پیام مازند

آخرين مطالب

دبیر حزب وحدت و همکاری ملی مازندران :

نقد عملکرد دولت باید با ارائه سند و مستدل باشد سياسي

نقد عملکرد دولت باید با ارائه سند و مستدل باشد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - دبیر حزب وحدت و همکاری ملی مازندران با اظهار این که نامزدهای ریاست جمهوری مناظره با یکدیگر را به همایش نقد و تخریب دولت تبدیل کرده‌‍‌اند ، گفت : متاسفانه نقدهایشان هم فاقد پشتوانه علمی بود ، در حالی که نقد عملکرد دولت باید با ارائه سند و مستدل باشد.

علی اصغر بهمنش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : همیشه عنوان شده که نقد منصفانه باعث رفع کاستی ها و حرکت به جلو می شود و این در صورتی امکان پذیر است که نقدها پشتوانه علمی داشته باشد ، دلیل و سند برایش ارائه شود و مهم تر از همه ریشه های ناموفق بودن عملکرد با نگاه علمی و عقلانی شکافته شده و راهکار ارائه شود.
وی با اظهار این که در مناظره های ریاست جمهوری با وجود این که دولت مستقر به سیبل نقد و تخریب تبدیل شده بود ، هیچ کس حرفی از علت مشکلات و راهکار برون رفت ارائه نکرد ، گفت : مرز اینگونه نقد کردن به خاطر مستند و مستدل نبودن و نپرداختن به ریشه ها و عدم ارائه راهکار با تخریب مشخص نمی شود و مردم هم با اینگونه برخورد قانع نمی شوند که پای صندوق رای حاضر شوند.
این فعال سیاسی با تبیین فرق نقد و تخریب یکی از تفاوت های این دو را در حسن نیت افراد دانست و افزود : در نقد زمانی که با پشتوانه علمی و مستدل باشد و ریشه ها شناسانده شود ، حتی اگر راهکار هم ارائه نشود ، مخاطب می فهمد حسن نیت وجود دارد ولی وقتی مطالب بدون پشتوانه و کلی طرح می شود و به ریشه ها توجهی نمی شود و راهکار بدیل هم ارائه نمی گردد ، اینجا دیگر ما با تخریب مواجه هستیم و مخاطب اینگونه برداشت خواهد کرد که اظهارات از روی بغض و کینه صورت می گیرد.
بهمنش نقد عملکرد دولت ها را یکی از ابزارهای مهم اصلاح روش ها و بهینه سازی سیستم اداره کشور در دوران مدرن دانست و گفت : نقد عملکرد دولت باید همواره در کشور ساری و جاری باشد و رسانه ها و احزاب و نخبگان باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند ، ولی نامزدهای ریاست جمهوری هنگام قرار گرفتن پشت میز مناظره باید برنامه هایشان را ارائه دهند و تبیین و تشریح کنند و البته پس از این مرحله می توانند برنامه خودشان را با مقایسه عملکرد دولت در همان بخش تبلیغ نمایند و به عنوان برنامه بدیل و بدیع معرفی کنند .
وی با اظهار این که تاکنون با برگزاری دو مناظره میان نامزدهای ریاست جمهوری مردم شاهد چنین نگاهی به مناظره از سوی نامزدها نبودند و احساس اجحاف می کنند ، تاکید کرد : نامزدها باید بدانند در این دوره از انتخابات بیشتر از هر زمانی با شهروندان آگاه به مسایل روز و مشکلات کشور مواجه هستند چون اولا مردم مشکلات کشور را با گوشت و پوستشان احساس می کنند و بر معیشتشان تاثیرگذاری کرده است و ثانیا به یمن فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تا حدود زیادی ریشه های مشکلاتی که سفره اشان را کوچک تر کرده می شناسند ، در نتیجه مناظره کنندگان باید با نگاه به چنین شهروندانی مسایل را مطرح کنند.
این فعال سیاسی مازندران گفت : مطمنا هر دولتی در زمان فعالیت خود نقاط ضعف و قوتی دارد که دولت آقای روحانی نیز از این قاعده مستثی نبوده است ، اما بخشی از این نقاط ضعف به خودِ دولت بر نمی گشت و ناشی از مسائل بین المللی و خارجی بوده است . 
وی با تاکید بر این که دیدگاه بی طرفانه در خصوص عملکرد دولت آقای روحانی دارد ، افزود : برخی نامزدهای انتخاباتی مسائلی مربوط به سلامت و ارائه خدمات در این بخش ارائه کردند و عنوان شد این دولت در این زمینه اقدام لازم و مناسب را انجام نداده است ، در حالی که طرح تحول نظام سلامت از طرح های بسیار خوب و قوی این دولت بوده است که نتیجه آن را ما در زمینه های مختلف بهداشت و درمان همچون افزایش تعداد مراکز درمانی ، هتلینگ بیمارستان ها و پوشش بیمه ای شاهد هستیم .
بهمنش گفت : دولت آقای روحانی در پنج سال نخست روی کار آمدنش توانست فعالیت های خوبی را در جامعه انجام دهد که موردی از آن همین مسائل مربوط به بهداشت و درمان است و مردم اینها را می بینند.
وی یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید را به سرانجام رساندن برجام و خارج کردن پرونده هسته ای ایران از شورای امنیت سازمان ملل دانست و افزود : این که دولت بعدی آمریکا به صورت یکجانبه و غیراخلاقی از این توافق خارج شد ، تقصیر دولت آقای روحانی نبوده است چنان که از بسیاری از پیمان های بین المللی دیگر هم خارج شد و جهان را دچار شوک کرد.
این فعال سیاسی با تقسیم عملکرد دولت تدبیر و امید به دو مقطع قبل و بعد از سال 97 ، توضیح داد : از سال 1397 و با خروج یک طرفه ترامپ از برجام دولت درگیر مشکلات و تبعات آن شد. در زمان امضای برجام هم این موضوع قابل پیش بینی نبود و اتفاقا زیرکی مذاکره کنندگان ایرانی برجام این بوده که آن را طوری رقم زدند که خروج آمریکا با انتقاد هم پیمانانش مواجه شد و آنها محکومش کردند ولی در مناظره نامزدهای ریاست جمهوری طوری برخورد شد که انگار دولت آقای روحانی مقصر خروج ترامپ از برجام بوده است.
وی افزود : این بی انصافی است که ما اداره کشور با همه مشکلات و مشقات پس از سال 97 و خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های ظالمانه بی سابقه طی 40 سال عمر انقلاب اسلامی را نبینیم . این دولت توانسته در چنین شرایطی که درآمدهای نفتی تقریبا به صفر رسید و بانک های ما تحت تحریم قرار گرفتند و در داخل هم عده ای با معطل نگه داشتن لایحه پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی موسوم به « اف ای تی اف FATF » حلقه محاصره را تنگ تر کردند ، کشور را اداره کند.
دبیر حزب وحدت و همکاری ملی در مازندران گفت : انتظار از نامزدهای ریاست جمهوری این است که اگر قرار است نقاط ضعف دولت و برجسته کردن آن تبدیل به محتوای مناظره اشان شود ، حداقل نقاط قوت و کارهای انجام شده در این هشت سال را نیز عنوان کنید. اینگونه چشم بستن بر تمامی خدمات دولت و توصیف عملکرد دولت با عناوین " عملکرد بد" قبال قبول نیست و مردم نیز آن را تایید نمی کنند .
وی افزود : این که برای کسب رای مردم بخواهیم تمام این خدمات را نادیده بگیریم و دولت را تخریب کنیم ، به نظام هم ظلم کرده ایم . مردم نیز این مسائل و اهداف را لمس می کنند و نامزدها مطمئن باشند با ادامه این روند ، شاهد پاسخ معکوس مردم خواهند بود.

