پیام مازند

آخرين مطالب

شهرداری تهران

بهره برداری از پروژه های عمرانی، زیست محیطی و ترافیکی

پیام مازند - در آستانه فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ در آیین افتتاح مرحله دوم پروژه های توسعه محلی، ۸ پروژه در بخش های عمرانی، زیست محیطی و ترافیکی با حضور مدیران شهرداری منطقه ۱۰، خانواده معزز شهدا، دبیران شورایاری، ائمه جماعات و شهروندان با رعایت پروتکل های بهداشتی به بهره برداری رسید.

واگذاری بازار روزها طی فرایندی شفاف برای اولین بار

پیام مازند - سعید رباطی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ با بیان اینکه این منطقه برای اولین بار واگذاری بازار روزها را طی فرایندی شفاف انجام خواهد داد گفت : این موضوع یکی از مطالبات در سطح مدیریت شهری بود که در قالب چارچوب شعار "تهران شهری برای همه" این واگذاری بر مبنای ساز و کار قانونی، مشخص و شفاف صورت می گیرد.

بررسی فرونشست‌های شرکت مترو

پیام مازند - دوازدهمین نشست کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مترو تهران، با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد.

کاشت نهال یادبود درگذشتگان بیماری کرونا

پیام مازند - شهر: نهال هایی برای یادبود مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و علی انصاریان و مهرداد میناوند در آستانه روز درختکاری در بوستان کوهسار توسط جمعی از عکاسان کاشته شد.

نهال یادبود درگذشتگان بیماری کرونا کاشته شد

پیام مازند - شهر: نهال هایی برای یادبود مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و علی انصاریان و مهرداد میناوند در آستانه روز درختکاری در بوستان کوهسار توسط جمعی از عکاسان کاشته شد.

ایجاد بزرگ‌ترین پاتوق محله‌ای تا احداث پلازای شهری در میدان گلها

پیام مازند - رصد میدانی ۲۵ پروژه شهری در قلب پایتخت صبح امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند با حضور مصطفی سلیمی، معاون شهردار تهران و تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶ انجام و در نتیجه ارزیابی‌های این بازدید اعلام شد ۲۲ پروژه تا پایان امسال آماده افتتاح می‌شود.

اعتماد اجتماعی مهم ترین چالش جلب مشارکت مردمی هنگام بحران

پیام مازند - رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در وبینار تخصصی مشارکت مردمی و بحران‌های شهری با انتقاد نسبت به نگاه سنتی اجتماع در مواجه با بحران، گفت: کمبود اعتماد اجتماعی به ارگان های رسمی از چالش های مهم ما در جلب مشارکت مردمی هنگام بحران است.

پیشگیری از ارزبری مهم‌ترین هدف ساخت قطار ملی است

پیام مازند - شهر: به گفته دستیار اجرایی مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) برای جلوگیری از ارزبری و توسعه صنعت قطارسازی باید به سمت تولید انبوه قطارهای ملی گام برداشت.

آغاز واکسیناسیون کرونا کارکنان سازمان بهشت زهرا

پیام مازند - واکسیناسیون کرونا کارکنان سازمان بهشت زهرا(س) که یکسال با تلاش بی وقفه در نبرد با کرونا در کنار کادر بهداشت و درمان کشور قرار داشتند چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ بر اساس اولیت بندی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت با حضور محمد رضا سلمانی، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران و سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و پرسنل سازمان بهشت زهرا(س) در مجتمع عروجیان آغاز شد.

پیش‌بینی درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی از شهرسازی در سال ۱۴۰۰

پیام مازند - شهر: از ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمدهای حاصل از بخش شهرسازی شامل تثبیت، تغییر کاربری ها و صدور پروانه برای سال ۱۴۰۰، حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از صدور پروانه پیش‌بینی شده است.

تعطیلی فعالیت کارگاه های ساختمانی در روز های جمعه

پیام مازند - شهردار منطقه۱۳ از ممنوعیت فعالیت کارگاه ساختمانی دارای مزاحمت صوتی و ترافیکی در روز های تعطیل بنا به درخواست های مردمی با هماهنگی مالکین و کارفرمایان خبر داد.

