پیام مازند

آخرين مطالب

از جانفشانی در جبهه‌های جنگ تا اهدای نفس به بیماران کرونایی با تهیه 1140 کپسول اکسیژن مقالات

از جانفشانی در جبهه‌های جنگ تا اهدای نفس به بیماران کرونایی با تهیه 1140 کپسول اکسیژن
  بزرگنمايي:

پیام مازند -

پیام مازند


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، کرونا که آمد همه پای‌کار آمدند، برای مبارزه با این ویروس منحوس هر کسی هر کاری از دستش بر می‌آمد انجام داد، در این روزها که سویه جدید ویروس کرونا با عنوان دلتا در کشور فراگیر شده بیمارستان‌ها با کمبود کپسول اکسیژن مواجه شده‌اند اما باز هم اینبار مردم و خیرین به وسط میدان آمده و با تهیه کپسول‌های اکسیژن به کمک بیماران کرونایی و نفس‌های به شمارش افتاده آنان رفته‌اند.
*کوچک‌ترین آزاده استان مازندران
یکی از این افراد که سال‌هاست در کارهای خیر پیشقدم بوده، شهرام روحی است، کوچک‌ترین آزاده استان مازندران که در 14 سالگی به اسارت درآمد و 55 ماه در اسارت رژیم بعثی بود، وی در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی برای کمک حضور دارد، اکنون نیز در مبارزه با بیماری منحوس کرونا به کمک مردم آمده است.
شهرام روحی یکی از خیران شهرستان محمودآباد متولد 1349 بوده، سال 63 وارد جبهه جنگ شد، به مدت 9 ماه در آنجا حضور داشت، سه دوره به جبهه رفت و بعد مجروح شد و به اسارت درآمد، حدود پنج سال اسیر بود و بعد از اسارت به عنوان کارمند در آموزش و پرورش مشغول به کار و در سال 90 بازنشسته شد.
کمک به سیل‌زدگان
بعد از بازنشستگی کارهایی مانند ساخت و ساز انجام می‌داد مدتی مشغول به این کار بود تا اینکه حادثه سیل شهرستان سیمرغ پیش آمد، برای کمک به آنجا رفت، بعد سیل آق‌قلا و پلدختر و در ادامه در سیل خوزستان نیز برای کمک حضور داشت،حدود 2 الی 3 ماه در آنجا مشغول به فعالیت بود تا آن چیزی که مدنظر خودش بود انجام شود.

پیام مازند

زلزله آذربایجان شرقی که پیش آمد به آنجا نیز رفت، چند وقتی در آنجا بود و بعد در سیل بلوچستان حضور داشت و مدت 2 ماه و نیم در آنجا به فعالیت و کمک به مردم پرداخت البته در بلوچستان به چند کودک سرطانی هم سرکشی و کمک می‌کند.
بعد از اینکه از بلوچستان برگشت، کرونا آمد، از آنجایی که جان هموطنانش برایش ارزشمند است و همچنان که در جبهه جنگ برای دفاع از خاک و جان مردم ایران جنگید اینبار نیز در همان اوایل کرونا شروع به دوخت ماسک و تولید ضدعفونی کرد و در پویش‌های اینچنین نیز به فعالیت پرداخت.
*کمک به مشکل آب در خوزستان و بلوچستان
حدود دو ماه پیش وقتی موضوع و مشکلات آب در خوزستان و بلوچستان پیش آمد و حدود 20 روز در آنجا بود و 7 هزار گالن آب را به تنهایی در منطقه گرم و سوزان بلوچستان پخش کرد، از همانجا مستقیم به خوزستان رفت و در حدود 7 شهر که واقعا مسئله و مشکل آب شدید بود حدود 125 تا گالن آب خرید و به آنان اهدا کرد.

پیام مازند

کمک شهرام روحی این خیر محمودآبادی به مردم فقط به حوادث طبیعی ختم نمی‌شود بلکه حمایت از حدود 320 کودک سرطانی را نیز بر عهده دارد و حدود 170 کودک بی‌سرپرست و بد‌سرپرست را نیز برنامه ریزی کرده‌اند و ماهانه مبلغی را برای آنها واریز می‌کنند.
*پویش همگانی سراسری ایران برای خرید کپسول
وی در ادامه داستان کرونا و سویه جدید آن، پویش همگانی سراسری ایران برای خرید کپسول را آغاز کرد، در 30 استان که فعالیت دارد به همه دوستان و آشنایانش پیام داده و قضیه خرید کپسول را گفته که اکسیژن برای بیماران کرونایی خیلی ضروری است و از آنها دعوت کرد تا به جای نذر طعام، کپسول اکسیژن بخرند.

