پیام مازند

آخرين مطالب

شهردار منطقه 18:

نگاه مدیریت شهری به فرهنگ زیرساختی است شهرداری تهران

نگاه مدیریت شهری به فرهنگ زیرساختی است
  بزرگنمايي:

پیام مازند - سید محمد فیاض گفت : نگاه مدیریت شهری به فرهنگ، غیر دستوری و زیرساختی است و همواره تلاش داشته ایم تا با ایجاد زیر ساخت های لازم، فرهنگ عمومی و فردی را در شهر تهران ارتقاء دهیم و قطعا با توسعه زیر ساخت های شهری، "ارتقای فرهنگی" محقق می شود.

به گزارش شهر، سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 تهران در تشریح اقدامات فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته در مدت تصدی مدیریت شهری منطقه گفت: شهرداری منطقه 18 تلاش کرده است با همکاری مراکز دانشگاهی و نخبگان رشته‌های مرتبط با مدیریت شهری، اجرای وظایف و مسئولیت‌های لازم به منظور تبدیل نهاد شهرداری به یک نهاد اجتماعی را تسهیل کند.
فیاض افزود: مدیریت شهری منطقه 18 تهران می‌کوشد تا با ایجاد هم‎افزایی در فعالیت‎های اجتماعی و فرهنگی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش داده و تقابلات را به تعاملات اجتماعی تبدیل کند تا بدین وسیله سطح رضایتمندی و اعتماد مردم به حاکمیت افزایش یابد. نگاه مدیریت شهری به فرهنگ، غیر دستوری و زیرساختی است و همواره تلاش داشته ایم تا با ایجاد زیر ساخت های لازم فرهنگ عمومی و فردی را در شهر تهران ارتقاء دهیم؛ قطعا با توسعه زیر ساخت های شهری، "ارتقای فرهنگی" محقق می شود.
سید محمد فیاض تاکید کرد: بررسی اوضاع اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و جمعیتی منطقه در جهت تعیین خط مشی فعالیت‌های شهرداری در راستای فراهم آوردن زندگی آرام و پربار شهروندان ساکن در منطقه همواره در اولویت های ما بوده است. مطالعه چگونگی فعالیت‌های اجتماعی مردم در منطقه و شناسایی عوامل موثر در این گونه فعالیت‌ها و نهایتاً جمع‌آوری اطلاعات لازم از طریق پژوهش‌های علمی و ارائه راه‌حل‌های عملی بخشی از فعالیت های زیر ساختی در حوزه اجتماعی و فرهنگی می باشد.
فیاض خاطر نشان کرد: همکاری و هماهنگی با انجمن‌ها و شبکه‌های فرهنگی‌، اجتماعی و مذهبی به منظور آموزش امور فرهنگی و مذهبی؛ رفع کاستی‌های شهر در زمینه هایی که تأمین آنها در اختیار و صلاحیت شهرداری بوده و منجر به بهبود وضع اجتماعی و مذهبی شهر شوند، اولویت اصلی اجتماعی و فرهنگی ما در حوزه مدیریت شهری است.
شهردار منطقه 18 تاکید کرد: باید توجه داشت که ارائه راه‌حل‌هایی برای رفع مسائل و مشکلات اجتماعی پیچیده شهری که نیاز به اتخاذ تصمیم در سطوح بالای اجرایی و یا قانونگذاری در شهرداری دارد، ارتقای آگاهی‌های اجتماعی مردم در زمینه ایجاد نظم اجتماعی و همچنین برنامه‌ریزی جهت گذراندن اوقات فراغت نوجوانان، جوانان و اولیاء آنان از طریق برنامه های عمومی یا اجرایی در سرای محله های منطقه بعنوان یکی از برنامه های اصلی همواره دنبال می شود.
فیاض خاطر نشان کرد: فعالیت در راستای ارتقای سطح معرفت دینی، بزرگداشت شعائر مذهبی‌، توسعه فرهنگ اهل بیت (س) و فرهنگ ملی و تثبیت ارزش‌های انقلاب اسلامی و همچنین برنامه‌ریزی و تلاش در جهت توسعه رویکرد مبتنی بر سلامت شهری تنها بخشی از وظایف شهرداری مطابق ماده 55 قانون وظایف شهرداری ها است که بر عهده ما قرار داده شده است.
شهردار منطقه 18 با تاکید بر لزوم توسعه ورزش همگانی گفت:‌ برنامه‌ریزی و نظارت در جهت توسعه فرهنگی ورزش همگانی در محلات و فراهم نمودن امکانات مورد نیاز ورزشی محلات برنامه‌ریزی نظارت و ساماندهی و توسعه ورزش بانوان و برنامه‌ریزی و نظارت بر تعیین راهبردها و سیاست‌ها برای تأمین امکانات، زیرساخت‌ها و تجهیزات لازم برای عرضه خدمات فرهنگی به نظارت بر کلیه ادارات و واحدهای تابعه جهت اجرای صحیح اولویتهای مهم ، در راس برنامه ریزی های مدیریت شهری منطقه 18 است.