پیام مازند

پاسخ نه مردم به تخریب‌ها
وی ادامه داد : شرافت انسانی و عقل این اجازه را نمی دهد که برای اینکه به مقام و یا جایگاهی برسیم از هر طریقی به دنبال ضربه زدن به دیگری باشیم ، بلکه باید از نظر توانایی ، تجربه ، سوابق و توانمندی فنی و علمی خود را اثبات کنیم و دیگران را هم با همین ترازو مورد ارزیابی قرار دهیم.قطعا در این صورت شنونده و بیننده را می توانیم مجاب کنیم که حرف ها و اظهارنظرهایی که می کنیم معتبر و قابل استناد است ، نه اینکه با حرف های دور از اخلاق به دنبال زدن و تحریب یک نفر باشیم تا بتوانیم به خواسته مورد نظر خود برای به دست آوردن آن جایگاه برسیم.
بهمنش گفت : مردم کشورمان که خسته از بداخلاقی ها و مسائل اینچنینی هستند بسیار در این زمینه هوشیارند و نمی توان نظر و آرای مردم را با این بداخلاقی ها جلب کرد.
وی از دروغ و توهین به عنوان دو فاکتور و عنصری نام برد که در مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری به وضوح دیده شد ، و تاکید کرد : این شیوه برخورد میان افرادی که قرار است رییس یکی از قوای کشور شوند مناسب نیست . باید این رویه اصلاح شود.
این فعال سیاسی گفت : با توجه به اینکه در مناظراتی که صورت گرفت و گفتمان های انجام شده برنامه ای از سوی کاندیداها مطرح نشده است و تنها شیوه و روال تخریب جای خود را به ارائه برنامه داده است ، قطعا مردم در انتخابات پیش رو بر اساس عملکرد گذشته به این افراد رای خواهند داد چون مناظره تا اینجا آنها را به نتیجه نرسانده است و این یعنی ما دو مناظره خنثی داشته ایم با این تفاوت که ممکن است نتیجه معکوس هم بدهد یعنی به جای ترغیب مردم به مشارکت ، آنها را دلسرد کرده باشد .

