پیام مازند

آخرين مطالب

تفاوت بین تتر ERC20 با تتر TRC20 اجتماعي

تفاوت بین تتر ERC20 با تتر TRC20
  بزرگنمايي:

پیام مازند -

پیام مازند


ارز دیجیتال باثبات و یا به اصطلاح استیبل کوین تتر، اولین رمز ارزی است که به منظور مبارزه با نوسانات بازار ارزهای دیجیتال و تسهیل روند ترید برای کاربران توسعه یافت. به دلیل کاربرد فراوان این ارز دیجیتال، تتر هم اکنون در چندین بلاکچین مختلف از جمله اتریوم و ترون عرضه می شود که در این مقاله به بررسی تفاوت های این دو خواهیم پرداخت.
با ما همراه باشید.
استیبل کوین چیست؟ با فراگیری ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های امن، ورود این تکنولوژی به مسیر اصلی بازار و همچنین افزایش استفاده روزانه از این دارایی ها، استیبل کوین ها به یکی از مهمترین عضوهای این صنعت تبدیل شده اند. با استفاده از استیبل کوین ها، روند معاملات تسهیل و تسریع شده و این استیبل کوین ها هستند که در تشخیص سلامت حوزه ارزهای دیجیتال، به عنوان یک ابزار اجتناب ناپذیر به کار می روند.
استیبل کوین ها نوعی از ارزهای دیجیتال هستند که با هدف مقابله با نوسانات بازار ارزهای دیجیتال توسعه یافته اند. استیبل کوین ها همچنین به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش دارایی های دیجیتال به کار می روند.
این دسته از ارزهای دیجیتال عموما برای ثابت نگه داشتن قیمت خود، به یک دارایی خاص مانند طلا و یا ارزهای فیات وابسته بوده و از این رو، عرضه آن ها محدود است.
از دیدگاه بازارهای سنتی، استیبل کوین ها از طریق یک "دارایی خاص" حمایت می شوند. بنابراین واضح است که برخلاف سایر ارزهای دیجیتال که قیمتشان بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود، استیبل کوین ها قیمتی ثابت را ارائه می دهند.
انواع استیبل کوین ها تقسیم بندی استیبل کوین ها معمولا بر اساس نوع پشتوانه آن ها صورت می گیرد. استیبل کوین ها از نظر نوع پشتوانه، به چهار دسته تقسیم می شوند.
استیبل کوین با پشتوانه ارز فیات یکی از رایج ترین انواع ارزهای دیجیتال با ارزش ثابت، استیبل کوین ها با پشتوانه ارزهای فیات هستند. این دسته از دارایی های ثابت به دلیل در دسترس بودن ارزهای فیات و اعتماد عموم به آنها، بیشترین استفاده را در بازار ارزهای دیجیتال دارند.
استیبل کوین با پشتوانه کالا این دسته از ارزهای دیجیتال با قیمت ثابت، توسط کالاهایی که قابل تبدیل به پول هستند پشتیبانی می شوند. یکی از متداول ترین این کالا ها، فلز گرانبهای طلا است. فلزهای گرانبها مانند طلا به دلیل قابلیت ذخیره ارزش، نسبت به سایر دارایی ها ارزش خود را به خوبی حفظ می کنند.
استیبل کوین با پشتوانه ارزهای دیجیتال این گروه از استیبل کوین ها توسط دیگر رمز ارزها پشتیبانی می شوند. به طور معمول، ارزهای دیجیتال پشتوانه استیبل کوین ها، ارزهایی با سرمایه های زیاد، مانند بیت کوین و اتریوم هستند. با این حال پشتیبانی شدن یک استیبل کوین توسط دارایی های دیجیتال، در این بازه زمانی کمی غیر منطقی است چرا که ارزهای دیجیتال به خودی خود نوسانات بی شماری را متحمل هستند و هدف از توسعه استیبل کوین ها، کاهش نوسانات بازار است.