حناچی: ٢ هزارمیلیارد از بودجه ١٤٠٠ به رضایتمندی شهروندان اختصاص یافت

پیام مازند - شهر: شهردار تهران معتقد است شهروندان تهرانی به ویژه در محلات جنوبی شهر مستعد نشاط اجتماعی هستند و اختصاص ٢ هزار میلیارد تومان بودجه محلات، میتواند در رضایتمندی‏ آنها تاثیر بسزایی بگذارد.

عطایی: ۳۰۰ پروژه کوچک مقیاس محله ای اجرا می شود

پیام مازند - شهر: مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران از اجرای ۳۰۰ پروژه کوچک مقیاس محله ای به مناسب نوروز خبر داد و گفت: ۵۰۰ هزار نقش گل و ۲۴۰ هزار پیاز گل لاله در تهران به مناسبت بهار کاشته خواهد شد.

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه دولاب

پیام مازند - متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال ۱۳۹۹، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط ۳،۶ و ۷ افتتاح شود. ایستگاه دولاب بین ایستگاه‌های آهنگ و ۱۷ شهریور قرار داشته و در هم‌افزایی با این ایستگاه‌ها همچنین ایستگاه‌های امیرکبیر و میدان قیام، شرایط دسترسی اهالی جنوب شرق تهران، خصوصاً شهروندان محله تاریخی دولاب به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری را به میزان قابل توجهی تسهیل خواهند کرد. این ایستگاه با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان ساخته شده و دسترسی خط ۷ به بزرگراه امام علی (ع) و بالعکس را امکان پذیر کرده است.

متروی تهران بزرگترین کتابخانه مجازی را دارد

پیام مازند - شهر: همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترومیشن، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، مترو پایتخت را پیشرو در بسیاری از زمینه‌های فرهنگی دانست.

احداث مسیر دوچرخه از میدان توحید تا صادقیه

پیام مازند - سرپرست شهرداری منطقه۲ درراستای پویش "سه شنبه های بدون خودرو" به همراه سرکلانتر شمال غرب پلیس راهور و جمعی از معاونین و مدیران منطقه با استفاده از دوچرخه از محل پیش بینی شده برای احداث مسیردوچرخه سواری میدان توحید تا فلکه دوم صادقیه بازدید کردند.

معابر منطقه ۱۹ بهاری می شود

پیام مازند - معابر منطقه ۱۹ با رنگ آمیزی و اجرای نقاشی دیواری طرح بهارستان رنگ و بوی بهار به خود می گیرند.

پایش میدانی شهرک شهرداری با حضور شهردار و مدیران منطقه۲۱

پیام مازند - همزمان با اجرای طرح "محله آرایی و خانه تکانی نوروزی" امروز در یک سه شنبه بدون خودروی دیگر، شهردار منطقه ۲۱ با همراهی جمعی از مدیران و اعضای شورایاری محله شهرک شهرداری، این محله را مورد پایش قرار دادند.

ضروریت ایجاد ساختار اداره کل امور بانوان در کلانشهرها

پیام مازند - رئیس کمیته بانوان کلانشهرها در چهل و سومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران بر لزوم وجود ساختاری برای پیگیری مطالبات زنان در شهرها تحت عنوان اداره کل امور بانوان تاکید کرد.

شهردار منطقه۸ از ایستگاههای مترو بازدید کرد

پیام مازند - در ادامه پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو، بازدید میدانی مسعود رنجبریان شهردار منطقه۸ با دوچرخه از محله دردشت و خیابان شهید مدنی انجام شد.

لزوم شکل گیری ساختارهای مشارکت حکمرانی محلی

پیام مازند - شهر: با گذشت ۱۳۰ سال جمعیت تهران جمعیت آن ۸۰ برابر شده است و ظرفیت استفاده آن هم از منابع زیست محیطی متعاقبا ۸۰۰ برابر شده است، این افزایش مصرف به این دلیل بوده که به تکنولوژی های جدید دست پیدا کرده ایم.

غرس نهال به یاد درگذشتگان کرونا

پیام مازند - همزمان با هفته درختکاری، به یاد و نام هر یک از درگذشتگان کرونا و مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در منطقه ۳، یک نهال غرس شد.

مصوبات زمین مانده موتور سیکلت فرسوده یکی از عوامل آلودگی هوای پایتخت

پیام مازند - یکی از مهمترین مصوبات زمین مانده، از رده خارج کردن موتور سیکلت های فرسوده است و به گواه صحبت یکی از اعضای انجمن اسقاط حتی یک دستگاه موتور سیکلت هم از رده خارج نشده است و این جای تاسف دارد.