پیام مازند

*خرید 1140 کپسول اکسیژن
این خیر می‌گوید: ما این حرکت را شروع کردیم و در نهایت حدود یک هزار و 140 کپسول خریدیم که به مردم هدیه شد، شروع کار را با 25 کپسول آغاز کرده و در ادامه مردم کمک کردند، 125 کپسول و شاید بیشتر به بیمارستان شهرستان محمودآباد اهدا کردیم و جاهایی که شرایط بحرانی‌تر بود مثل مازندران و خراسان و تهران کپسول اهدا کردیم، نزدیک 122 کپسول به خراسان و حدود 200 کپسول اکسیژن به تهران فرستادیم.

پیام مازند

از جاهای مختلف با من تماس گرفتند و تقاضا داشتند تا در پویش خرید کپسول شرکت کنند، حتی در این میان کارگر بزرگواری را دیدم که آذری‌زبان بود، روزی 200 هزار تومان کار می‌کند، خانه‌اش هم اجاره ایست اما دو تا کپسول خرید و به من داد تا به بیمارستان‌ها و یا افراد نیازمند برسانم، مردم با این چنین وضعیت کمک و همراهی کردند و از مسؤولین انتظار بیشتری در این زمینه می‌رود.

پیام مازند

حتی یک دختر 16 ساله که در گروه جهادی ما فعالیت می‌کند، 23 میلیون تومان جمع کرد و کپسول خریدند و به ما تحویل دادند، در سربندر و خوزستان هم دوستان عرب بودند و کپسول و مانیمتر خریدند که در صفحات مجازی ام همه کارهای انجام یافته را اطلاع‌رسانی می‌کنم.
*گله از مسؤولان
29 بیمار کرونایی در شهر محمودآباد دارم آنهایی که توانایی خرید کپسول یا اجاره آن را ندارند به خانه آنها می‌روم و کپسول‌شان را شارژ می‌کنم و وقتی سالم شدند، کپسول‌هایشان را جابه‌جا می‌کنم و به یک بیمار دیگر می‌دهم در این مدت یک مسؤولی از هیچ اداره‌ای به ما کمک نکرد که مثلا این خودرو را بردار و با آن جا‌به‌جایی‌ها را انجام بده.
شهرام روحی در هر منطقه‌ای از این سرزمین برای کمک رفته است و شاید در یک ماه حدود 5 روز در محمودآباد باشد الان که قضیه ویروس دلتا پیش آمد و مدت زیادی در شهر محمودآباد است اگر به گفته خودش کربلا نرفت باید به سمت فاز دوم بلوچستان برود و می‌گوید که هرچه کار سخت‌تر می‌شود بیشتر لذت می برد اصلا خسته نمی‌شود.

پیام مازند

این خیر محمودآبادی می‌گوید: حمایت‌های خانواده‌ام و تشویق همشهری‌های عزیزم خیلی به من روحیه می‌دهد، معمولا تنها به همه جا می‌روم اما احساس می‌کنم که در اطرافم افراد زیادی هستند و هیچ وقت احساس تنهایی نمی‌کنم.
هوای جنوب گرم است و شهرام روحی اهل شمال، اما مقاومتی که در جبهه‌های جنگ و در زمان اسارت داشته او را اینطور بارآوده که وقتی سختی می‌کشد قدرت می‌گیرد حس می‌کند به مردم بدهکار است و وقتی کاری انجام می‌دهد حال خوشی دارد که نمی‌تواند وصفش کند.
*خواسته دیرینه شهادت
کارهایی که می‌کند را وظیفه خود می‌داند اما مزدش را از خدا می‌خواهد، می‌گوید: اگر شامل پاداش شوم خواسته دیرینه‌ام شهادت است که امیدوارم خداوند نصیبم کند.
در ارتباط با مسؤولین جدید کشور بیان می‌کند: دولت جدیدی که بر سره کار آمده مسؤولینی دارد که صندلی‌نشین نیستند و من به این موضوع خوشبین هستم و امیدوارم که خدا را درنظر بگیرند و درد مردم را احساس کنند، دعا می‌کنم که بتوانند مشکلات مردم را حل کنند و در بحث کرونا نیز واکسن‌ها زودتر به دست مردم برسد تا از شر این ویروس زودتر خلاص شویم.

پیام مازند

شهرام روحی در پایان می‌گوید؛ که افراد زیادی را می‌شناسد که وضعیت اقتصادی‌شان خوب نیست و افرادی که می‌خواهند به این قشر کمک کنند، وی می تواند نیازمندان واقعی را افراد خیر معرفی کند.
انتهای پیام/86038/ج

لینک کوتاه:
https://www.mazan-online.ir/Fa/News/229213/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

صبح پنجشنبه و ترافیک تکراری کرج-چالوس

این ارز به شدت ریخت!

