پیام مازند
طی هشت سال فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم رخ داد ؛
حدود پنج‌هزار و 500 مددجوی بهزیستی مازندران صاحب سرپناه شدند
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 08:04:31
پیام مازند - ساری - معاون مشارکت‌های مردمی، مراکز غیردولتی، توانمندسازی و مسکن بهزیستی مازندران از ساخت و واگذاری پنج هزار و 407 واحد مسکونی برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در طی هشت سال گذشته خبر داد.

نورالدین علاءالدینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این مهم در حالی محقق شد که میزان تعهدات بهزیستی مازندران برای ساخت واحد مسکونی مددجویان زیرپوشش از سال 92 تاکنون سه هزار و 257 واحد مسکونی بوده است.
وی توضیح داد : در این مدت 299 میلیارد و 416 میلیون و 974 هزار ریال در قالب تسهیلات مسکن به مددجویان زیرپوشش بهزیستی مازندران پرداخت شد که در نوع بی‌سابقه بوده است.
علاءالدینی با بیان اینکه با بررسی‌های صورت گرفته و طبق داده‌های آماری، مازندران در ساخت و واگذاری مسکن مددجویان زیرپوشش بهزیستی رتبه اول تا پنجم کشور را در اختیار دارد، افزود: بهزیستی مازندران به هر خانواده دارای 2 معلول برای ساخت واحد مسکونی 50 تا 60 متری در مناطق روستایی 500 میلیون ریال به شکل قرض‌الحسنه و 800 میلیون ریال در قالب کمک بلاعوض و در مناطق شهری نیز یک میلیارد و 400 میلیون ریال با انشعاب رایگان آب ، برق ، گاز و پروانه ساختمان پرداخت می‌کند.
وی شمار مددجویان فاقد مسکن زیر پوشش بهزیستی مازندران را 360 خانوار اعلام کرد و گفت که برای ساخت خانه جهت این تعداد از مددجویان 600 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
معاون بهزیستی مازندران با اشاره به امضای تفاهمنامه بین بهزیستی ، استانداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای ساخت 2 هزار واحد مسکونی در راستای اجرای طرح مسکن محرومان، میزان تعهد بهزیستی استان برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب این طرح را 750 واحد ذکر کرد و افزود : با تلاش‌های صورت گرفته، عملیات اجرایی ساخت 340 واحد مسکونی آغاز شده است.
وی توضیح داد : همسو با اجرای این طرح، به مددجویان فاقد مسکن 500 میلیون ریال کمک بلاعوض و 500 میلیون ریال نیز در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود ضمن اینکه با معافیت در پرداخت حق انشعاب آب، برق، گاز و پروانه ساختمان، واحدهای مسکونی برای این افراد به طور تقریبی رایگان است.
علاء الدینی همچنین از شناسایی یکهزار و 200 خانوار روستایی زیرپوشش بهزیستی مازندران که در واحدهای مسکونی خود فاقد سرویس بهداشتی هستند، خبر داد و افزود: مقدمات کار فراهم شده است و به مرور این طرح نیز در استان عملیاتی می‌شود.
بهزیستی مازندران دارای 460 هزار مددجوی تحت پوشش است که از این تعداد حدود 60 هزار نفر مستمری دریافت می کنند و بقیه از دیگر خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند.
برچسب‌ها
تسهیلات بانکی ساری تسهیلات مسکن مستمری مددجویان ایرنا مازندران مسکن سازمان بهزیستی کشور

http://www.Mazan-Online.ir/Fa/News/209658/حدود-پنج‌هزار-و-500-مددجوی-بهزیستی-مازندران-صاحب-سرپناه-شدند
بستن   چاپ