پیام مازند

آخرين مطالب

شرکت های دانش بنیان 300 هزار میلیارد تومان فروش داشته اند/ چشمه نور کانون حضور دانشمندان جهانی علمي

شرکت های دانش بنیان 300 هزار میلیارد تومان فروش داشته اند/ چشمه نور کانون حضور دانشمندان جهانی
  بزرگنمايي:

پیام مازند -

پیام مازند


معاون علمی و فنآوری رئیس جمهوری گفت: با فعالیت 7 هزار شرکت دانش بنیان بیش از 300 هزار میلیارد تومان محصولات این شرکت ها به فروش رسیده است.
به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سورنا ستاری عصر دوشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در استانداری برگزار شد با گرامیداشت یاد شهید بابایی اظهارداشت: شهید بابایی از مردان بزرگ این خطه است که با رشادت های خود الگویی بی مانند از خود برجای گذاشت که برای مدیران می تواند درس باشد.
وی گفت: شهید بابایی از دوستان نزدیک شهید ستاری( پدر معاون رئیس جمهور) بود که پروازهای برون مرزی خود را ثبت نمی کرد و در چنین روزی و یک روز قبل از شهادت شهید بابایی به ایشان تلفن کرد و گفت به دلم شور افتاده و توصیه می کنم که ماموریت پروازی نروی اما عباس بابایی رفت و با برخورد یک ترکش به جت جنگی و ترکشی به شاهرگ در عید قربان شهید شد.
ستاری تصریح کرد: هرگز تا آن روز گریه پدرم که افسر جنگی بود را ندیده بودم اما برای شهید بابایی گویی شکست و خرد شد و خودش هم 7 سال بعد شهید شد و باید اذعان کرد بابایی فردی تاثیرگذار و یک الگو بود که اگر بخواهیم درست خدمت کرده و بتوانیم ایده های خود را پیاده کنیم باید از شهید الگو بگیر یم.

پیام مازند

وی یادآورشد: در جنگ نو آوری لازم بود و ما همین عامل پیروزی شد و امروز هم برای موفقیت به نوآوری نیاز شدید داریم.
معاون علمی و فنآوری رئیس جمهور اظهارداشت: ما ایده هایی را در 8 سال اخیر در بخش پژوهش پیاده کردبم که روی فرآیند آن تاکید دارم و باورمان این است که توسعه یک موضوع سخت افزاری نیست البته شاید یک زمان دیدگاه همین بود اما امروز جایگاه نرم افزاری دارد.
وی گفت: توسعه یک تحول فرهنگی است و پایین دست آن می شود نرم افزار لذا روح پژوهش مهم است و شما وقتی در مورد توسعه حرف می زنید منظور فرهنگ توسعه است و باید بخش خصوصی، دولتی و مردم یک طرح را بخواهند تا عملیاتی بشود.
ستاری اضافه کرد: امروز برای توسعه به زیست بوم و اکوسیستم نیاز داریم و لازم است بخش خصوصی در فناوری مشارکت کند تا کارها شتاب گیرد.
فعالیت 7 هزار شرکت دانش بنیان/ فروش 300 هزار میلیارد تومانی
.معاون رئیس جمهور بیان کرد: در حال حاضر 7 هزار شرکت دانَش بنیان و صدها شتابگر علمی داریم که بالای 300 هزار میلیارد تومان فروش شرکت های دانش بنیان است و این افتخار می تواند عامل تحرک بیشتر در آینده باشد.
وی اظهارداشت: در آموزش و پژوهش سرمایه گذاری خوبی صورت گرفته و اگر اثار آن را در بودجه و اقتصاد کشور نبینیم حتما یک جای کار ایراد دارد و با این همه مراکز پژوهشی نتوانیم یک لایننس درست کنیم کارها ایراد دارد.
ستاری اضافه کرد: چالش ما در اکو سیستم است و محصول حاصل از سرمایه گذاری لذا باید دانست که در پژوهش و تولید محصول دولت نمی تواند ورود کند و واکسن و خودرو بسازد و قطعا فقط دانشگاه قادربه حل مسئله نیست و باید مراکز رشد و نوآوری و فرهنگی داشته باشید که ارزش کار را بداند.

