا (س) بابل انجام شد.

“سردار سلیمانی” یک نابغه جنگی بود

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه مازندران گفت: سردارسلیمانی یک نابغه جنگی و استراتژیست بی‌همتا بوده است.

شهادت "سردار سلیمانی" یک وحدت را احیا کرد

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه مازندران گفت: شهادت سردار سلیمانی باعث شد در نظام جمهوری اسلامی وحدتی احیا شود و برای آغاز گام دوم انقلاب انرژی خوبی داشته باشیم.

نفوذ هکر‌های ایرانی به یک سایت دولتی آمریکا

پیام مازند - بنابر اعلام خبرگزاری فرانسه، هکر‌های ایرانی با نفوذ به یک سایت دولتی آمریکا، پیام‌هایی را منتشر کرده‌اند مبنی بر این که انتقام سردار سلیمانی را از آمریکا خواهند گرفت

سطح ایستایی آب زیر زمینی دشت های مازندران رو به افزایش است

پیام مازند - ساری- شرکت آب منطقه ای مازندران اعلام کرد که سطح ایستابی منابع آب زیرزمینی دشت‌های این استان به دلیل افزایش حدود 20 درصد بارندگی در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رو به افزایش است.

نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد اغاز شد

پیام مازند - ساری- آئین گرامیداشت نخستین برداشت مکانیره برنج کشور از رقم طارم محلی در سطح یک هکتار با حضور شماری از شالیکاران به همراه استاندارمازندران عصر چهارشنبه در روستای` شومیا ` محمودآباد برگزار شد.

پژوهش و تحقیقات پیوست عملیاتی داشته باشد

پیام مازند - ساری - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اجرایی شدن پژوهش‌ها گفت: پژوهش و تحققیقات باید پیوست عملیاتی داشته باشد.

مغفول ماندن واژه "اضطرار اقلیمی" در ایران

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو شورای هماهنگی شبکه ملی محیط زیست و منابع طبیعی کشور گفت: ما از تغییرات اقلیمی به بحران‌های اقلیمی و در نهایت به اضطرار اقلیمی رسیدیم و باید به آن توجه ویژه داشته باشیم بنابراین موضوعی که مسئله اول جهان بوده اما متاسفانه در ادبیات مسئولان قرار نگرفته و مغفول مانده است.

نخستین عمل تهاجمی اندوواسکولار عروق مغز در دانشگاه‌های علوم پزشکی شمال کشور

پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس بیمارستان آیت‌الله روحانی (ره) بابل از انجام نخستین عمل تهاجمی اندوواسکولار عروق مغز در دانشگاه‌های علوم پزشکی شمال کشور با بهره‌برداری از دومین دستگاه آنژیوگرافی خبر داد.

سهم بالای دانشگاه علوم پزشکی بابل در ارائه خدمات درمانی به بیماران در مازندران

پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از سهم بالای ارائه خدمات درمانی بیمارستان‌های این دانشگاه به بیماران خارج از شهرستان بابل و استان مازندران خبر داد.

برای حل مشکلات،اعضای هیات علمی را به شهر خود دعوت کنید

پیام مازند - تهران- معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: هیات علمی شان است و شغل نیست و بسیاری از آن‌ها گروه‌هایی دارند که اقدامات بسیاری انجام می‌دهند و اگر از آن‌ها درخواست شود به استانی برای حل مشکلی بیایند، حضور پیدا می‌کنند. بنابراین نکته مهم تیم سازی است، باید از اعضای هیات علمی بخواهید که در مشکلات و صنایع حضور پیدا کنند.

صنعتی شریف فعال‌ترین دانشگاه کشور در ارتباط با صنعت است

پیام مازند - تهران- معاون پژوهشی دانشگاه شریف گفت: صنعتی شریف یکی از فعال‌ترین دانشگاه‌ها برای ارتباط با صنعت است که از نظر آماری رتبه نخست را در تمام حوزه‌ها دارد و انجام پروژه‌های مختلف صنعتی نیز رو به رشد است.