دوچرخه، وسیله نقلیه و تفریح من است

پیام مازند - ریحانه وحیدیان، شهروند دوچرخه‌سوار تهرانی‌ست که حدود ۱/۵ سال است دوچرخه، وسیله نقلیه و تفریح‌اش شده است. او می‌گوید با وجود اینکه اوایل هنگام دوچرخه‌سواری استرس داشته، اما لبخند خانم‌های مسن و تشویق توسط آنها، اتفاقی پررنگ در استفاده از دوچرخه بوده.

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در سال ۱۴۰۰

پیام مازند - شهر: طبق مصوبه جدید شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران اجازه دارد ۲۴.۷ درصد نسبت به نرخ بلیت مترو و حداکثر تا ۳۵ درصد نسبت به نرخ کرایه اتوبوسرانی، مینی بوسرانی و تاکسیرانی در سال ۱۴۰۰ اقدام کند.

رکوردزنی ایران در ساخت قطار ملی

پیام مازند - شهر: مراحل ساخت یک رام قطار ملی توسط شرکت‌های دانش بنیان و صنعتگران داخلی نزدیک به پایان راه شده است.

استقبال رنگی از بهار ۱۴۰۰ در قلب پایتخت

پیام مازند - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ تهران، به تشریح اقدامات انجام‌شده برای استفاده از رنگ در طرح استقبال از بهار ۱۴۰۰ که در قالب رنگ‌آمیزی هندریل‌های پل‌های سواره‌رو، پل‌های عابر پیاده و پل‌های عرضی روی نهر، نرده‌ها و دیگر فضاهای شهری در سطح منطقه ۶ تهران پرداخت.

ضرورت تغییر رویکرد در مدیریت شهری

پیام مازند - نگاه تاریخی و چندجانبه به وضعیت تهران نشان می‌دهد آن چیزی که امروز ما به عنوان شهر تهران می‌شناسیم حاصل رویکرد و مدیریتی است که در طول سه دهه گذشته، با وجود آیند و روند شهردارهای مختلف و سلیقه‌های سیاسی گوناگون، در یک مسیر واحد و یکپارچه شکل گرفته است و آن به زبان ساده «سیاست شهرفروشی» است.

شهر فروشی متوقف شده است

پیام مازند - پیش از اینکه عنوان رئیس شورای شهر تهران را در کنار نام خودش یدک بکشد، گزینه اول شهرداری تهران بود. بارها نامش در محافل رسمی و غیر رسمی شنیده می شد اما در نهایت به دلیل بر هم نزدن لیست یکدست اصلاح طلبان از بودن در گزینه های شهرداری استعفا کرد. این روزها بیشتر نامش به سبب شوخی هایی که هنگام اداره جلسه شورای شهر بر زبان می آورد، شهره است. کم پیش می آید که انتقاد صریحی از شهرداری داشته باشد و معمولا در بازدیدهای رسمی که شامل افتتاح پروژه هاست، همراه پیروز حناچی است. از او درباره میزان تحقق شعارهای مدیریت شهری پنجم و از لزوم همکاری میان شورا و شهرداری در سال آخر عمر دوره پنجم مدیریت شهری پرسیدیم. پرسش و پاسخی که به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مکتوب تنظیم شده است.

پویش سه شنبه های بدون خودرو

پیام مازند - پویش سه شنبه های بدون خودرو صبح امروز سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد. تورج فرهادی شهردار منطقه ۶، سید مهدی نادمی مدیرعامل سازمان بازنشستگی و جمعی دیگر از مدیران شهری نیز در این ویش حضور داشتند.

گرمخانه ها پایش سلامت ندارند

پیام مازند - شهر : بر اساس اطلاعات موجود تنها ۶۰ تا ۸۰ درصد زنان و مردان مراجعه کننده به گرمخانه های شهرداری تهران اعتیاد دارند و مابقی آنها تنها به علت بی سرپناهی به آنجا مراجعه می کنند. این در حالیست که پایش سلامتی هم در گرمخانه ها صورت نمی گیرد و اطلاعات فقط بر اساس خوداظهاری هاست.