نکا میزبان پیاده‌روی نمادین اربعین برای جاماندگان کاروان عشق

عضویت در شانگهای منزوی کردن ایران را سخت‌تر می کند

آغاز تحصیل 47 هزار غنچه و شکوفه در مازندران

آغاز عصر جدید تراکنش مالی در ایران با فعال‌سازی کیف‌های پول الکترونیک

نجات جان 5 بیمار با اهدای‌عضو جوان 20 ساله بابلی

آمدن نان به خاطر آب/ صدای چرخش چرخ و سایش سنگ آسیاب قرایی به گوش نمی‌رسد

تأثیر نقدینگی در کاهش ارزش پولی ملی/ باید صادرات محور شویم

استقرار ناجیان غریق تا هفته آینده در سواحل مازندران

آغاز رویداد «سپیدصلح-آبی آرامش-سپید آبی» در جزیره کیش

چرا نور سریع‌تر از صوت حرکت می‌کند؟

بیشترین لطمات را از غیبت هواداران دیدیم/ کار با الهامی لذت بخش است

آخرین خبرها از رایکای بابل / از انتخاب مدیرعامل جدید تا ابقای پیروز قربانی

یک مازندرانی دبیر سازمان لیگ فدراسیون ورزش‌های بومی محلی شد

خورشید واقعا زرد رنگ است؟

تولید 150 هزارتن گندم در مازندران/ اختصاص 28 هزار هکتار مزرعه به کشت کلزا

حفظ اشتغال بیش از 24 هزار نفر از کسب کارهای آسیب دیده از کرونا در لرستان

کبیری: ارزش افزوده اقتصادی تعاونی‌ها را اشتغال،تعداد اعضا و فناوری‌ها تشکیل می‌دهد

عبدالملکی تاکید کرد: توجه به بخش نوآورانه در تعاون به عنوان یک راهبرد اساسی

خانواده، زنان و جوانان؛ ضرورت بازسازی ساختاری و مدیریت یکپارچه

اقتصادی از جنس هنرصنعت زنان توانمند روستای خرانق

خزعلی در نشست خبری: دورکاری زنان به نفع دولت و خانواده ها است / زنان سرپرست خانوار عایله حکومت هستند

شفاف سازی معاونت امور زنان و خانواده در خصوص انعکاس به دور ازواقع خبری از نشست رسانه ای دکتر خزعلی

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده وارد خوزستان شد

جایگاه زن ایستادگی و سازندگی است

دکتر خزعلی: باید در کنار ایجاد اشتغال به مسائل اخلاقی، تربیتی و سبک زندگی نیز توجه شود

مشکلات خانه اسکواش خرم‌آباد و بروجرد برطرف می‌شود

خرید 3 دستگاه آمبولانس جدید در آرامستان

کنعانی زادگان:، چون می‌دانند در قطر خوب پول در می‌آورم، جریمه ام کردند!

خرید 3 دستگاه آمبولانس جدید برای آرامستان خرم‌آباد

درگذشت مداح برجسته مازندرانی

سفر به شمال با جسد یک زن در صندلی جلوی ماشین

تمرکز سازمان بازرسی شناسایی بستر‌ها و گلوگاه‌های فساد است

واکسیناسیون 8 هزار و 546 نفر در مراکز هلال احمر مازندران

حریق منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد مهار شد

حضور تیم نساجی قائمشهر در تست پزشکی پیش فصل

ورود مجلس به موضوع تقویت ارزش پول ملی

آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد مهار شد

اعزام اولین گروه زائران اربعین از بعد از ظهر امروز

مهار کامل حریق در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد

ریسک بزرگ پرسپولیس درمورد پرونده کالدرون

آقای قالیباف برای آشناشدن با مسائل حوزه انتخابیه از نزدیک، به بهشهر آمد/استقبال گرم مردم از رئیس مجلس در یادواه شهدای بهشهر/حضور سران قوا در بین مردم امیدبخشی و اعتماد آنها به نظام را بالا می برد

قدردانی دبیرخانه تفاهم نامه اقیانوس هند از کارمند بندر نوشهر

حضور بازیکنان نساجی در تست پزشکی ایفمارک

5 اشتباه رایج در دنیای رمزارز چیست؟

کسب کرسی کشوری از سوی دانشگاه علوم پزشکی بابل

مداح خوشنام مازندرانی دار فانی را وداع گفت

جابر معافی؛ الگوی اصحاب رسانه مازندران

متهم: حمیده طلب 15 میلیونی اش را خواست، خفه اش کردم