او خاطر نشان کرد: برگزاری وبینارهای تخصصی سلامتی و بهداشتی، ارائه خدمات مشاوره ای روانشناسی بصورت حضوری و مجازی، برگزاری کارگاهها و کلاسهای آموزشی بصورت مجازی در محلات، راه اندازی 5 مرکز انجام تست غربالگری کووید 19، دراختیار قراردادن دو مرکز واکسیناسیون در نواحی 1و5 شهری منطقه 18، ثبت نام و برگزاری لیگ حافظه برای سالمندان منطقه و برگزاری جلسات محله ای و منطقه ای کانون های سلامت محور منطقه 18 بخشی از اقدامات حوزه سلامت و بهداشت در حیطه خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 18 است.
فیاض تاکید کرد: اجرای برنامه های حمایت از مدارس اعم از عمرانی "ایزوگام و بهسازی سرویس بهداشتی"، تجهیزی و برنامه ای، اجرای اقدامات شهر دوستدار کودک، برگزاری کارگاههای آموزشی بصورت آنلاین در محلات و مدارس، برگزاری رویدادهای همسایه هم "ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی" و موتورسوار خوب، اجرای برنامه های طرح شهردار مدرسه "کارگاههای آنلاین، نشر پیامهای آموزشی بصورت مجازی، شرکت در جلسات شورای کودک، بازدید از پروژه ها" با رعایت دستورالعملهای بهداشتی، برگزاری ویژه برنامه های جشنواره فیلم و عکس مادر، حمایت از کسب و کارهای خانگی و معرفی به سامانه کوشانه و شناسایی و تجلیل از بانوان خیر و بی نشان محلات بخشی از برنامه های اجرایی در حوزه اجتماعی در مدیریت شهری منطقه 18 است.
مدیر ارشد شهری منطقه 18 افزود: برگزاری ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در قالب نصب بنرهای مرتبط در پرتابل های سطح منطقه، شناسایی تجلیل از دختران روزه اولی، اهدای بسته های معیشتی به زنان سرپرست خانوار عضو سامانه توانمند سازی، حمایت از روضه های خانگی بانوان در بوستان بانوان نرگس، اهدای بسته های فرهنگی به دختران روزه اولی، برگزاری ویژه برنامه های دهه کرامت و روز دختر، برگزاری ویژه برنامه های هفته عفاف و حجاب "تقدیر از بانوان محجبه محلات و کارگاههای آموزشی دوخت چادر" ، برگزاری ویژه برنامه های سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) تنها بخشی از فعالیت های اجرایی شده فرهنگی با رویکرد مذهبی با حمایت شهرداری منطقه 18 است.
سید محمد فیاض گفت : اداره خدمات اجتماعی منطقه 18 با اجرای برنامه و اقدامات متنوع از جمله راه اندازی سمن سرا، مرکز کارآفرینی کودکان کار، پایگاه خدمات اجتماعی و مجمع خیرین، مطبخ حسینی و اهدای جهیزیه به نوعروسان بی بضاعت، تجهیز و توسعه مددسرا همواره در تمامی ایام سال با ارائه خدمات به شهروندان سعی در نکوداشت و ارتقای جایگاه شهروندان منطقه 18 دارد.
او در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری بیش از صدهاجشن محله ای، مشارکت در مراسم منطقه ای، هماهنگی و اجرای یادواره شهدا و مراسم مذهبی، ارتقای ساختار و زیرساخت در سرای محلات به ویژه در سرای محلات تازه تاسیس در منطقه 18، برگزاری مستمر دهها رزمایش کمک مومنانه، اجرای مراسم و جشن خیریه، حضور و مشارکت در نشست هم اندیشی و کارگاه های توان افزایی شهروندان و برگزاری پویش هلی متعددموفق شهری و منطقه ای مانند گلماند مجموعه شهربانو تنها بخشی از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته در منطقه 18 است.

پیام مازند


پیام مازند


پیام مازند


پیام مازند


پیام مازند


پیام مازند


لینک کوتاه:
https://www.mazan-online.ir/Fa/News/221644/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

صبح پنجشنبه و ترافیک تکراری کرج-چالوس

این ارز به شدت ریخت!