پیام مازند

FATT راهی برای خروج کشور از مشکلات
بهمنش به مطالب عنوان شده از سوی برخی کاندیداهای ریاست جمهوری در باره گروه ویژه اقدام مالی موسوم به « اف ای تی اف FATF » هم گفت : یکی از عجایب مناظره این بود که افرادی که سه سال تمام با پیوستن کشور به این معاهده مخالفت می کردند ، هنگام مناظره به مدافع آن تبدیل شدند ، در حالی که این سئوال برای همگان مطرح است که اگر برجام و این معاهده حلال مشکلات کشور است پس چرا در این سال ها با معطل نگه داشتن اف ای تی اف و انتقاد تند و تیز از برجام تلاش کردند تا کشور از مزیت های آن استفاده نکند ؟
وی افزود : شکی نیست که پیوستن به معاهدات بین المللی راهی برای کمک به کشور برای رفع پاره ای از مشکلات است ، مشکلاتی که تا سر سفره مردم پیشروی کرده است. با پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی ی عنی اف ای تی اف FATF ، بانک ها و موسسات مالی ایران که در شرایط محدودیت و قفل شدن قرار دارند ، از این حالت خارج می شوند . همچنین مشکلات مالی و ارزی بازرگانان و تجار در این زمینه رفع خواهد شد و این اجازه به آنها داده می شود که بتوانند تبادلات تجاری و مالی خود را انجام بدهند.
این فعال سیای گفت : پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی که اکثر کشورهای جهان در آن عضو هستند باعث می شود تا چالش هایی که جهان علیه ایران وضع می کند همچون شفافیت و یا حقوق بشر برداشته شود و سنگ اندازی در مقابل اجرای آن نمی تواند به سود کشور باشد . 
بهمنش همچنین از نبود دلیل قانع کننده در خصوص برخی اظهار نظرهای اقتصادی نامزدها انتقاد کرد و اظهار داشت : اینکه کاندیدایی اعلام می کند که به افراد بیکار ماهانه یک میلیون و 200 هزار تومان پرداخت می کند آن هم در شرایط مالی فعلی کشور قابل قبول و درک نیست . کسی که قرار است میلیون ها مسکن بسازد بدون این که مشخص کند منابع آن را چگونه و از کجا قرار است تامین نماید ، برخورد صادقانه با مردم نیست. وعده افزایش چندین برابری یارانه نقدی در وضعیتی که تامین مالی آن نیازمند درآمدزایی بالاست و در وضعیت اقتصادی و سیاسی و بین المللی کنونی هم دورنمایی برای آن وجود ندارد ، می تواند فریبکارانه تلقی شود.
وی افزود : اگر واقعا نامزدها برای اینگونه برنامه ها ، دستورالعمل اجرایی دارند ، باید در مناظره اعلام می کردند چون عملی کردن این برنامه ها یعنی این که ما اقتصاد ما باید وارد رشد چنددرصدی شود و سرمایه گذاری ها شتاب بگیرد و ایجاد چنین زمینه ای نیازمند رفع تحریم ها و تعامل مناسب بین المللی است ولی در این بخش نامزدها چندان اختیاری ندارند و تصمیم گیری در باره آنها حاکمیتی است در نتیجه این ابهام برای مردم مطرح می شود که با توجه به کاهش درآمدهای نفتی و مسائل مربوط به صادرات چطور منابع اجرای چنین حرفی قابل تحقق است ؟
بهمنش برنامه های مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری را که غالبا با تخریب یکدیگر و یا دولت انجام شده را راهکاری برای جلب مشارکت مردم ندانست و تاکید کرد : با رویه ای که از سوی صدا و سیما در برگزاری این مناظرات در پیش گرفته شد ، مردم ناامیدتر شده اند و مناظره مردم را به تصمیم برای مشارکت در انتخابات نرسانده است چه رسد به این که آنها را نسبت به وجود نامزدی اصلح و با برنامه متقاعد کرده باشد .
برچسب‌ها
انتخابات 1400 FATF مناظره مشارکت انتخاباتی مازندران حسن روحانی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تبلیغات انتخاباتی

