پیام مازند

آخرين مطالب

جهش تولید با کار نمایشی صورت نمی‌گیرد اجتماعي

جهش تولید با کار نمایشی صورت نمی‌گیرد
  بزرگنمايي:

پیام مازند -

پیام مازند


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سعید جلیلی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با مردم مازندران که از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز پخش شد، مازندران را با پیشینه تمدنی هزاران ساله و مردمی دارای پیشینه استقلال خواهی و مبارزات ضد استبدادی دانست و گفت: مازندران اولین حکومت شیعی در ایران را تشکیل داد و دیار حماسه و افتخار و زادگاه مشاهیر و مفاخر جهان اسلام است.
او افزود: جوانان مازندرانی در عرصه‌های مختلف مانند دفاع مقدس، دافاع از حرم اهل بیت و میادین ورزشی حماسه‌های غرور آفرین خلق کردند که برای مردم ایران قابل احترام است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی‌ها انتخابات را رویکرد حداقلی می‌دانند و معتقدند اینکه کشور اداره و چند مشکل حل شود کافی است، اما این نگاه درستی نیست.
سعید جلیلی افزود: در هشت سال گذشته بررسی‌های علمی انجام شده و به این جمع بندی رسیدیم که ایران توانمندی‌های ارزشمندی دارد و نباید اینگونه اداره شود بلکه باید جهش و پیشرفت قابل توجه‌ای داشته باشد.
او با بیان اینکه دستیابی به این هدف هم اراده هم برنامه می‌خواهد، گفت: اراده برای توسعه کشور در بستر یک برنامه مطالعه شده باید خود را نشان دهد.
هر روستا یک سلول چهش
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مازندران امروز فرصت‌های بسیار ارزشمندی دارد و اگر قابلیت‌های این استان با برخی کشور‌های اروپایی مقایسه شود فرصت‌های بیشتری از آن‌ها دارد.
سعید جلیلی با بیان اینکه جهش ایران بدون جهش مازندران و جهش مازندران بدون جهش شهر‌ها و روستا‌ها ممکن نیست، افزود: هر روستا یک سلول برای جهش کشور است و باید برای همه روستا‌ها برنامه‌ای طراحی شود تا تمام توانمندی‌های آن روستا شناسایی و برنامه ریزی شود.
او ادامه داد: بهترین و موثرترین افراد برای طراحی مدل این جهش مردم و نخبگان همان استان هستند که بیشتر از همه به ظرفیت‌ها و مشکلات آگاهند و مردم قبل از دولت باید سند پیشرفت استان را در دست داشته باشید و این را از دولت مطالبه کنند.
جهش تولید بدون کار نمایشی
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در هشت سال گذشته یک دولت در سایه تشکیل شده بود، گفت: دولت سایه تشکیلات و حزب نبود بلکه یک گفتمان بود که در آن مدلی طراحی شد تا سایه مردم بر سر دولت گسترانیده شود.
جلیلی افزود: اگر دولتی کار خوبی انجام می‌دهد باید سایه تقویت و حمایت مردم را داشته باشد و اگر خطا کرد و مسیر غلطی رفت مردم به او هشدار بدهند.
او ادامه داد: جهش تولید با کار نمایشی صورت نمی‌گیرد و مشکلات کشور با کسانی که فقط ادعا دارند و نمایش می‌دهند حل نمی‌شود بلکه بیاد خالصانه و بدون هیچ منتی برنامه پیشرفت و مطالبات مردم را با دقت مطالعه و برنامه ریزی کرد
مزیت‌های مازندران فرصتی برای جهش
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مازندران فرصت‌های بسیار ارزشمندی برای جهش دارد، گفت: حتی یک مزیت این استان برای توسعه هر استانی کفایت می‌کند.