مدارس شهری مازندران به زیرساخت‌های هوشمندسازی مجهز شدند

پیام مازند - ساری - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران با اشاره به اجرای طرح فراهم کردن زیر ساخت‌های هوشمندسازی مدارس استان از سال گذشته ، گفت : تاکنون این طرح در مدارس شهری مازندران اجرا شده است و این مدارس ظرفیت‌های لازم را برای راه‌اندازی مدرسه هوشمند دارند .

آداب و رسوم مازندرانی‌ها به بوته فراموشی سپرده شد

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه مازندران معتقد است: امروزه متاسفانه آداب و رسوم بومی و محلی مازندران به نفع برخی رسوم و عادات ملی و فراملی (جهانی) به بوته فراموشی سپرده شده است و مقوله‌ای است که توجه جدی مسئولان فرهنگی ذی‌ربط را جهت معرفی و احیای این ذخایر ارزشمند فرهنگی می‌طلبد.

جلوگیری از تخریب، نخستین گام وحدت حوزه و دانشگاه است

پیام مازند - ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: نخستین گامی که برای وحدت و همسویی دانشگاه و حوزه باید برداشت جلوگیری از فضای تخریب و آتش افکنی میان این دو مرجع علمی است.

دیدگاه یک استاد اقتصاد درباره دلایل فساد اقتصادی

پیام مازند - عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه در همه کشورها فساد اقتصادی وجود دارد، گفت: فساد در بخش رسمی اقتصاد یک کشور شکل می‌گیرد و به بخش‌های غیر رسمی سرایت پیدا می‌کند.

برنامه‌ریزی اشتغال با "شبکه فناوری و نوآوری در مازندران"

پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیر شبکه فناوری و نوآوری در مازندران گفت: شبکه فناوری و نوآوری استان در یک ماه گذشته با حمایت معاون فناوری رئیس جمهور، پارک علم و فناوری و استانداری مازندران با هدف قصد پایه‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگ اشتغال و کسب و کار در مازندران تشکیل شده است.

سورپرایز آذری جهرمی کلا روی هوا ماند

پیام مازند - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تاکنون شرکت پست برای راه اندازی سیستم پست پهپادی درخواست مجوز نکرده است

صنعت گردشگری برگ برنده‌ای نسبت به صنایع دیگر است

پیام مازند - عضو هیئت علمی گروه جهانگردی دانشگاه مازندران معتقد است: امروزه صنعت گردشگری در تولید محصول و بکارگیری افراد مختلف نقش بسزایی داشته و سن و سال برای آن معنا ندارد صنعتی که همه افراد را در خود جای می‌دهد و برگ برنده صنایع دیگر بوده است که قابل مقایسه با آن‌ها نیست.

کمبود امکانات مدارس برای پژوهش‌های دانش‌آموزی را قبول دارم

پیام مازند - وزیر آموزش و پرورش گفت: قبول دارم که اکنون برخی از مدارس به دلیل محدودیت اعتباری این امکان را برای انجام طرح های تحقیقاتی و پژوهشی دانش آموزان ندارند، اما همیشه در شرایط سختی و کمبودها، نیروی انسانی می تواند جانشین همه کاستی‌ها و کمبودها باشد.

جلوگیری از پوسیدگی زودرس دندان در کودکان از شیرخوارگی آغاز می‌شود

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تغذیه مکرر کودک با مایعات توسط شیشه شیر و استفاده از پستانک جهت آرام کردن و خوابیدن کودک در طول شب را از مهمترین علل ایجاد پوسیدگی زودرس در کودکان دانست.

شما اهل مهاجرتید؟

پیام مازند - عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه مازندران گفت: براساس داده‌های پیمایش مقطعی، نزدیک به نیمی از جمعیت ایران تمایل به مهاجرت دارند.