۲۰ هزار میلیارد تومان پرونده در کمیسیون مادە ۱۰۰ شهرداری تهران

پیام مازند - شهر: در حال حاضر حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان پرونده در کمیسیون مادە ۱۰۰ شهرداری تهران در فرایند بررسی است که در دورە جدید مدیریت شهری به واسطە رویکردهای انسانی به شهر و تأکید بر دوری از شهرفروشی، از سرعت رسیدگی به آن کاسته شده است. بر اساس برآوردهای اولیه، از این حجم پرونده، هشت هزار میلیارد تومان مربوط به جریمه‌های کسری پارکینگ و تخلفاتی از این نوع است.

تست رایگان کرونا برای افراد نیازمند

پیام مازند - شهردار منطقه ۱۷ از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محلات منطقه ۱۷ با همکاری کادر درمان وزارت بهداشت، نیروهای بسیج، سپاه ،اعضای شورایاری محلات و شهرداری خبر داد.

برگزاری اولین نشست استقبال از نوروز ۱۴۰۰

پیام مازند - شهردار منطقه ۱۰ در اولین نشست هماهنگی برنامه های استقبال از نوروز ۱۴۰۰ بر ایجاد وحدت رویه و همسان سازی امور تاکید کرد.

ساير مطالب

دستگیری یک خانم با 211 میلیون یورو تخلف ارزی!

پرتقال مازندران برای تنظیم بازار راهی 24 استان کشور شد

نخستین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پردیس پارک علم و فناوری مازندران

پشت پرده ریزش بورس و ضرر مردم

ایران، پرواز از مبدا و مقصد 32کشور را ممنوع کرد

اجاره خانه در تهران 30درصد رشد کرد

وعده جدید روحانی درباره نرخ ارز

تعرفه ٨6درصدی برای واردات خودرو در سال آینده

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 10 اسفند 99

دومینوی پول‌پاشی در دوره نوبخت

گشایش 2 کارگاه تبدیل ناوگان سی‌ان‌جی در منطقه چالوس

جهانگیری: توانستیم تحریم‌ ها را کم‌ اثر کنیم

٧٠میلیون تسهیلات مسکن برای تولد فرزند سوم

منابع بانکی مازندران بیش از 51 درصد افزایش یافت

کره جنوبی پرداخت بدهی ایران را منوط به چراغ سبز آمریکا می‌داند

قیمت بیت کوین امروز 10 اسفندماه

میوه از اولویت سبد خرید مردم حذف شد

قیمت تخم مرغ در میادین میوه و تره‌ بار

خلق پول؛ راهکاری که نقدینگی مزمن ایران را تشدید کرد

احداث جاده سیل‌زده خرم‌آباد - پلدختر در انتظار اعتبار

آزادسازی 284 هکتار از اراضی مازندران

می‌گفتند شما نمی‌توانید جلوی ارسال پول نقد به ایران را بگیرید اما گرفتیم!

بازار مسکن تهران در هفته اول اسفند

اعلام جزئیات آزادسازی دارایی‌ های ایران در کُره

زمان واریز یارانه معیشتی اسفندماه

از مرکانتیلیسم تا اقتصاد مقاومتی

آستین همت اعضای کانون شهدای پشت بازار خرم آباد در حمایت از زلزله زدگان منطقع سی سخت

صید 1490 تن ماهی در مازندران

نسل جدید ١٠ هزار تومانی و ایران چک ١٠٠ هزار تومانی در بانک صادرات

کشف 2میلیارد ریال پول قاچاق در مرز دوغارون

زنگ‌ هشدار خروج پول از بازار سرمایه

رفع چالش های توسعه مازندران نیازمند کلان نگری

زراعت چوب در 55 هکتار از اراضی سوادکوه‌شمالی

روند خروج پول از بورس همچنان ادامه دارد/ نرخ بهره کاهش یافت ولی پولی به بازار سرمایه نیامد

گسترش شبکه آب سد گلورد گامی برای جبران بی آبی شرق مازندران است

افزایش 35درصدی حقوق کارکنان دولت جدی شد

موافقت آمریکا با انتقال بخشی از پول‌ ایران در کره

احتمال تصویب FATF در مجمع قوت گرفت

وضعیت بازار مسکن در پایان سال جاری

عیدی زودهنگام حسن روحانی به مردم

خبر مهم برای متقاضیان وام ودیعه مسکن

قیمت مصوب موز اعلام شد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 7 اسفند 99