او گردشگری، کشاورزی، وجود جنگل، دریا، مواهب طبیعی، آبزیان، و شبکه ترانزیتی را از مزیت‌های استان دانست و ادامه داد: موقعیت جغرافیایی، نزدیکی به پایتخت و همسایگی با 5 کشور حاشیه دریای خزر فرصت‌های بزرگی را برای توسعه استان ایجاد کرده است که مردم باید ثمره آن را بچشند.
سعید جلیلی با بیان اینکه مازندران بالاترین سطح امید را در کشور دارد و می‌تواند این الگو را در همه عرصه‌ها رشد دهد، افزود: متاسفانه از همجواری با کشور‌های دریای خزر استفاده حداقلی شده است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر صحبت از پیشرفت می‌کنیم یعنی هیچ فرصتی در مازندران نباید نادیده گرفته باشد و اگر برنامه ریزی درست برای بهره برداری از این فرصت‌ها و قابلیت‌ها باشد نه تنها فقر سبز را در استان شاهد نیستیم بلکه بسیاری از مشکلات را می‌توان برطرف کرد و شاخص‌های کشور را نیز توسعه داد.
او با بیان اینکه مازندران در تولید 14 محصول رتبه نخست را در کشور دارد، گفت: متاسفانه کشاورزان سهم اندکی از این درآمد‌ها دارند در حالیکه کشاورز باید با تمام وجود سود حاصل از این توانمندی در کشوررا باید لمس کند.
سعید جلیلی به ساختار نامناسب توزیع محصولات کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: سیستم توزیع محصولات کشاورزی باید بگونه‌ای باشد که سود به جیب کشاورز برود نه به جیب دلالان.
فعال کردن شرکت‌های تعاونی تخصصی
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر استفاده از فن آوری‌های جدید در کشاورزی تاکید کرد و گفت: 300 هزار هکتار از زمین‌های خوزستان تسطیح شد و مردم این استان از آن بهره می‌برند.
سعید جلیلی تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی زمین‌های کشاورزی مازندران را یکی از برنامه‌ها برای توسعه بخش کشاورزی دانست و ادامه داد: این کار باید به شرکت‌های تعاونی تخصصی که فارغ التحصیلان کشاورزی عضو آن هستند واگذار شود.
او بر توسعه صادرات کشاروزی و تسهیلات خرید تضمینی نیز تاکید کرد و افزود: زنجیره تکمیل محصولات کشاورزی با بکار گیری شرکت‌های دانش بنیان هر میزان بیشتر شود هم سبب اشتغال می‌شود هم درآمد و ارزاوری را افزایش می‌دهد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه صنعت گردشگری در مازندران نیز فرصت بسیار خوبی برای توسعه است، گفت: حضور سالانه 35 میلیون گردشگر در مازندران فرصت بسیار ارزشمندی برای تحول در اشتغال و تولید ثروت در استان است که با ایجاد زیرساخت‌ها این کار ممکن فراهم می‌شود.
جلیلی یکی دیگر از عرصه‌های بسیار مهم برای توسعه استان و کشور را جنگل‌های شمال کشور دانست و گفت: برخی کشور‌های اروپایی با شرایط مشابه چندین میلیارد دلار از جنگل درآمد دارند و می‌توان نگاه فرصت محور به جنگل‌ها داشت.
او افزود: با تشکیل تعاونی‌های جنگل داری می‌توان هم اقتصاد جنگل را رونق داد، هم محیط زیست را حفظ کرد و اجازه جنگل خواری و دست درازی به جنگل را نداد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کشور در چهار سال اول با یک جهاد بزرگ می‌تواند به جهش بزرگ دست پیدا کند افزود: لازمه دستیابی به این جهش برنامه ریزی، توجه به روستا‌ها و فعال کردن قالبیت‌های کوچک در همه مناطق کشور است.
انتهای پیام / ک