کسب و کارهای امروزی در جستجوی ایده‌های خلاق فناوری

پیام مازند - ایسنا/مازندران عضو کمیسیون تخصصی آموزش، پژوهش و ترویج سازمان ملی کارآفرینی کشور گفت: امروزه اکثر کسب و کارها در جستجوی خلق ایده‌های جدید در فضای فناورانه هستند تا از دانش برای عرضه تولیدات و خدمات جدید برای مشتریان خود بهره ببرند و از این طریق زیرساخت‌های لازم را برای نوآوری فراهم کنند.

ساير مطالب

پرتاب اولین ماهواره 5G برای دسترسی به اینترنت

نفوذ هکر‌های ایرانی به 200 شرکت آمریکایی

جهرمی: 350 هزار «آیفون» خاموش شد

دست نگه دارید؛ گوشی‌های تاشو ارزان می‌شوند!

فیسبوک و اینستاگرام از دسترس خارج شدند

در سال 97 بر جهان فناوری چه گذشت؟

خودروی برقی لوکس ارزان قیمت در راه است

خاطره وزیر ارتباطات از قهرمان زندگی‌اش

فیسبوک بیش از دو هزار حساب کاربری ایران و روسیه را مسدود کرد

کودک 3 ساله یک آی‌پد را 49 سال قفل کرد!

اپل، دوباره اپلیکیشن‌های ایرانی را غیرفعال کرد

سامسونگ گلکسی ای 40معرفی شد

پرفروش‌ترین برند‌های لپ‌تاپ کدام‌اند؟

اینستاگرام، صفحه سردار کمالی را مسدود کرد

پیشنهاد ایجاد شبکه امن و بومی به جای اینستاگرام

انجمن فیزیک آمریکا از دو محقق ایرانی تقدیر کرد

امشب بارش شهابی را از دست ندهید

خداحافظی سامسونگ و ال‌جی از بازار ایران

نمایش ایستگاه شارژ خودروهای برقی در گوگل مپ

اگر اینستاگرام‌ هک شد چه کاری باید انجام داد؟

دستیار گوگل به اطلاعات شخصی شما دست می‌یابد

فروشگاه اینترنتی «بامیلو» رسما تعطیل شد

ایده محقق ایرانی برای تسخیر ماه با حفر تونل

سایفون: ایران پیشرفته‌ترین فیلترینگ دنیا را دارد

اطلاعات 49میلیون اینفلوئنسر اینستاگرامی فاش شد

گوگل پسوردهای برخی کاربران را ذخیره کرد

«ناسا» نخستین شریک خود را انتخاب کرد

یک نوجوان سایت اپل را به خاطر استخدام هک کرد

ورود شبکه 5G به ایالات متحده آمریکا

هشدار هوآوی به آمریکا: به خودتان آسیب می‌زنید

ثبت نخستین تصویر از گرد و غبار اطراف سیاهچاله

یافتن تولیدات گمشده اپل حتی در صورت آفلاین

هک کردن تمام آیفون‌ها و آی‌پد‌ها ممکن شد

مزیت شبکه اینترنت 5G فقط سرعت نیست!

اختلال مجدد اینستاگرام در سراسر جهان

هوش مصنوعی مچ دزدان فروشگاه را می‌گیرد

کشف کوچک‌ترین سیاره توسط فضاپیمای «تس»

ناسا در فضا فلفل پرورش می‌دهد

شناسایی 18 پروژه خدمات الکترونیک تامین اجتماعی با رایتل

چهار ایرانی نامزد دریافت جوایز ژئوفیزیک آمریکا

اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد

هکِ گوشی‌ مقامات 20 کشور از طریق واتس‌اپ

جهرمی: وصل شدن اینترنت موبایل معلوم نیست!

آمار‌های دروغ درباره اینترنت موبایل

آخرین وضعیت دسترسی کاربران به اینترنت

آذری‌ جهرمی: پیگیر وصل اینترنت موبایل هستم

فجایع زیست محیطی از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌تر است

آزمایش ژنتیک خانواده های دارای معلول رایگان انجام می شود

دانشگاه‌ها امروزه معنای واقعی خود را ندارد

کمک  641 میلیارد تومانی به دانشجویان بی بضاعت/ صندق رفاه دانشجویی مستلزم صرف اعتبارات کلان است

ضرورت توسعه آموزش‌های فنی وحرفه ای در بهشهر

محصولات تراریخته تجاری است یا ...