پیام مازند

استیبل کوین های بدون پشتوانه این دسته از استیبل کوین ها توسط هیچ دارایی ای پشتیبانی نمی شود و در نتیجه رویکرد آن ها درست مانند چاپ پول توسط بانک های مرکزی است.
تتر چیست؟ ارز دیجیتال تتر، یک استیبل کوین و یا یک رمز ارز با ارزش ثابت یک دلار است که با هدف تسهیل ترید ارزهای دیجیتال به بازار عرضه شد.
رمز ارز تتر با نام اختصاری USDT بی شک یکی از پرطرفدارترین استیبل کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال است. حال به دلیل محبوبیت این استیبل کوین و همچنین افزایش روزانه حجم معاملات این ارز، بلاکچین های مختلف شروع به صدور تترهای مخصوص به خود کرده و در نتیجه انواع مختلفی از تتر به بازار عرضه شد.
کمپانی ارائه دهنده تتر که tether limited نام دارد، در ابتدای فعالیت خود اعلام کرد که پشتوانه استیبل کوین تتر دلار آمریکا بوده و این ارز تماما توسط بانک مرکزی آمریکا پشتیبانی می شود. چندی بعد رسانه های خبری به این اعلامیه کمپانی tether limited واکنش نشان داده و اظهار کردند که این ارز دیجیتال ربطی به ارز فیات دلار نداشته و دولت ایالات متحده آمریکا به هیچ عنوان از آن حمایت نمی کند.
حمایت نشدن تتر توسط دولت آمریکا به این دلیل بحث برانگیز بود که در صورتی که تتر توسط دلار آمریکا پشتیبانی نمی شد، پس از نظر عرضه نیز تفاوتی با فیات نداشت. به عبارت دیگر، در صورتی که ادعای تتر، مبنی بر این که تعداد تترهای موجود در بازار، برابر دلارهای چاپ شده است، درست نباشد، بدین معنی است که ارز تتر دارای عرضه نامحدود است و چون این ارز قابل استخراج نیست، پس از هوا تولید شده و به فروش می رسد.
حال با این وجود که ارز پایدار تتر مخالفان خود را دارد، همچنان یکی از پرطرفدارترین و پراستفاده ترین ارزهای دیجیتال به شمار رفته و بسیاری از تاجران بین المللی این ارز را جایگزین دلارهای مبادلاتی خود کرده اند.
حجم معاملات روزانه تتر، از زمان شروع فعالیت این پروژه تاکنون هرروز درحال افزایش بوده است. در ابتدای فعالیت این استیبل کوین در سال 2016، تتر در مقام 30 کوین مارکت کپ قرار داشت. در سال 2017، این ارز به رتبه 25 دست یافت و افزایش روز افزون استفاده از آن باعث شد که رتبه تتر در کوین مارکت کپ به سومین ارز برتر ارتقا یابد. 

پیام مازند

مقایسه تتر erc20 با تتر trc20 تتر بلاکچین اتریوم (USDT-ERC20) دلار USDT-ERC20 تتر ارائه شده بر بستر اتریوم است. آدرس عمومی این نوع از تتر از شبکه بلاکچین صادر شده و واریز و برداشت این ارز نیز در بلاکچین اتریوم صورت می گیرد. پروتکل مورد استفاده این نوع از تتر، ERC-20 است.
مزایای تتر ERC20 پشتیبانی شده توسط اکثر کیف پول های ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط اکثر صرافی های ارهای دیجیتال کارمزد به صرفه (کمتر از اومنی) تراکنش های سریع (15 ثانیه) آدرس تتر erc20 آدرس تترهای بلاکچین اتریوم و یا همان USDT-ERC20 با عبارت 0x آغاز می شود.
کیف پول‌های تتر erc20 به طور کلی هر کیف پولی که توکن های erc20 بلاکچین اتریوم را ساپورت می کند، تتر erc20 را نیز حمایت می کند.
خرید تتر erc20 به منظور خرید ارز دیجیتال تتر erc20، کاربران مقیم ایران قادرند تا با مراجعه به پلتفرم معاملاتی موربیت، این ارز را به امن ترین شکل و به صرفه ترین کارمزد دریافت کنند.
تتر بلاکچین ترون (USDT-TRC20) دلار USDT-TRC20 نوعی از تتر است که بر روی بلاکچین ترون توسعه یافته است. آدرس سپرده گذاری تتر TRC-20 آدرس شبکه ترون است و واریز و برداشت های این ارز نیز بر بستر بلاکچین ترون صورت می گیرد. پروتکل مورد استفاده این تتر TRC-20 است.
مزایای تتر TRC20 ارتباط آسان با سیستم Daap هزینه کارمزد رایگان روند تراکنش کاملا شفاف آدرس تتر trc20 آدرس تترهای بلاکچین ترون و یا همان USDT-TRC20 با عبارت TX آغاز می شوند.
کیف پول‌های تتر trc20 کیف پول سخت افزاری ledger nano s کیف پول نرم افزاری (موبایل، دسکتاپ، وب) Guarda کیف پول دسکتاپ Atomic کیف پول نرم افزاری (دسکتاپ و موبایل) eidoo کیف پول موبایل Cobo کیف پول مخصوص وب Tronscan کیف پول مخصوص موبایل Tron خرید تتر trc20 به منظور خرید تتر trc20 ، کاربران مقیم ایران قادرند تا با مراجعه به پلتفرم معاملاتی موربیت، این ارز را به امن ترین شکل و به صرفه ترین کارمزد دریافت کنند. 
تتر erc20 یا trc20؟ کدام بهتر است؟ به طور کلی، تتر بلاکچین بیت کوین و یا همان USDT-OMNI از همه انواع تترها قدیمی تر و پر مصرف تر است، با این حال از آنجایی که مبادلات با ارز دیجیتال تتر ممکن است به صورت روزانه صورت بگیرد، مشکلاتی چون هزینه کارمزد و همچنین سرعت پایین تراکنش ها، استفاده روزمره این ارز در بلاکچین بیت کوین را محدود کرد. 
بلاکچین اتریوم با هدف برطرف کردن این مشکلات، تتر را بر روی پروتکل ERC-20 ارائه داد. مزیت این پروتکل بر پروتکل اومنی، سرعت بالاتر تراکنش ها و هزینه به صرفه تر کارمزد بود. با این حال باز هم هزینه کارمزد های دریافتی توسط شبکه اتریوم، برای مصرف روزانه تتر ERC20 کمی زیاد است. 
با وجود موارد یاد شده، تتر ارائه شده در بلاکچین ترون و یا همان USDT-TRC20 ارائه دهنده سرعت بالای تراکنش ها و همچنین کارمزد رایگان است. تنها مشکل این نوع از تتر این است که تترTRC20 توسط بسیاری از کیف پول ها حمایت نمی شود.
انتهای رپرتاژ آگهی/