لینک کوتاه:
https://www.mazan-online.ir/Fa/News/213254/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

برگزاری مسابقه کتابخوانی «دولت سری و زیر نور مهتاب»

تیم ملی کوراش بانوان، میهمان اردوی آماده‌سازی مازندران

افزایش 12 درصدی فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

مرمت بخشی از بافت تاریخی خرم‌آباد آغاز شد

مبارزه با علف های هرز در 450 هزار هکتار شالیزار مازندران

تامین آب شرب بابل و بابلسر پایدار شد

کاهش شدید حجم آب سد «ایوشان» خرم‌آباد؛ با کشاورزان متخلف برخورد قانونی می‌شود

برخورد شدید با تخلیط کنندگان برنج

برداشت برنج در 4000 هکتار از شالیزارهای مازندران

شغل من آدمکشی است البته نه برای پول / اعدام برای مهدی سیاه +عکس

مراکز رفع نقص کارت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 اعلام شد

تیرانداز مازندرانی به فینال نرسید

طرح برخورد با خودرو‌های آفرود در سوادکوه

افزایش 12 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

امروز در کدام استان‌های کشور باران می‌بارد؟

دستور نمکی برای واکسیناسیون گروه‌ های جدید

ادعای جدید آمریکا در مورد ارتباط مالی سپاه و قطر

سیما بینا خواننده ایرانی: روزی هزار دفعه می میرم...

آغاز ثبت‌نام «خادمیاران اربعین»

ذخایر خونی مازندران کاهش یافت

آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی در کشور

ذخایر خونی در مازندران کاهش شدید یافته است

مراکز درمانی نیروی دریایی تجهیز می شوند

تفکر انقلابی مانع اجرای نقشه‌های دشمنان می‌شود

انبارهای نفت و لوله های پوسیده انتقال بنزین پاشنه آشیل تهران

برنامه احتمالی قطع برق 3 مرداد مازندران

ندری: دولت روحانی جایی برای خلق پول باقی نگذاشته است / کنترل نقدینگی و تورم برای دولت سیزدهم هزینه دارد

جزئیات کمیاب شدن تنها داروی کرونا در کشور

افزایش 12 درصدی تلفات حوادث رانندگی در مازندران

فضاسازی میدان‌های منطقه6 تهران همزمان با دهه ولایت

افزایش 12درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

پونک، پونه زار تهران

چشم در چشم کرونا/ مسافرانی که عاقبت به خیر نمی‌شوند

هر کیسه سیمان به بالای 110 هزار تومان رسید

شلیک خونین دزدان مسلح غرب تهران به پلیس + فیلم گفتگو و عکس تجهیزات

چشمه نور، میانبری برای رسیدن ایران به جهش علمی و فناوری

کابینه دولت سیزدهم باید انعکاس مطالبات مردم باشد

دوئل پرسپولیس - سپاهان به مرحله حساس رسید/ تنور داغ انتهای جدول

چرا خشونت‌های عیان زنانه در جامعه افزایش دارد؟

ابتکار: دولت دوازدهم گفتمان رایج در مورد زنان را تغییر داد

امیدواریم رویداد کمند آغاز افقی نوین در دانشگاه‌ها باشد

کسی که 300 کیلومتر آمده، حاضر است جریمه بدهد و برنگردد | بعضی‌ها پلاک تهران اما خوش‌نشین مازندران هستند | نمی‌شود جلوی اینها را گرفت

درد دل مردم | با این شیوه تفکیک زباله مشکل خوراک دام حل می‌شود/ ترفند راتیل برای پول گرفتن از مردم!/چرا پرونده قضایی باید در شهر ساکن خوانده بررسی شود؟

بهره‌برداری فاز اول تصفیه‌خانه آب شهرهای گروه الف مازندران

محدودیت ورود به استان مازندران تا 4 مردادماه ادامه دارد/59 هزار خودرو از ابتدای امسال اعمال قانون شدند

دورتموند؛ ماشین چاپ پول فوتبال آلمان و اروپا

محمدمهدی عسگرپور: از عجایب ایران است که برای ممیزی آثار شبکه نمایش خانگی، از سازنده پول هم می‌گیرند

فریم به فریم با شروع و پایان موشک ایرانی در فوتبال (گزارش ویژه)

پیوستن بازیکن فصل گذشته تیم فوتسال شهروند ساری به گیتی پسند اصفهان

طاها مرتضوی به تیم فوتسال گیتی پسند پیوست