رونمایی از اولین پروژه استارتاپی دانشجویان علوم پزشکی

پروژه های پژوهشی پیوست فناوری داشته باشد

آنفلوآنزا در قرنی که گذشت

مادران باردار، کودکان و سالمندان در معرض ابتلا به آنفلونزا

"شبکه سازی" طرح فعلی وزارت علوم است

آموزش عالی کشور باید در راستای توسعه قرار گیرد

ایران رتبه 15 را در جایگاه علمی جهان دارد

وزیر علوم امروز به غرب مازندران سفر می کند

عاقبت باران‌های سیل‌آسا در مازندران

قانون در بحث تعدد زوجات نیازمند اصلاح است

نوسان سه متری ارتفاع دریای خزر در 150 سال گذشته

برگزاری دوازدهمین نمایشگاه جهادگران علم و فناوری بسیج مازندران

نشست تخصصی زیست فنآوری کشاورزی در مازندران برگزار شد

گلخانه‌های پلاستیکی و خطرات زیست محیطی آن در مازندران

بارندگی‌های مازندران خارج از فصل است

پایان مسابقات علمی رباتیک کشور با معرفی برترین‌ها در تنکابن

سومین مناظره  دانشجویی به میزبانی دانشگاه علمی کاربردی بابل برگزار شد

آغاز رقابت‌های کشوری رباتیک در تنکابن

بخش کشاورزی 85 درصد آب کشور را می‌بلعد

نخستین جشنواره ایده بازار هنرستانی کشور در مازندران خاتمه یافت

پویش اطلاع رسانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران کلید خورد

شناسایی رویشگاه جدید مروارید هیرکانی در مازندران/مشاهده بروز بیماری قارچی در "سوسن‌چلچراغ"

رئیس دانشگاه آزاد استان مازندران و واحد ساری منصوب شد

اختراع دستگاه بیوگاز به عنوان "اولین نیروگاه بیوگاز ایرانی" در مازندران

اختراع دستگاه بیوگاز به عنوان اولین دستگاه ایرانی در مازندران

حفظ استادان موجود، سیاست سرپرست دانشگاه آزاد مازندران

بیماری عفونی هزار چهره مازندران را بشناسید

اولین دوره مسابقات کشوری رباتیک در مازندران برگزار می‌شود

همایش ارتقای علوم انسانی در مدارس در مازندران برگزار می‌شود

چرا حال صنایع مازندران خوب نیست!؟

باغ‌های سیاه ریشه به چه مراقبت‌هایی در فصل پاییزه نیاز دارند؟

مهمان مدیترانه‌ای در مازندران قربانی گرفت

خطر زلزله بیخ گوش شهری در مازندران

مطالعات منسجمی درباره معماری صفوی در مازندران انجام نشد

سهم 86 درصدی زنان مازندران در کسب رتبه‌های برتر معلم پژوهنده

جراحی ضایعه نادر عروق گردنی در بیمارستان آیت اله روحانی بابل

ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی گیاهان دارویی در مازندران

انتقال آب خزر؛ 16 میلیون متر مکعب جابجایی خاک دارد

پروژه‌ای که به صرفه نیست

سندی که تحول آفرین نیست!