لینک کوتاه:
https://www.mazan-online.ir/Fa/News/221036/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بازدید معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی خوزستان/ تصویر

باز هم ... از دامن زن مرد به معراج می رود

جوانان ایران اسلامی ما می‌توانیم را به جهان ثابت کردند.

تداوم روند کاهشی کرونا و حضور چشمگیر مسافران در مازندران

تخم‌مرغ‌های همدان راهی خرم‌آباد و اهواز می‌شوند

رئیس‌جمهور در یادمان شهدای قلاویزان: چند بار از مرز مهران راهی کربلا شدم/ حضور در مسیر راهیان نور برای مسؤولان درس‌آموز است

خلعتبری: آقای گل لیگ نباید 500هزار دلار بگیرد؟

آیا باید حتماً از فیلتر UV در عکاسی دیجیتال استفاده کرد؟

روایت بیمار و درد پول نقد در مطب برخی پزشکان استان خراسان جنوبی

حضور در کلاس درس، تهذیب و آموزش است

کانال متعفن فاضلاب، ابر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ری

هراس نداشتن از ایجاد تغییر و تحول در آموزش و پرورش

ثبت‌نام دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور از 5 آذر

پیشرفت جامعه با آموزش و پرورش پویا امکان‌پذیر می‌شود

کانال متعفن فاضلاب؛ ابر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهرری

پیشنهاد جلسه مشترک برای حل معضل چندین‌ساله فاضلاب «عباس‌آباد»

بیشترین ماموریت های امدادی هلال احمر در استان مازندران انجام شد

عضو شورای شهر تهران/ سایه سنگین کانال متعفن فاضلاب روی زندگی اهالی عباس آباد

تورم زیر سایه غول نقدینگی

آغاز سال تحصیلی بیش از 500هزار دانش‌آموز مازندرانی به‌صورت حضوری و غیرحضوری

بروجرد قهرمان رقابت‌های وزنه‌برداری لرستان شد

محسن بنگر: شانس برد پرسپولیس نسبت به الهلال بیشتر است / اختصاصی طرفداری

قابل اعتمادترین خدمات باربری چالوس کدامند؟

از غرق شدن 4 نفر در آب‌های ساحلی مازندران تا حریق 50 هکتار از جنگل‌های بهشهر

آغاز فعالیت موکب اوقاف مازندران در سامرا

موذن: ساخت دستگاه 100 تنی ساماندهی زباله در سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران/ راه‌اندازی صندوق نوآوری در بسیج علمی

رئیس صندوق بین المللی پول متهم به دستکاری داده های اقتصادی چین شد

تحلیل انتقال رونالدو به یونایتد از زبان کفاشیان

شهباززاده نباید 500 هزار دلار بگیرد؟

دیروز چهار نفر در سواحل خزر غرق شدند

بستری 133 کرونایی در شهرستان بابل

دیروز چهار نفر در سواحل مازندران غرق شدند

تجلیل از رزمندگان و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد

انجام بیشترین ماموریت های امدادی هلال احمر در استان مازندران

غرق شدن 4 نفر در آب‌های ساحلی مازندران

50 هکتار از جنگل‌های بهشهر طعمه حریق شد

مدافع اسبق پرسپولیس شاگرد پیروز قربانی شد (عکس)

تداوم برخورد با متجاوزین به اراضی ملی در مازندران/ بیش از 20 هزار متر مربع از اراضی ملی آزاد شد

باران در جاده‌های مازندران/وضعیت ترافیکی جاده کندوان پرحجم است

تظاهرات مردم کابل علیه تحریم دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا

50 هکتار از جنگل‌های شهرستان بهشهر طعمه حریق شد

درد دل مردم| لیسانس بیکار حقوق مشکلم را با 3 میلیون حل کرد اما وکیل شاغل دو میلیارد پول می خواست!/ عوارض 12 برابری، برای خودروی 15 ساله / بیمه ها داروهای داخلی را هم پوشش نمی دهند!

کرونا 7 مازندرانی دیگر را به کام مرگ کشاند

تظاهرات مردم کابل علیه آمریکا

طرح دیوارنگاره ما مقتدریم در شهرستان‌های مازندران اجرا می‌شود

مهار آتش سوزی مراتع لاریجان

جوانان را باید همانند جوانان دوران دفاع مقدس تربیت کنیم

ابرچالش‌های محله عباس آباد با سه دهه قدمت

ثبت بیش از هشت هزار ازدواج امسال در لرستان

گاز چهار شهر لرستان به دلیل تعمیرات قطع می‌شود