تکلیف حقوق بازنشستگان چه می‌ شود؟

آذری‌ جهرمی: اینترنت به‌ هیچ‌ وجه گران نمی‌ شود

آینده قیمت دلار و شرایط اقتصادی ایران چه می‌شود؟

آغاز پرداخت بدهی کره‌ جنوبی به ایران

برای قرار گرفتن در بین ثروتمندان جهان چه قدر پول باید داشت؟

مالیات به شاخ‌های اینستاگرام هم رسید

وضعیت ارز خوب خواهد شد/ کره‌‌ای‌ها منابع ارزی ما را پرداخت نکنند ما هم اقدامات خود را انجام می‌دهیم

همتی: کره جنوبی در مرحله اول یک میلیارد دلار پول به ایران پرداخت می کند

روزانه 5 هزار دلار با ارز دیجیتال از کشور خارج می شود

آغاز مهاجرت از بورس به پارکینگ پول

مدل سازی ارائه شده برای منطقه آزاد مازندران علمی و دقیق نیست + فیلم

چگونه هزینه برق مصرفی محیط های صنعتی را کاهش دهیم؟

بررسی کیف پول‌های بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز 6 اسفندماه+ جدول قیمت ارزهای دیجیتال

قلع و قمع سه تغییر کاربری غیرمجاز در محمودآباد

بازار شلوغ خرم‌آباد و تعلل در اجرای محدودیت‌ها تا 15 اسفند

تکذیب گران‌ کردن تعرفه اینترنت

عوارض خروج از کشور در سال 1400 تعیین شد

تخصیص 2 میلیارد و 370 میلیون تومان اعتبار به هنرستان های استان

خرید عرضه اولیه اپال تا دقایقی دیگر

پول بلوکه‌شده ایران؛ گروگان باتلاق FATF

واکنش آمریکا به آزادسازی پول‌های بلوکه ایران در کره‌جنوبی

احتمالا با کره جنوبی درباره پول‌های بلوکه شده ایران گفت‌وگو خواهیم کرد

بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را به رسمیت می‌شناسد

ساخت 1000 مسکن مددجویی تا بهمن سال آینده

میوه در حال حذف شدن از سبد غذایی است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 5 اسفند 99

سبد معیشت کارگران مشخص شد

حقوق کارمندان امسال 50درصد اضافه شد

استقبال از سرمایه گذاران برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری آمل

کره یک میلیارد دلار از پول‌های ایران را می‌دهد

جزئیاتی از سهمیه بنزین نوروزی

مبارزه شیمیایی در 11 هزار هکتار مزارع کلزای مازندران

جنگل واز ؛ دغدغه زیست محیطی یک واگذاری قانونی

خروج مشکوک پول از رمزارزها

قیمت انواع پژو 207 در شهرهای مختلف ایران

کوچک متراژ‌ها در صدر تقاضای خریداران بازار ملک

جزئیات طرح جدید اختصاص سهمیه بنزین

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 4 اسفند 99

توافق تهران و سئول در خصوص دارایی‌های ایران

سازمان‌های متولی مسئولیت صدور ‌پروانه اکتشاف معدن ناصرآباد کجور را نمی‌پذیرند

صادرات 1200 تن محصولات کشاورزی از بندر امیرآباد

قیمت بیت کوین امروز 4 اسفندماه+ جدول قیمت ارزهای دیجیتال

آیا صدور پروانه اکتشاف در کجور با مجوز شورای عالی محیط زیست انجام شد؟

پرسه مرغ در کانال 30 هزار تومان/ پای نظارت همچنان لنگ می‌زند!

کارآفرینی با ارثیه پدری| زمین پدری مزرعه پرورش ماهی شد/ این مرد به جوانان شهرش ماهیگیری می آموزد!

چالش رمزارزها در ایران

روند اعطای وام صندوق بین المللی پول به کشورهای متقاضی

راهکارهای رونق توریسم در کتاب ظرفیت برد گردشگری

بانوی کارآفرین کجوری و صرف فعل توانستن

گام‌های بلند مازندران برای توسعه در فجر 99

افتتاح قطعه یک آزاد راه تهران ـ شمال

کاهش قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار

بازداشت یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی

28میلیون بدهید، 240میلیون وام بگیرید

کاهش قیمت گوشت قرمز از چند روز آینده

لاستیک‌سازی خرم آباد، وعده ای پوچ که محقق نشد/ پیشرفت 10 درصدی بعد از 7 سال!