لینک کوتاه:
https://www.mazan-online.ir/Fa/News/212381/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

احیای مطالبات زنان از مسیر انتخابات

قاضی‎زاده: حفظ ارزش ریال باید ناموس دولت باشد

حجت‌الاسلام رئیسی: سفره مردم نباید به دلار بند شود

آمادگی کامل برای برقراری امنیت انتخابات در استان

کمال علیپور نائب رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهر و روستاهای مازندران شد

ریال باید ناموس دولت باشد/ 30 درصد جامعه از گرسنگی سلولی رنج می‌برند

اهدای 29 هزار واحد خون در استان طی سال جاری

شهر رودیان شاهرود دوباره به رویان تغییر نام یافت

برتری فوتبالیست های شمس آذر مقابل نماینده بابلسر

کشور به اصلاح سیاست‌های مالی و پولی نیاز دارد

ارزش پول ملی ناموس دولت است/لزوم اصلاح سیاست‌های پولی

فریم به فریم با گل بی‌نظیر پاتریک شیک/ این گل بهترین گل یورو 2020 می‌شود؟

بازار سرمایه بعد از انتخابات چگونه خواهد بود؟

جدیدترین موضع گیری انتخاباتی هادی العامری

انتخابات در ساری الکترونیکی است

مذاکره‌کننده سابق درباره پول‌های بلوکه شده ایران، سفیر جدید سئول در تهران شد

نمکی: با خزانه خالی و بانک مرکزی بدون پول کرونا را مدیریت کردیم

نام شهر زرگرمحله بابل به « زرگر » تغییر نام یافت

نظام بانکی توسط بانک‌های خصوصی احاطه شده/ «تعارض منافع» مانع اصلی اصلاحات اقتصادی است

علی کریمی، تماشاگر بازی هوادار تهران و خیبر خرم آباد / عکس

چرا نرخ ارز به‌سادگی پایین نمی‌آید؟

ریال باید ناموس دولت باشد/ ما جنگ، زور و تحکیم نمی‌خواهیم و به دنبال زندگی کردن هستیم

فجرسپاسی با شکست رایکا بابل صدرنشین لیگ دسته یک شد

سرمربی رایکای بابل استعفا داد

لیگ یک / هوادار و عنایتی صدرنشین ماندند

لیگ یک / خوشبختی فجر با دو ضربه ی پنالتی

آمار کرونا مازندران 24 خرداد؛ 67 بهبودیافته و 61 بستری جدید

کناره گیری لطفی از هدایت رایکای بابل

برپایی انتخاباتی سالم و بدون هرگونه حاشیه از جمله وظایف ستاد انتخابات است

قاضی‌زاده هاشمی: ریال باید ناموس دولت باشد

کرونا نوازی در ستاد انتخاباتی برخی نامزدهای شورا در قائمشهر

رونمایی محسن بنگر از سیمون کیائر وطنی؛ داریوش شمس هم جان یک فوتبالیست را نجات داده بود

پیروزی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز در مقابل رایکای بابل

گام محکم شهرداری آمل برای بهبود سیمای شهری، کاهش قطع درخت و پایداری برق شهری

رشد 62 درصدی و 36 درصدی پول و شبه پول در اقتصاد ایران

موارد بستری کرونایی در مازندران به 322 نفر رسید

هشدار؛ مردم فریب واریز پول از طرف ستادهای انتخاباتی را نخورند/عکس‌های واریزی در فضای مجازی جعلی است

انتخابات اجباری در بعضی کشورها/ رأی ندهی باید پول بدهی!

آغاز موج گرما در مازندران

افزایش محسوس و تدریجی دمای هوای مازندران

خبرگزاری اصولگرا: در برخی کشورها، رأی ندهی باید پول بدهی!

8 داماد بیچاره بخاطر این زن زیبا بدبخت شدند+ عکس

چیرگی هوادار تهران بر خیبر خرم آباد با یک گل

جریمه بیش از 32 هزار دستگاه خودرو در محورهای شمال

3 باب عطاری متخلف در آمل پلمب شد

کشف 10 دستگاه ماینر غیرمجاز در آمل/ علت قطعی برق چه بود؟

دستگیری سرکردگان اصلی یک شرکت هرمی در چالوس

اسامى نامزد‌های انتخابات شورا‌های اسلامى شهر چالوس

اسامی کاندیدا‌های انتخابات شورای شهر تنکابن

نجات جان یک بره آهوی بی پناه در بهشهر