نکا میزبان پیاده‌روی نمادین اربعین برای جاماندگان کاروان عشق

عضویت در شانگهای منزوی کردن ایران را سخت‌تر می کند

آغاز تحصیل 47 هزار غنچه و شکوفه در مازندران

آغاز عصر جدید تراکنش مالی در ایران با فعال‌سازی کیف‌های پول الکترونیک

نجات جان 5 بیمار با اهدای‌عضو جوان 20 ساله بابلی

آمدن نان به خاطر آب/ صدای چرخش چرخ و سایش سنگ آسیاب قرایی به گوش نمی‌رسد

تأثیر نقدینگی در کاهش ارزش پولی ملی/ باید صادرات محور شویم

استقرار ناجیان غریق تا هفته آینده در سواحل مازندران

آغاز رویداد «سپیدصلح-آبی آرامش-سپید آبی» در جزیره کیش

چرا نور سریع‌تر از صوت حرکت می‌کند؟

بیشترین لطمات را از غیبت هواداران دیدیم/ کار با الهامی لذت بخش است

آخرین خبرها از رایکای بابل / از انتخاب مدیرعامل جدید تا ابقای پیروز قربانی

یک مازندرانی دبیر سازمان لیگ فدراسیون ورزش‌های بومی محلی شد

خورشید واقعا زرد رنگ است؟

تولید 150 هزارتن گندم در مازندران/ اختصاص 28 هزار هکتار مزرعه به کشت کلزا

حفظ اشتغال بیش از 24 هزار نفر از کسب کارهای آسیب دیده از کرونا در لرستان

کبیری: ارزش افزوده اقتصادی تعاونی‌ها را اشتغال،تعداد اعضا و فناوری‌ها تشکیل می‌دهد

عبدالملکی تاکید کرد: توجه به بخش نوآورانه در تعاون به عنوان یک راهبرد اساسی

خانواده، زنان و جوانان؛ ضرورت بازسازی ساختاری و مدیریت یکپارچه

اقتصادی از جنس هنرصنعت زنان توانمند روستای خرانق

خزعلی در نشست خبری: دورکاری زنان به نفع دولت و خانواده ها است / زنان سرپرست خانوار عایله حکومت هستند

شفاف سازی معاونت امور زنان و خانواده در خصوص انعکاس به دور ازواقع خبری از نشست رسانه ای دکتر خزعلی

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده وارد خوزستان شد

جایگاه زن ایستادگی و سازندگی است

دکتر خزعلی: باید در کنار ایجاد اشتغال به مسائل اخلاقی، تربیتی و سبک زندگی نیز توجه شود

مشکلات خانه اسکواش خرم‌آباد و بروجرد برطرف می‌شود

خرید 3 دستگاه آمبولانس جدید در آرامستان

کنعانی زادگان:، چون می‌دانند در قطر خوب پول در می‌آورم، جریمه ام کردند!

خرید 3 دستگاه آمبولانس جدید برای آرامستان خرم‌آباد

درگذشت مداح برجسته مازندرانی

سفر به شمال با جسد یک زن در صندلی جلوی ماشین

تمرکز سازمان بازرسی شناسایی بستر‌ها و گلوگاه‌های فساد است

واکسیناسیون 8 هزار و 546 نفر در مراکز هلال احمر مازندران

حریق منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد مهار شد

حضور تیم نساجی قائمشهر در تست پزشکی پیش فصل

ورود مجلس به موضوع تقویت ارزش پول ملی

آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد مهار شد

اعزام اولین گروه زائران اربعین از بعد از ظهر امروز

مهار کامل حریق در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد

ریسک بزرگ پرسپولیس درمورد پرونده کالدرون

آقای قالیباف برای آشناشدن با مسائل حوزه انتخابیه از نزدیک، به بهشهر آمد/استقبال گرم مردم از رئیس مجلس در یادواه شهدای بهشهر/حضور سران قوا در بین مردم امیدبخشی و اعتماد آنها به نظام را بالا می برد

قدردانی دبیرخانه تفاهم نامه اقیانوس هند از کارمند بندر نوشهر

حضور بازیکنان نساجی در تست پزشکی ایفمارک

5 اشتباه رایج در دنیای رمزارز چیست؟

کسب کرسی کشوری از سوی دانشگاه علوم پزشکی بابل

مداح خوشنام مازندرانی دار فانی را وداع گفت

جابر معافی؛ الگوی اصحاب رسانه مازندران

متهم: حمیده طلب 15 میلیونی اش را خواست، خفه اش کردم