پیام مازند

وی گفت: تجاری سازی ایده ها فقط با کمک سرمایه گذاری بخش خصوصی ممکن می شود و پارک هایی موفق هسنتند که زیرساخت سرمایه گداری را مهیا کنند به طوری که امروز در پارک پردیس بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی انجام شده که نشان میدهد مقرون به صرفه و اقتصادی است.
ستاری افزود: پارک های علم و فناوری با هدف مشارکت و حضور بخش خصوصی احداث شدند تا محصولاتی تولید شود که ارزش چند برابری نفت را دارد و می تواند اقتصاد کشور را نجات دهد.
معاون علمی و فنآوری رئیس جمهور بیان کرد: امروز محصولات دانش بنیانی داریم که چند گرم آن 4 هزار دلار ارزش دارد و ما باید به جای کارخانه های فولاد به دنبال ارزش افزوده در محصولات دانش بنیان برویم.
وی گفت: پارک علم و فنآوری قزوین با این که کارهای خوبی انجام داده اما در برخی مسائل عقب مانده و ما انتظار داریم در واگذاری زمین، تکمیل پردیس آبیک و احداث کارخانه نوآوری شتابان عمل کند و از قافله عقب نماند.
ستاری اظهارداشت: فرهنگ مدیریت در استان مهم است و باید در میان مردم عادی این تفکر شکل بگیرد که قادریم کارهای بزرگی را ممکن کنیم نه این که 90 درصد دارو در داخل ساخته شود و داروی کرونا بسازیم اما مردم مسخره کنند و آن را باور نکنند.
وی اضافه کرد: امروز یک مبارزه جدی بین افتصاد نفتی و اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته که مستمر است وهمه باید کمک‌ کنیم تا پیروز شویم زیرا 100 سال سلطه نفت در کشور فرهنگی ایجاد کرده که ما منتظریم کارها با غول چراغ جادو حل شود در حالی که مدیران و مردم و بخش خصوصی باید باور کنند با ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بخش دانش بنیان می توانیم اقتصاد را متحول کنیم.
ستاری گفت: با توجه به این که کارخانه نوآوری ندارید آماده تامین زیرساخت برای قزوین هستیم اما بشرط این که بخش خصوصی تز هما ابتدای کار ورود کند.
وی از حمایت خود از ایجاد پارک سلامت هم خبرداد و افزود: در صورت ارائه طرح پارک سلامت از سوی دانشگاه علوم پزشکی حمایت خواهیم کرد و در صورت واگذاری سریع زمین برای ایجاد کارخانه نوآوری هم مساعدت لازم صورت می گیرد.

پیام مازند

ستاری در پاسخ به انتقاد مهندس صفر لک مدیر سابق اجرایی پروژه چشمه نور در خصوص تغییر مدیریت و بی توجهی به تامین اعتبارات طرح گفت: چشمه نور از مباحث بسیار داغ و مهم استان و کشور است و این گونه ‌پروژه ها در قالب اهداف نوآوری اتفاق می افتد و دولتها حتما باید در این بخشها سرمایه گذاری کنند.
وی یادآورشد: این پروژه ها به دلیل حجم کلان سرمایه گذاری در یک دوره زمانی طولانی تکمیل می شود به طوری که طرح رصد خانه تاریخ 20 ساله دارد که در4 سال اخیر تکمیل شد اما تاکید جدی داریم که این گونه پروزه ها در داخل ساخته شود.
ستاری اضافه کرد: در ساخت رصد خانه بیش از 100 هزار قطعه بکار رفته و ابعاد تلسکوپ آن در ردیف 8 تلسکوپی است که در نیم کره شمالی وجود دارد لذا برای ما مهم است که خودمان تلسکوپ بسازبم و نیروی تخصصی تربیت کنیم و کار طولانی می شود.
وی اظهارداشت: در طرح چشمه نور هم باید خودمان طراحی کنیم و آن را بسازیم البته از خارجی ها هم استفاده می کنیم و به دلیل اهمیت موضوع آمادگی داریم در معاونت ریاست جمهوری زیر بار اعتباری آن برویم و می دانیم حداقل 10 سال زمان لازم دارد تا تکمیل شود.
معاون رئیس جمهور بیان کرد: این طرح ها را باید خودمان مدیریت کنیم و به جایی برسیم که همه بپذیرند این کارها مهم است و به تصمیم جمعی برسیم که طرح باید تکمیل شود و طرح چشمه نورهم لازم است به جرمی برسد که همه بپذیرند که با اجماع ملی حتما تکمیل شود.
ستاری افزود: طرح چشمه نور بدون تردید مرکز مراجعه دانشمندان جهان خواهد شد و ما هم تلاش می کنیم با بهره گیری از تجارب شتابگر ایتالیا و اسپانیا در پژوهش و تربیت نیروی انسانی جلو برویم و در حین اجرای بک ‌پروژه سنگین علمی کمک کنیم تا فرایند تجاری سازی توسط بخش خصوصی توانمند اجرا شود.
طرح چشمه نور به مرحله بلوغ رسیده است
وی اضافه کرد: طرح چشمه نور امروز به مرحله بلوغ رسیده و ما امسال 100 میلیارد تومان به آن اختصاص می دهیم تا کار شتاب گیرد.
ستاری در خصوص نظارت بیشتر بر نحوه مدیریت چشمه نور هم قول همکاری داد.