شناسایی 210 هزار نفر به فشار خون بالا در مازندران

بارندگی پاییزی پر از اما و اگر در مازندران

چرا یادگیری زبان انگلیسی ضرورتی مهم برای دانش آموزان است؟

تک درنای سفید سیبری به مازندران بازگشت

چه نوع لبنیاتی مصرف کنیم؟

بشار اسد: با حمله ترکیه مقابله می‌ کنیم

بهره‌برداری چند باره از اراضی کشاورزی چالش برانگیز است

انتقال آب بین منطقه ای در دنیا منسوخ شده است

لزوم توسعه فرهنگ حفاظت از جنگل‌های هیرکانی

رامسر رکورد دار سال آبی کشور

صیادان به فکر بازسازی ذخایر باشند

پررنگی فعالیت‌های فناورانه زنان در مازندران

کنترل تولید زباله، نیاز به فرهنگ عمومی دارد

فراتر از ذهن در جنگل‌های هیرکانی

سیستم زراعی بسته؛ چرخه‌ای مناسب برای تقویت خاک است

چرا ماهیان دریای خزر خودکشی می‌کنند؟

رنگین کمان‌های فراری در قلاب گردشگران

محتوای کتاب‌های آموزشی مدارس جوابگوی نیاز دانش آموزان است

زائران اربعین بدون تزریق واکسن مننژیت وارد عراق نشوند

ورود شیرآبه‌های سمی به دریا؛ عمق آلودگی زیست محیطی در مازندران

بخش سی سی یو بیمارستان بهشهر افتتاح شد

مازندران به ساخت اولین پارک کسب و کار فضاپایه کشور نزدیک‌تر شد

فرصتی به نام گردشگری میراث در مازندران

ایتالیا ماهان را تحریم می کند یا نه؟

جهاد دانشگاهی مجری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی می‌شود

فرونشست در راه مازندران...

کشاورزی مازندران بدون فارغ التحصیل!

بیماری قلبی و عروقی عامل مرگ بیش از 17 میلیون نفر در جهان

راهکارهای کاهش میزان مصرف آب در کشاورزی

پیشگیری از انقراض گونه شمشاد در جنگل های هیرکانی

پل‌های مازندران با سازه‌های بتنی ساخته شود

اولین عامل مرگ وناتوانی در دنیا چیست؟

هم‌اکنون شرایط اقلیمی مازندران چگونه است؟

توسعه گردشگری با مشارکت بخش خصوصی امکان پذیر است

ردیابی سودجویان طب سنتی در بابل

خطر پسآب شهرک های صنعتی برای اراضی کشاورزی در مازندران

جراحی مغز در بیمارستان امام خمینی (ره) نور

این فعالیت تجاری–خوراکی را جدی بگیرید!

برگزاری کلاس‌های اقتصاد مقاومتی برای دانشجویان مازندران

2500 نفر از جامعه دانشگاهی تحت پوشش بنیاد نخبگان مازندران

اراضی کشاورزی آلوده؛ در محاصره شهرک‌های صنعتی

نقش نیروی دریایی در کشور مغفول مانده است

محیط زیست مازندران؛ آلوده‌تر از همیشه

جهاد دانشگاهی مازندران میزبان داوطلبان‌ آزمون جامع دوره‌های کوتاه مدت گردشگری

کارگاه آموزشی دریانوردی در دانشکده فنی محمودآباد به بهره برداری رسید

افزایش رانش زمین با ویلاسازی در ارتفاعات مازندران

برگزاری هشتمین دوره مسابقات ملی مناظرات دانشجویی در مازندران

تشکل ها راهکاری در حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

برگزاری هشتمین دوره مناظره دانشجویی مرحله استانی، به میزبانی دانشگاه پیام نور

آلوده بودن اراضی کشاورزی کنار شهرک های صنعتی مازندران یک حقیقت است

مدرسه فرصت کم نظیری برای ساختن آینده است

ارتقای کیفیت ساخت و ساز با رعایت استفاده از مصالح استاندارد در مازندران

پروژه پردیس پارک علم و فناوری مازندران کلنگ زنی می شود

کاشت گونه غیربومی پالونیا تهدید است

جنگ آینده کشورها برای تصرف منابع انرژی است؟

یکپارچه سازی اراضی کشاورزی باعث معکوس شدن روند مهاجرت از روستا

گروگان گازهای گلخانه‌ای را بیشتر بشناسید!

کنفرانس چالش‌های نوین مهندسی صنایع، مدیریت و حسابداری در مازندران