لینک کوتاه:
https://www.mazan-online.ir/Fa/News/219265/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ورود مردم به استانهای شمالی ممنوع شد

طولانی‌ترین تونل خاورمیانه در البرز به بهره‌برداری می‌رسد

محورهای مازندران بارانی و دارای مه گرفتگی است

تحویل 50 هزار قطعه بچه فیل ماهی خاویاری به بخش خصوصی

20 هزار پُرس غذای گرم بین نیازمندان خرم‌آباد توزیع می‌شود

حال و هوای کردستان در عید بزرگ غدیر خم/ خیابان‌های سطح شهر غرق در نور وشادی/ گوشت قربانی میان نیازمندان توزیع شد

پیکر بانوی مدافع سلامت در خرم‌آباد تشییع شد

کشف نور در پشت یک سیاهچاله برای اولین بار

توضیح قوه قضائیه درباره عفوِ محکومان آبان 98

امام جمعه شیراز: اختلاس از سگ‌ گردانی بدتر است

واکنش یک نماینده به طرح محدود سازی اینترنت

طرح ضد اینترنت مجلس، هرج و مرج ایجاد می‌ کند

برپایی غرفه گفتمان غدیر در منطقه 2

جشن بزرگ عید غدیر در بابل

نگاه مدیریت شهری به فرهنگ زیرساختی است

جاده های مازندران بارانی و دارای مه گرفتگی است

بابل وارد مرحله برپایی اقامتگاه بیماران کرونایی شد

تجلیل از خانواده های شهید سادات همزمان با عید غدیر

تیغ کرونا و دریا بر گردن محمودآباد

بارش رحمت الهی در روز عید غدیر

مدیرعامل پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد خبر داد: جذب دونده کنیایی

ایران‌ایر بازهم به خرم‌آباد نیامد

ماجرای واحد پول ایران در مسابقه افغانستانی!

برنامه خاموشی‌های مازندران در هفتمین روز مرداد

وزارت کشور ورود به استان‌های شمالی را ممنوع کند | کاهش رعایت پروتکل‌ها به زیر 30 درصد فاجعه است

وزارت کشور ورود مردم به استانهای شمالی را ممنوع کند

نام من عشق است / شماره اول نشریه علمی «ترند» دانشگاه فرهنگیان پردیس دکتر شریعتی ساری منتشر شد

حادثه هولناک در جاده هراز / ریزش سنگ جان یک نفر را گرفت

افزایش قیمت بلیت به ایستگاه قطار رسید

معرفی 5 انیمیشن سینمایی ترسناک + عکس

طولانی‌ترین تونل کشور و خاورمیانه امروز با حضور وزیر راه افتتاح می شود

طولانی‌ترین تونل کشور و خاورمیانه امروز افتتاح می شود

وزارت بهداشت: سفرها و فاجعه کرونایی در مازندران/ خطری جدید به نام «لامبدا»

توهین رسانه افغانستانی نسبت به پول ملی ایران

معصومه ابتکار تأکید کرد: اهمیت بازاریابی مجازی و کارآفرینی برای بانوان سرپرست خانوار / تبادل تجربیات ایران و اندونزی در زمینه توانمندسازی زنان

پیام تسلیت فرمانده انتظامی مازندران در پی درگذشت ستوانیکم "مازنی"

جان باختن مامای 35ساله که در بخش کرونایی‌ها خدمت می‌کرد

مراسم تحلیف رییس جمهوری منتخب ساعت 17 چهاردهم مرداد برگزار می‌شود

جان باختن مامای 35 ساله که در بخش کرونایی‌ها خدمت می‌کرد

رشد اقتصادی آسیا تغییر خواهد کرد؟

◄ سقف وام مسکن محرومان 100 میلیون تومان شد

مراسم تحلیف 8 نفر از کارآموزان قضایی با حضور رئیس کل دادگستری مازندران برگزار شد

دیدار مردمی رییس کل دادگستری مازندران با 65 نفر از مراجعه کنندگان

خنکای هوا در راه مازندران

بدهکاری 40 میلیارد تومانی دولت به باغداران مازندرانی

راه اندازی سامانه هوشمند توزین به زودی در مازندران

احمد نور به پیشنهاد قطری ها جواب مثبت نداد!

جمع آوری 150 معتاد متجاهر در خرم آباد

مازندران، همچنان ورود ممنوع

نبرد جام و اعتبار، تصمیم نهایی احمد نور و واران در یونایتد / آیتم اختصاصی طرفداری